sobota, 17 marca 2018 r.

Puławy

Koniec wojny o stadion w Puławach. Policja zgodzi się na imprezy masowe?

  Edytuj ten wpis
Dodano: 23 sierpnia 2014, 10:30

Jest szansa, że policja w Puławach zmieni swoją negatywną opinię w sprawie organizacji imprez masowych na stadionie MOSiR. Dzięki temu na obiekcie na blisko 4,5 tysiąca miejsc mecze i inne imprezy będzie mogło oglądać więcej niż 999 widzów.

Przypomnijmy, że jeden z najnowocześniejszych stadionów w województwie lubelskim, zbudowany za 40 milionów zł, nie spełnia wymogów policji. Mundurowi domagali się, aby na tarasie widokowym, skąd obserwują sytuację na obiekcie, był dostęp do monitoringu.

W czwartek odbyło się posiedzenie komisji bezpieczeństwa, w której uczestniczyły wszystkie zainteresowane strony. Oprócz policji był także prezydent miasta Janusz Grobel, przedstawiciele klubu i dyrektor MOSiR.

- Spotkanie było bardzo merytoryczne. Wszystkim zależało na tym, żeby rozwiązać problem i wydaje się, że udało się dojść do porozumienia - mówi Sławomir Seredyn, przewodniczący komisji sportu puławskiej rady miasta.

Seredyn wyjaśnia też, czego oczekiwała policja. - Chodziło o zainstalowanie na tarasie widokowym jednego monitora z joystickiem, żeby można było kierować kamerami. Jeżeli jednak z powodów technicznych lub ekonomicznych nie będzie to możliwe, to pan komendant zapowiedział, że cała sprawa zostanie jeszcze raz rozpatrzona i jest możliwość zmiany negatywnej decyzji ze strony policji.

Podczas komisji ustalono także, że problem zostanie przeanalizowany podczas wizji lokalnej na stadionie. Ta odbyła się w piątek. - Jestem bardzo zadowolony z tego spotkania oraz dokonanych ustaleń - przekonuje Antoni Rękas, dyrektor MOSiR, który nie chciał jednak zdradzić, czy udało się dojść do porozumienia z policją i odesłał nas do oficjalnego komunikatu w tej sprawie.

- Podczas spotkania odbyła się wizja lokalna monitoringu, zintegrowanego punktu dowodzenia oraz dyskusja dotycząca dopuszczenia stadionu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Puławach do organizacji imprez masowych i meczów piłki nożnej. Decyzja o dopuszczeniu obiektu zostanie podjęta przez Komendanta Komendy Powiatowej Policji w Puławach po złożeniu stosownego wniosku przez KS Wisła Puławy - czytamy w komunikacie.

Pozytywnie o całym spotkaniu wypowiadają się także przedstawiciele policji. - Pan komendant osobiście oglądał w piątek wszystkie pomieszczenia na stadionie w Puławach i był zadowolony z przeprowadzonych rozmów. Jak już dostaniemy wniosek o zweryfikowanie opinii na temat organizacji imprez masowych, wtedy podejmiemy decyzję. Myślę jednak, że uda się dojść do porozumienia - wyjaśnia komisarz Waldemar Łazuga z puławskiej policji.
  Edytuj ten wpis
poznaniak z lb
dzid
Mat
(5) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

poznaniak z lb
poznaniak z lb (24 sierpnia 2014 o 15:04) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Bardzo żeczowo na konferencji prasowej mówił   pan  Renkas i wice -prezydend Puław pani jako kobieta była konkretna ,ośmieszyli Policje z Puław i Lublina -podkładają nogi klubowie Wisła Puławy szukając dziury w całym.stadion w Puławach okej nowy tylko drużyna oby lepiej grała

Rozwiń
dzid
dzid (23 sierpnia 2014 o 16:14) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

NIgdy nie było wiecej niz 800 osób i nie siej popeliny MAT. Nie wprowadzaj w bład ludzi.

Rozwiń
Mat
Mat (23 sierpnia 2014 o 15:57) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

@frderyk  Przychodzi średnio około 1,5 tyś widzów, przy meczach wyższej wagi stadion jest wypełniony oprócz trybuny C 

Rozwiń
frderyk
frderyk (23 sierpnia 2014 o 14:59) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

A ile osób przychodzi na mecze? O co ta cała wojna? Kto płaci za zabezpieczenie imprezy masowej?

Rozwiń
Gość
Gość (23 sierpnia 2014 o 11:16) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Panie redaktorze. Nie chodzi tu o oczekiwania Policji lecz o spełnienie przepisów prawa określonych w rozporządzeniu MSWiA z dnia 10 czerwca 2010 r. w sprawie warunków bezpieczeństwa jakie powinny spełniać stadiony, na których mogę odbywać się mecze piłki nożnej (  paragraf 7 pkt 1-2.) Przepisy te stworzone zostały z myślą o zapewnieniu bezpieczeństwa uczestnikom imprez masowych, meczów piłki nożnej.

Czytelnik

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (5)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!