Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

1 września 2017 r.
15:53

Kierowcy uczą się jazdy na suwak. Będą efekty?

Autor: Zdjęcie autora rs
55 25 A A

Przy ul. Lubelskiej w Puławach pojawił się znak zachęcający kierowców do jazdy na tzw. suwak. Według specjalistów to pozwoli optymalniej wykorzystać dwa pasy ruchu przed rondem kard. Wyszyńskiego.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Znak „D-56” od poniedziałku znajduje się naprzeciwko stacji benzynowej Orlen. Pomysłodawcą rozwiązania był radny Paweł Matras (PiS), który napisał w tej sprawie do prezydenta Janusza Grobla, a ten przekazał sprawę do puławskiego rejonu Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Ostatecznie zarządca drogi wyraził zgodę na montaż tablicy.

Radny nie kryje satysfakcji. – Zrobiłem to ponieważ zauważyłem wiele dyskusji na ten temat na lokalnych forach internetowych. Poza tym słyszałem o podobnym rozwiązaniu w innych miejscowościach, więc stwierdziłem, że być może u nas również się to sprawdzi – tłumaczy Paweł Matras.

To, jak długo tablica będzie stała przy ul. Lubelskiej okaże się w ciągu najbliższych miesięcy. Jak zaznacza Elżbieta Kamieniecka z GDDKiA, jej wpływ na płynność i bezpieczeństwu ruchu będzie podlegał obserwacji. – W przypadku pogorszenia się warunków ruchu lub obniżenia poziomu bezpieczeństwa wnioskowana tablica zostanie usunięta – zapowiada kierownik zespołu technicznego w GDDKiA.

Tymczasem, po kilku dniach od ustawienia znaku, przed rondem kard. Wyszyńskiego niewiele się zmieniło. Na lewym pasie nadal nie widać kolejki samochodów, a większość kierowców prawy pas zajmuje na długo przed skrzyżowaniem. Wygląda więc na to, że kierowcy z Puław i okolic na opanowanie techniki jazdy na suwak potrzebują jeszcze trochę czasu.

Komentarze 25

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 2 września 2017 o 14:47
Można było od razu zrobić skrzyżowanie z ruchem okrężnym, zamiast zwężać dwupasmówkę na samym końcu. Miejsca było w stronę Niwy wystarczająco
Avatar
Gość / 2 września 2017 o 11:07
Z przykroscia stwierdzam, iz brakuje informacji pisemnej o czym informuje ten znak ;-) i nie tylko wzw, wkz, lry ale takze LPU!!! " , szeryfuja " na pasie.
Avatar
xyz / 2 września 2017 o 10:29
Ten znak nic nie da. Przepustowość ronda jest mała a kierowcy jadą na milimetry. Jeśli nie nauczymy się kultury na drodze żadne nakazy i zakazy nie przyniosą rezultatu. 
Avatar
Gość / 2 września 2017 o 09:52
od dawna na tej ulicy istnieje znak poziomy który umożliwia jazde na suwak ale puławianom brak kultury i nie wpuszczają aut z tego pasa albo są niedouczeni, drugą zmorą puławskich kierowców to rozmawianie przez telefon a szczególnie młodzi kierowcy w tym przodują oraz włączanie kierunkowskazu w lewo kiedy zapali się zielone światło masakra.
Avatar
Gość / 2 września 2017 o 09:45
Tylko rondo turbinowe, jak np. w Świdniku.
Avatar
Gość / 2 września 2017 o 05:26
Jeśli byzrobili takie rondo(choć szans nie widzę ze względu na ograniczoność miejsca) to dopiero byłby popis umiejętności ;) i wiedzy kierowców ja jeździć, jak ze zwykłym suwakiem i grzecznością maja robiłem hyhy
Avatar
Gość / 2 września 2017 o 02:13
Z Tego co pamiętam o przebudowę tego ronda interpelował randy Maj. Jednak GDDKiA odmówiła. Choć mogę się mylić.
Avatar
Anytzwalniacz / 2 września 2017 o 02:01
Akurat Matras od początku był przeciwko zwalniaczem. 
Avatar
Gość / 2 września 2017 o 00:22
Znaki i wieczne ograniczenia to sobie wsadzicie, Dlaczego radny nie złożył wniosku o przebudowę ronda na dwupasmowe, z prawego pasa w prawo,albo prosto a z lewego w lewo??????????????Dlaczego nie zbudowano takeigo ronda??????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
rafi / 1 września 2017 o 23:06
undefined napisał:
Rondo ma swoja przepustowość  i nic nie da jazda na suwak. Nie zmieni ronda ani go nie poszerzy. Sprawi jedynie  ze wszelkiego rodzaju cwaniacy będą sie wpychać w kolejke. Żal.pl
 Owszem, da. Nie będzie korków do Stokrotki w czasie najwiekszego natężenia ruchu. Jeśli jazda będzie odbywała się do końca po dwóch pasach to korek powinien być o połowę krótszy i np Ci którzy  skręcają na Niwę nie będą musieli w nim stać.
Avatar
Gość / 2 września 2017 o 14:47
Można było od razu zrobić skrzyżowanie z ruchem okrężnym, zamiast zwężać dwupasmówkę na samym końcu. Miejsca było w stronę Niwy wystarczająco
Avatar
Gość / 2 września 2017 o 11:07
Z przykroscia stwierdzam, iz brakuje informacji pisemnej o czym informuje ten znak ;-) i nie tylko wzw, wkz, lry ale takze LPU!!! " , szeryfuja " na pasie.
Avatar
xyz / 2 września 2017 o 10:29
Ten znak nic nie da. Przepustowość ronda jest mała a kierowcy jadą na milimetry. Jeśli nie nauczymy się kultury na drodze żadne nakazy i zakazy nie przyniosą rezultatu. 
Avatar
Gość / 2 września 2017 o 09:52
od dawna na tej ulicy istnieje znak poziomy który umożliwia jazde na suwak ale puławianom brak kultury i nie wpuszczają aut z tego pasa albo są niedouczeni, drugą zmorą puławskich kierowców to rozmawianie przez telefon a szczególnie młodzi kierowcy w tym przodują oraz włączanie kierunkowskazu w lewo kiedy zapali się zielone światło masakra.
Avatar
Gość / 2 września 2017 o 09:45
Tylko rondo turbinowe, jak np. w Świdniku.
Avatar
Gość / 2 września 2017 o 05:26
Jeśli byzrobili takie rondo(choć szans nie widzę ze względu na ograniczoność miejsca) to dopiero byłby popis umiejętności ;) i wiedzy kierowców ja jeździć, jak ze zwykłym suwakiem i grzecznością maja robiłem hyhy
Avatar
Gość / 2 września 2017 o 02:13
Z Tego co pamiętam o przebudowę tego ronda interpelował randy Maj. Jednak GDDKiA odmówiła. Choć mogę się mylić.
Avatar
Anytzwalniacz / 2 września 2017 o 02:01
Akurat Matras od początku był przeciwko zwalniaczem. 
Avatar
Gość / 2 września 2017 o 00:22
Znaki i wieczne ograniczenia to sobie wsadzicie, Dlaczego radny nie złożył wniosku o przebudowę ronda na dwupasmowe, z prawego pasa w prawo,albo prosto a z lewego w lewo??????????????Dlaczego nie zbudowano takeigo ronda??????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
rafi / 1 września 2017 o 23:06
undefined napisał:
Rondo ma swoja przepustowość  i nic nie da jazda na suwak. Nie zmieni ronda ani go nie poszerzy. Sprawi jedynie  ze wszelkiego rodzaju cwaniacy będą sie wpychać w kolejke. Żal.pl
 Owszem, da. Nie będzie korków do Stokrotki w czasie najwiekszego natężenia ruchu. Jeśli jazda będzie odbywała się do końca po dwóch pasach to korek powinien być o połowę krótszy i np Ci którzy  skręcają na Niwę nie będą musieli w nim stać.
Zobacz wszystkie komentarze 25

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

To kino dostało wyróżnienie. Może się pochwalić frekwencją

To kino dostało wyróżnienie. Może się pochwalić frekwencją 0 0

Centrum Kultury Filmowej Stylowy zostało wyróżnione za najlepsze wyniki frekwencyjne w rozpowszechnianiu filmów europejskich i światowych. Nie pierwszy raz CKF ma się czym chwalić

Wkrótce marszałek zarobi mniej. "Będę dodatkowo przekazywał ok. 1 tys. zł na cele charytatywne"

Wkrótce marszałek zarobi mniej. "Będę dodatkowo przekazywał ok. 1 tys. zł na cele charytatywne" 0 0

O 545 zł brutto mniej będzie zarabiał od 1 lipca marszałek województwa lubelskiego. To efekt rządowego rozporządzenia, którego celem było zmniejszenie zarobków samorządowców o 20 proc. Ale obniżka w przypadku naszego marszałka będzie niższa niż zakładał PiS

Kto może dostać mieszkanie od miasta? Wkrótce zasady mogą się zmienić

Kto może dostać mieszkanie od miasta? Wkrótce zasady mogą się zmienić 0 0

Zmienione mają być zasady przyznawania mieszkań od miasta. Ratusz chce wpuścić do kolejki po lokal osoby o nieco wyższych dochodach. Sama kolejka rządziłaby się nieco innymi prawami niż obecnie. Osoby, które samowolnie zajęły inny lokal, trafiałyby na dalsze miejsca, przez co dłużej czekałyby na klucze

MKS Perła musi powalczyć o Ligę Mistrzyń w kwalifikacjach

MKS Perła musi powalczyć o Ligę Mistrzyń w kwalifikacjach 0 0

MKS Perła Lublin nie zagra w fazie grupowej. Podopieczne Roberta Lisa do elity będą musiały przebijać się przez turniej kwalifikacyjny. Losowanie eliminacji jest zaplanowane na 27 czerwca.

Skręcała w lewo, ale ją wyprzedzał. Jedna osoba ranna

Skręcała w lewo, ale ją wyprzedzał. Jedna osoba ranna 0 1

Jedna osoba trafiła do szpitala po wypadku w Czemiernikach (pow. radzyński).

MUNDIAL 2018. Belgia – Panama 3:0. Opór tylko do przerwy

MUNDIAL 2018. Belgia – Panama 3:0. Opór tylko do przerwy 1 0

MUNDIAL 2018 W pierwszym meczu grupy G Belgia nie bez problemów pokonała na stadionie w Soczi Panamę 3:0

Ekspresówka z Lublina do Rzeszowa coraz bliżej. Podpisali umowy na kolejny odcinek S19

Ekspresówka z Lublina do Rzeszowa coraz bliżej. Podpisali umowy na kolejny odcinek S19 35 6

W poniedziałek podpisano trzy umowy na prawie 25-kilometrowy odcinek S19 Lasy Janowskie – Nisko Południe. Tym samym ekspresowe połączenie Lublina z Rzeszowem nabiera coraz bardziej realnych kształtów

Miasto movie w Warsztatach Kultury: "Ucieczka z Nowego Jorku"
20 czerwca 2018, 21:00

Miasto movie w Warsztatach Kultury: "Ucieczka z Nowego Jorku" 1 0

Co Gdzie Kiedy. W środę, 20 czerwca o godz. 21 w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a) w ramach cyklu Miasto movie analogowo zobaczymy film Ucieczka z Nowego Jorku.

Trudna sytuacja plantatorów. Wojewoda obwinia PSL, a PSL partię rządzącą

Trudna sytuacja plantatorów. Wojewoda obwinia PSL, a PSL partię rządzącą 0 7

Będzie więcej kontroli owoców miękkich, w tym malin wjeżdżających do Polski zza wschodniej granicy – zapowiedział podczas dzisiejszej konferencji prasowej wojewoda lubelski Przemysław Czarnek. To reakcja na fatalną dla producentów malin sytuację na rynku i niskie ceny skupu tych owoców, które są zdecydowanie poniżej kosztów produkcji.

Motor odmłodzi skład? Decyzje do końca czerwca

Motor odmłodzi skład? Decyzje do końca czerwca 0 4

Kolejny sezon i kolejne rozczarowanie w Lublinie. Motor po raz czwarty z rzędu nie wywalczył awansu do upragnionej II ligi. W lecie znowu zanosi się na zmiany w klubie. Wydaje się, że najbardziej prawdopodobny jest wariant z odmłodzeniem kadry zespołu

Lublin: Oto laureaci Wielkiego Testu Języka Angielskiego [zdjęcia]
galeria

Lublin: Oto laureaci Wielkiego Testu Języka Angielskiego [zdjęcia] 0 0

Za nami kolejna edycja Wielkiego Testu Języka Angielskiego „Challenge Accepted”.

Kadrę Nawałki stać na sukces. Rozmowa z Nataszą Górnicką, kapitan piłkarek Górnika Łęczna
Lubelskie Ekstra

Kadrę Nawałki stać na sukces. Rozmowa z Nataszą Górnicką, kapitan piłkarek Górnika Łęczna 0 0

Rozmowa z Nataszą Górnicką, kapitan piłkarek Górnika Łęczna, aktualnych mistrzyń Polski.

Policjanci i strażacy jeżdżą od miasta do miasta. Chcą pomóc swoim kolegom
zdjęcia
galeria

Policjanci i strażacy jeżdżą od miasta do miasta. Chcą pomóc swoim kolegom 7 7

Ponad 4 tysiące kilometrów, kilkuset uczestników – peleton złożony z funkcjonariuszy policji i straży pożarnej przemierza Polskę, aby pomóc rannym kolegom. W poniedziałek dotarł do Lublina, a lubelska sztafeta wyjechała w trasę do Opola Lubelskiego.

Kolejny remont w klasztorze dominikanów w Lublinie. Powstanie klub

Kolejny remont w klasztorze dominikanów w Lublinie. Powstanie klub 1 2

U dominikanów rozpoczął się kolejny remont – tym razem w zachodnim skrzydle klasztoru. W wyremontowanych salach ma działać od przyszłego roku klub samopomocy.

Lublin: Dwie firmy chętne do remontu ul. Wielkopolskiej

Lublin: Dwie firmy chętne do remontu ul. Wielkopolskiej 0 0

Jest dwóch chętnych do remontu ul. Wielkopolskiej między Roztoczem a Małopolską. Ich oferty zostały wczoraj otwarte w Zarządzie Dróg i Mostów, który zakładał, że na odnowę jezdni wystarczy 470 tys. zł.