wtorek, 20 marca 2018 r.

Puławy

Koło Kazimierza może powstać duża inwestycja, warta nawet 100 mln zł

Dodano: 21 września 2017, 21:12

Zbudowanie termalnego kompleksu, największego tego rodzaju obiektu w tej części kraju, nie zależy tylko od formalnych i administracyjnych pozwoleń
Zbudowanie termalnego kompleksu, największego tego rodzaju obiektu w tej części kraju, nie zależy tylko od formalnych i administracyjnych pozwoleń

W piątek do publicznego wglądu ma zostać wyłożona decyzja środowiskowa, która jest jednym z dokumentów koniecznych do rozpoczęcia budowy kompleksu Termy Celejów. Jeśli decyzja się uprawomocni, w gminie Wąwolnica może powstać inwestycja warta nawet 100 mln zł.

O tym, że w Celejowie na głębokości ok. kilometra znajdują się źródła z wodą o wysokiej temperaturze, wiadomo nie od dziś. Zadania budowy term, które przyciągałyby turystów i napędzały lokalną gospodarkę, podjął się developer MakDom. Firma jest już na końcowym etapie przygotowań.

Kilka tygodni temu do Starostwa Powiatowego w Puławach złożone zostały dokumenty, na podstawie których urzędnicy wydają decyzje o pozwoleniu na budowę. Nie są kompletne – brakuje tam decyzji środowiskowej wydawanej przez wójta gminy Wąwolnica.

– Bez niej nie możemy wydać zgody, o czym już poinformowaliśmy inwestora. Na jego wniosek postępowanie na razie zostało zawieszone – informuje Bogusław Skocz, kierownik Wydziału Architektury i Budownictwa w puławskim starostwie. Dodaje, że po uzupełnieniu wniosku, zostanie ono prawdopodobnie wznowione.

Decyzja środowiskowa zostanie wyłożona do wglądu w piątek. – Jest to decyzja pozytywna. Naprawdę zależy nam na tym, żeby ta inwestycja powstała – mówi Marcin Łaguna, wójt gminy Wąwolnica. – Nie chciałbym mówić o niej zbyt wiele, bo wolę dmuchać na zimne. Trochę obawiam się nieuzasadnionych protestów, ale zapewniam, że będzie to obiekt przyjazny środowisku. Termy Celejów to byłoby coś, co napędziłoby turystykę w całym regionie.

Zbudowanie termalnego kompleksu, największego tego rodzaju obiektu w tej części kraju, nie zależy tylko od formalnych i administracyjnych pozwoleń. Żeby zbudować hotel, gabinety lekarskie i baseny z wodą pozyskiwaną z głębokich źródeł, potrzeba też ogromnych pieniędzy. Te może zapewnić Ministerstwo Rozwoju, które rozdziela środki unijne na strategiczne inwestycje.

O to, żeby miliony unijnych złotówek powędrowały do gminy Wąwolnica, starają się zarówno jej władze, jak i przedsiębiorstwo MakDom, które zainwestowało już m.in. w odwierty i projekt ośrodka.

Czytaj więcej o: inwestycje Celejów Termy Celejów
pasjonat geologii
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(13) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

pasjonat geologii
pasjonat geologii (24 września 2017 o 12:46) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
ale tam nie ma ciepłej wody he he he. polecam kontakt z firmą, która robiła odwierty. temperatura jest na poziomie ok 40 stopni. na termy to za mało. i co najważniejsze nie ma wody. był pomysł żeby wpompowywać wodę ale to nie ma sensu.
Rozwiń
Gość
Gość (23 września 2017 o 09:16) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Odkąd nowa władza w Wawolnicy nastała wiele rzeczy da sie zrobic. Gratulacje za drogę w Zawadzie a termy to armagedon sukcesu bedzie. Tak trzymac
Rozwiń
Gość
Gość (22 września 2017 o 22:01) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A Wawolnica termy bedzie miała
Rozwiń
Amator term
Amator term (22 września 2017 o 18:47) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Tak narzekacie, że krajobraz, że park, że dróg nie ma, ale jak będą otwierać to pierwsi brudne jaja polecicie odmaczac w ciepłej wodzie i jeszcze będziecie jojczyć że bilet drogi :) Prawda jest taka że nie ma takiego czegoś w okolicy, dla kogoś kto lubi podglądać się w termach najbliżej jest do Uniejowa lub na Podhale. Bardzo chętnie wybiorę się z rodziną, co weekend :)
Rozwiń
Gość
Gość (22 września 2017 o 12:45) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
- po pierwsze mało kto w Polsce wie czym są kąpieliska termalne - po drugie kasa idzie ze środków unijnych - po trzecie ... powstanie kilkaset miejsc pracy - po czwarte, aby termy Celejów działały musi być dobre otoczenie (w tym drogi) - po piąte, tu nie ma jakiejkolwiek ingerencji w naturę i park krajobrazowy - kasa z działalności term zasili w części kasę gminy ale większość lokalnych ludzi to zazdrośni debile i mało kumate kmioty ...
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (13)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!