sobota, 29 kwietnia 2017 r.

Puławy

Koniec konfliktu w szpitalu w Puławach. Będą podwyżki

Dodano: 19 grudnia 2012, 18:49

 (Daniel Krawczyk)
(Daniel Krawczyk)

100 zł dla lekarzy i 150 zł dla pozostałych pracowników szpitala. Takie podwyżki wywalczyły związki zawodowe po proteście trwającym od początku października.

Organizacją związkowe od samego początku ubiegały się o 30 proc. wzrost wynagrodzeń dla wszystkich pracowników. – Propozycja była zupełnie nierealna do spełnienia. Zwłaszcza w tych warunkach finansowych, w jakich znajduje się SPZOZ. Jednak stopniowo doszliśmy do wspólnego kompromisu, nie ma zadowolonych, bo na pewno każdy chciał coś innego – tłumaczy Jolanta Herda, dyrektor puławskiego szpitala.

Zapisy porozumienia zakładają, że podwyżki wejdą w życie od 1 stycznia 2013 roku. Ponadto strony sporu podpisały nowy regulamin wynagradzania i zdecydowały, że w przyszłym roku nie będzie rozmów na temat wzrostu wynagrodzeń.

- Nie rozpatrujemy tego w kategorii sukcesu. Nie ma euforii z tego powodu, że negocjacje zakończyły się w takiej wysokości. Nie było możliwości wynegocjowania innych warunków, dlatego też zapis dotyczący braku możliwości rozmów na temat wzrostu wynagrodzeń musiał się niestety znaleźć – mówi Lidia Twardowska, szefowa związku zawodowego pielęgniarek i położnych w szpitalu w Puławach.

Podwyżki będą kosztowały ok. 3 mln zł rocznie. – Gdzieś trzeba będzie je znaleźć. Najprawdopodobniej będzie to cięcie kosztów poprzez wdrażanie dalszej restrukturyzacji. Nie ma innego wyjścia. Mam nadzieję, że strona związkowa to rozumie i nie jest to tylko problem pracodawcy – dodaje Jolanta Herda.

Czy szukanie oszczędności może się wiązać ze zwolnieniami pracowników? Jak tłumaczy dyrektor szpitala, nie jest to moment, żeby o tym rozmawiać.

Spór zbiorowy trwał od 1,5 roku. Z początkiem października związkowcy rozpoczęli protest oflagowaniem budynku szpitala. Potem były czarne stroje i okupacja gabinetów dyrektorskich, która trwała 66 dni.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24