czwartek, 22 marca 2018 r.

Puławy

Koniec procesu o szantaż radnego

  Edytuj ten wpis
Dodano: 13 grudnia 2014, 08:45
Autor: pab

Pół roku więzienia w zawieszeniu na dwa lata domaga się prokurator dla Anny F., redaktor naczelnej Tygodnika Powiśla. Dziennikarka jest oskarżona o szantaż na Rafale Suszku, byłym radnym miejskim z Kazimierza Dolnego.

W piątek zakończył się proces w tej sprawie przed puławskim sądem. Oprócz kary więzienia prokurator zażądał też dla oskarżonej kary 1 tys. zł grzywny oraz publikacji przeprosin na łamach gazety lokalnej.

Wszystko zaczęło się w lutym 2013 roku, kiedy ówczesny radny Rafał Suszek podczas prywatnej rozmowy z asystentem posłanki Małgorzaty Sadurskiej został przez niego nagrany. Rozmowa dotyczyła lokalnej polityki.

Suszek skarżył się też, że na-czelna "Tygodnika Powiśla” jest wobec niego nielojalna, bo otrzymane od niego informacje przekazuje jego przeciwnikom po-litycznym. Twierdził też, że za odpowiednie wynagrodzenie zamieszcza w swojej gazecie artykuły na zamówienie poszczególnych frakcji politycznych.

Dyktafon z zapisem tej rozmowy trafił do redaktor Anny F. W kwietniu ub. r. wysłała do radnego pismo, w którym miała domagać się 45 tys. zł odszkodowania za naruszenie jej dóbr osobistych. Suszek odmówił zapłaty i o wszystkim powiadomił prokuraturę. Ta zarzuciła dziennikarce, że groziła ujawnieniem kompromitującego nagrania, a w zamian za milczenie miała domagać się pieniędzy.

Oskarżona nie przyznała się do winy. Twierdziła, że rzeczywiście napisała list do radnego, ale nie domagała się od niego żadnych pieniędzy. Chciała mu jedynie wyjaśnić, jakie konsekwencje może ponieść, jeśli dalej będzie ją zniesławiał. Utrzymywała, że jej pismo było tak naprawdę przedsądowym wezwaniem do ugody.

- Pani Anna F. ewidentnie mnie szantażowała. Pieniądze, które chciała ode mnie uzyskać miały pójść na pokrycie długu w drukarni - mówi Rafał Suszek.

Wyrok zostanie ogłoszony w czwartek.
  Edytuj ten wpis
gość
gość
Gość
(3) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

gość
gość (17 grudnia 2014 o 00:03) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

słabo widzę przyszłość tej gazety, skoro jest tak zadłużona. a jej naczelna musi być mocno zdesperowana, skoro ucieka się do szantażowania.

a ja widzę słabo przyszłość pani redaktor. po czym takim nikt nie będzie chciał mieć z nią nic wspólnego...

Rozwiń
gość
gość (14 grudnia 2014 o 23:37) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

słabo widzę przyszłość tej gazety, skoro jest tak zadłużona. a jej naczelna musi być mocno zdesperowana, skoro ucieka się do szantażowania.

Rozwiń
Gość
Gość (14 grudnia 2014 o 18:18) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

ja liczę na to, że wreszcie nagranie trafi do internetu. Widziałem fragmenty stenogramu. to co mówi były radny Suszek podpada pod kilka paragrafów. Dobrze, ze ludzie wyeliminowali go z samorządu. To chory na władze człowiek. Czy dziennik wschodni ma to nagranie, bo jesli tak to powinniscie go czym prędzej udostępnić

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (3)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!