Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

2 marca 2010 r.
10:45
Edytuj ten wpis

Klapa akcji agenta Tomka ws. "domu Kwaśniewskich" w Kazimierzu

0 16 A A

Prokuratura badała legalność pochodzenia majątku byłego prezydenta kraju. Kilka dni temu umorzyła śledztwo - informuje "Gazeta Wyborcza".

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Centralne Biuro Antykorupcyjne podejrzewało, że Kwaśniewscy kupili ładnie położoną nieruchomość przez podstawioną osobę. Do akcji wysłało osławionego agenta o pseudonimie Tomasz Małecki.

Agent wkupił się w łaski rodziny J. administrującej willą w Kazimierzu, której właścicielem jest Marek Michałowski, prezes Budimexu i przyjaciel rodziny Kwaśniewskich - pisze "Gazeta Wyborcza".

CBA było przekonane, że naprawdę dom należy do byłego prezydenta. By to udowodnić, agent, poprzez rodzinę J., namówił Michałowskiego do sprzedaży willi. Za nieruchomość wartą 1,6 mln z. dawał dwa razy tyle. Liczył, że pieniądze trafią do Kwaśniewskich. Jednak plan spalił na panewce.

Akcja została przerwana, bo podczas lipcowego spotkania, Jan J. wyjął część pieniędzy z torby w której był nadajnik. Bez sygnału z nadajnika nie udało się ustalić dokąd pojechać banknoty. Jan J., jego matka oraz prezes Michałowski zostali zatrzymani.

Śledztwo w sprawie majątku Kwaśniewskiego prowadziła katowicka prokuratura od 2007 roku. Umorzyła je, bo okazało się m. in., że dom w Kazimierzu Dolnym nie należy do Kwaśniewskich.

Jedynym efektem akcji CBA jest oskarżenie Jana J., jego matki i Michałowskiego. Prokuratura zarzuca im chęć zaniżenia przed notariuszem ceny willi, by nie zapłacić 30 tys. zł. podatku do urzędu skarbowego. Grozi za to grzywna.

Komentarze 16

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Michaeltet / 3 października 2016 o 22:17
purpose of literature review in research proposal ******anatomyhomeworkhelp.xyz/purdue-dissertation - purdue dissertation, essays my birthday gift an essay on man cassirer analysis ******analysisessaystobuy.xyz/mla-formatting-for-an-essay - mla formatting for an essay, literary essay writing about reading personal liberty in germany essay ******arecustomessaywritingserviceslegal.xyz/fun-high-school-essay-prompts - fun high school essay prompts, literature review dissertation outline essays on verbal and visual representation ******affordableessaywritingservice.xyz/arco-grey-cat-answers-to-the-real-essay-questions - arco grey cat answers to the real essay questions, blood brothers review drama coursework consumer based brand equity thesis ******anatomyhomeworkhelp.xyz/changes-in-the-1920s-essay - changes in the 1920s essay, casebase 2 case studies in global business
purpose of literature review in research proposal ******anatomyhomeworkhelp.xyz/purdue-dissertation - purdue dissertation, essays my birthday gift an essay on man cassirer analysis ******analysisessaystobuy.xyz/mla-formatting-for-an-essay - mla formatting for an essay, literary essay writing about reading personal liberty in germany essay ******arecustomessaywritingserviceslegal.xyz/fun-high-school-essay-prompts - fun high school essay prompts, literature review dissertation outline essays on verbal and visual representation ******affo... rozwiń
Avatar
no / 3 marca 2010 o 15:01
STYX napisał:
Czy pingwin Kaczyński, inicjator powstania CBA zostanie obciążony kosztami ???


Pozwinien!!!
Avatar
no / 3 marca 2010 o 14:59
Powinien!!!
Avatar
rzecznik PełO / 2 marca 2010 o 22:28
amnezja, rozumiem pachołków Waltera i Michnika, ale żeby w obiektywnym pisemku wypisywać głupoty.
Nikt nie wspomniał o niejakim Czumie, który ostrzegł Kwacha i jego kolesi, nieprawdaż...
Avatar
katolik ze sląska / 2 marca 2010 o 17:56
Kwaśniewskiemu żaden prezydent nie dorówna inteligencji,obycia w świecie znajomości języków obcych,{Jedwabne to pryszcz].Każdy tego zazdrości,gduby kandydował na prezydenya został by wybrany w pierwszej turze.
Avatar
Pytajnik / 2 marca 2010 o 15:39
krzesimir napisał:
Tak wyglądało państwo totalitarne,gdzie wydaje się grube miliony na manipulacje ,preparowanie dowodów , prowokacje itp. Za takie praktyki Kamiński i Kaczyński powinni siedzieć w więzieniu długie lata !!! To ludzie pokroju Łukaszenki !!!



Skad wiesz? Czy wiesz rowniez o tym, ze wszystkie sprawy ktorymi sie zajmowalo CBA dotyczyly w glownej mierze ludzi z tzw. "swiecznika"?
Coz sie takiego stalo, ze Ty rowniez poczules sie zagrozony? Byles moze obserwowany, podsluchiwany i prowokowany? Miales osobiscie do czynienia z ktoryms z agentow CBA czy moze sie w TV naogladales jacy to oni sa zli i rozrzutni a ich "ofiary" biedne, niewinne i wmanipulowane?

Skad wiesz czy przecieku w/s Kwasniewskich nie bylo? Powiesz pewnie, ze to niemozliwe bo on taki inteligentny, europejski i zone ma taka reprezentacyjna, ba nawet angielski jezyk zna..."Fabryka Osocza","fundacja" Jolanty i miliardy nierozliczone to juz nie jest wazne - wystarczy agentow CBA pozwalniac i bedze ladnie, pieknie i lodowato - znaczy sie lodziascie i willasto...



Skad wiesz? Czy wiesz rowniez o tym, ze wszystkie sprawy ktorymi sie zajmowalo CBA dotyczyly w glownej mierze ludzi z tzw. "swiecznika"?
Coz sie takiego stalo, ze Ty rowniez poczules sie zagrozony? Byles moze obserwowany, podsluchiwany i prowokowany? Miales osobiscie do czynienia z ktoryms z agentow CBA czy moze sie w TV naogladales jacy to oni sa zli i rozrzutni a ich "ofiary" biedne, niewinne i wmanipulowane?

Skad wiesz czy przecieku w/s Kwasniewskich nie bylo? Powies... rozwiń
Avatar
ty / 2 marca 2010 o 15:02
Co do tego mają sygnety i łańcuchy,ja to noszę od dziecka bo przekazali starsi i szacunek,a ty co nosisz leberko,o ile wiesz co znaczy to słowo.
Avatar
Weronika / 2 marca 2010 o 14:42
Ciekawe czy agent Tomek zwrócił te złote sygnety,łańcuchy w które go stroili do wykonywania zadań.
Avatar
Baba Polska / 2 marca 2010 o 14:38
Chłop Polski napisał:
Jak sprawą zajmowała się rodzima prokuratura i Gazeta Wyborcza to tok postępowania nie mógł być inny ,przecież Kwaśniewski tylko nad Polskimi
grobami," nawalony" się zataczał,ale w Jedwabnem ubrany w jarmułkę zachowywał się dostojnie.
Podobnie dostajnie zachowywał się Lech na święcie Hanuka przyodziany w jarmułkę.
Avatar
michał 23 / 2 marca 2010 o 14:02
To jeszcze fani Lenina żyją,ciekawe gdzie się uczyli demokracji? Pewnie na Łubiance!
Avatar
Michaeltet / 3 października 2016 o 22:17
purpose of literature review in research proposal ******anatomyhomeworkhelp.xyz/purdue-dissertation - purdue dissertation, essays my birthday gift an essay on man cassirer analysis ******analysisessaystobuy.xyz/mla-formatting-for-an-essay - mla formatting for an essay, literary essay writing about reading personal liberty in germany essay ******arecustomessaywritingserviceslegal.xyz/fun-high-school-essay-prompts - fun high school essay prompts, literature review dissertation outline essays on verbal and visual representation ******affordableessaywritingservice.xyz/arco-grey-cat-answers-to-the-real-essay-questions - arco grey cat answers to the real essay questions, blood brothers review drama coursework consumer based brand equity thesis ******anatomyhomeworkhelp.xyz/changes-in-the-1920s-essay - changes in the 1920s essay, casebase 2 case studies in global business
purpose of literature review in research proposal ******anatomyhomeworkhelp.xyz/purdue-dissertation - purdue dissertation, essays my birthday gift an essay on man cassirer analysis ******analysisessaystobuy.xyz/mla-formatting-for-an-essay - mla formatting for an essay, literary essay writing about reading personal liberty in germany essay ******arecustomessaywritingserviceslegal.xyz/fun-high-school-essay-prompts - fun high school essay prompts, literature review dissertation outline essays on verbal and visual representation ******affo... rozwiń
Avatar
no / 3 marca 2010 o 15:01
STYX napisał:
Czy pingwin Kaczyński, inicjator powstania CBA zostanie obciążony kosztami ???


Pozwinien!!!
Avatar
no / 3 marca 2010 o 14:59
Powinien!!!
Avatar
rzecznik PełO / 2 marca 2010 o 22:28
amnezja, rozumiem pachołków Waltera i Michnika, ale żeby w obiektywnym pisemku wypisywać głupoty.
Nikt nie wspomniał o niejakim Czumie, który ostrzegł Kwacha i jego kolesi, nieprawdaż...
Avatar
katolik ze sląska / 2 marca 2010 o 17:56
Kwaśniewskiemu żaden prezydent nie dorówna inteligencji,obycia w świecie znajomości języków obcych,{Jedwabne to pryszcz].Każdy tego zazdrości,gduby kandydował na prezydenya został by wybrany w pierwszej turze.
Avatar
Pytajnik / 2 marca 2010 o 15:39
krzesimir napisał:
Tak wyglądało państwo totalitarne,gdzie wydaje się grube miliony na manipulacje ,preparowanie dowodów , prowokacje itp. Za takie praktyki Kamiński i Kaczyński powinni siedzieć w więzieniu długie lata !!! To ludzie pokroju Łukaszenki !!!



Skad wiesz? Czy wiesz rowniez o tym, ze wszystkie sprawy ktorymi sie zajmowalo CBA dotyczyly w glownej mierze ludzi z tzw. "swiecznika"?
Coz sie takiego stalo, ze Ty rowniez poczules sie zagrozony? Byles moze obserwowany, podsluchiwany i prowokowany? Miales osobiscie do czynienia z ktoryms z agentow CBA czy moze sie w TV naogladales jacy to oni sa zli i rozrzutni a ich "ofiary" biedne, niewinne i wmanipulowane?

Skad wiesz czy przecieku w/s Kwasniewskich nie bylo? Powiesz pewnie, ze to niemozliwe bo on taki inteligentny, europejski i zone ma taka reprezentacyjna, ba nawet angielski jezyk zna..."Fabryka Osocza","fundacja" Jolanty i miliardy nierozliczone to juz nie jest wazne - wystarczy agentow CBA pozwalniac i bedze ladnie, pieknie i lodowato - znaczy sie lodziascie i willasto...



Skad wiesz? Czy wiesz rowniez o tym, ze wszystkie sprawy ktorymi sie zajmowalo CBA dotyczyly w glownej mierze ludzi z tzw. "swiecznika"?
Coz sie takiego stalo, ze Ty rowniez poczules sie zagrozony? Byles moze obserwowany, podsluchiwany i prowokowany? Miales osobiscie do czynienia z ktoryms z agentow CBA czy moze sie w TV naogladales jacy to oni sa zli i rozrzutni a ich "ofiary" biedne, niewinne i wmanipulowane?

Skad wiesz czy przecieku w/s Kwasniewskich nie bylo? Powies... rozwiń
Avatar
ty / 2 marca 2010 o 15:02
Co do tego mają sygnety i łańcuchy,ja to noszę od dziecka bo przekazali starsi i szacunek,a ty co nosisz leberko,o ile wiesz co znaczy to słowo.
Avatar
Weronika / 2 marca 2010 o 14:42
Ciekawe czy agent Tomek zwrócił te złote sygnety,łańcuchy w które go stroili do wykonywania zadań.
Avatar
Baba Polska / 2 marca 2010 o 14:38
Chłop Polski napisał:
Jak sprawą zajmowała się rodzima prokuratura i Gazeta Wyborcza to tok postępowania nie mógł być inny ,przecież Kwaśniewski tylko nad Polskimi
grobami," nawalony" się zataczał,ale w Jedwabnem ubrany w jarmułkę zachowywał się dostojnie.
Podobnie dostajnie zachowywał się Lech na święcie Hanuka przyodziany w jarmułkę.
Avatar
michał 23 / 2 marca 2010 o 14:02
To jeszcze fani Lenina żyją,ciekawe gdzie się uczyli demokracji? Pewnie na Łubiance!