środa, 21 marca 2018 r.

Puławy

Końskowola: Dwie osoby oskarżone o śmiertelny wypadek w kościele

  Edytuj ten wpis
Dodano: 13 stycznia 2011, 10:42
Autor: er

Krypta w Końskowoli, gdzie doszło do wypadku (Bartłomiej Żurawski)
Krypta w Końskowoli, gdzie doszło do wypadku (Bartłomiej Żurawski)

Puławska prokuratura oskarżyła kierownika robót i kierownika budowy o nieumyślne spowodowanie śmierci robotnika, który pracował przy renowacji kościoła w Końskowoli.

20 maja robotnicy pracowali w kryptach pod posadzką zabytkowego kościoła pw. Znalezienia Krzyża Świętego w Końskowoli. Runęła na nich część stropu. Wojciech Ch. zginął na miejscu. Dwóch mężczyzn zdołało wydostać się o własnych siłach, kolejnego, ze złamaną nogą wyciągnęli strażacy.

Do wypadku doszło z powodu nieprawidłowego podstemplowania stopu. Prokuratura najpierw postawiła zarzut o potem oskarżyła kierownika robót i kierownika budowy. Byli odpowiedzialni za zapewnienie robotnikom bezpiecznych warunków pracy.

– Jeden z oskarżonych chce się dobrowolnie poddać karze – mówi Dariusz Lenard, prokurator rejonowy w Puławach.

Czytaj więcej: Końskowola: Śmiertelny wypadek w kościelnej krypcie


  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
AB
Kinga
folkatka
(4) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

AB
AB (1 czerwca 2011 o 08:44) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
FAŁSZOWANIE PODPISÓW W PUŁAWACH
W Puławach w latach 1990-2010 działała zorganizowana grupa przestępcza która zajmowała się wykradaniem na skalę masową danych osobowych z ewidencji ludności i fałszowaniem podpisów na listach wyborczych.
Zorganizowaną grupą przestępczą kierowało małżeństwo: Jerzy Lenartowicz- były działacz PZPR oraz Małgorzata Górska- Lenartowicz. W fałszowaniu podpisów uczestniczył także ich współpracownik Józef Sidoruk z Puław.
Zorganizowana grupa przestępcza fałszowała podpisy dla różnych komitetów wyborczych, zarówno prawicowych jak i lewicowych. Z tytułu fałszowania podpisów na listach poparcia przestępcy czerpali korzyści materialne.
Jako lokal do fałszowania podpisów wykorzystywano Miejskie Przedszkole Nr 10 w Puławach oraz Biuro Poselskie Jarosława Żaczka w Puławach. Dyrektorką tego przedszkola jest pani Małgorzata Górska- Lenartowicz, pełniąca również funkcję asystenta społecznego w Biurze Poselskim Jarosława Żaczka w Puławach. Grupa przestępcza w latach 1990-2010 sfałszowała od 50 tysięcy do 100 tysięcy podpisów.
W mieszkaniu Małgorzaty Górskiej Lenartowicz policja przeprowadziła rewizję i skonfiskowała dowody przestępstwa. Sprawą przeciwko zorganizowanej grupie przestępczej z Puław zajmuje się Wydział ds. Walki z Korupcją i Przestępczością Zorganizowaną w Lublinie- sprawa karna V Ds. 61/06/S. Każdy obywatel Puław który spotkał się z przestępstwami tego rodzaju ma obowiązek zawiadomienia Policji i Prokuratury.
Rozwiń
Kinga
Kinga (4 maja 2011 o 22:08) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Panie Kościelny, gadasz pan akie głupoty, że aż uszy więdną. Nie ma pan żadnego pojęcia o sytuacji, a tym bardziej o zachowaniu księży.
Rozwiń
folkatka
folkatka (13 stycznia 2011 o 15:09) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Odpowiedzialność za wypadek ponosi firma realizująca zlecenie. Zleceniodawca tylko płaci. Natomiast to od firmy zależa warunki, w jakich pracują ludzie przez nią zatrudniani. Zleceniodawca nie musi sie znac na metodach zabezpieczania sklepień. Niestety - wiele polskich firma budowlanych ma w d*** bezpieczenstwo robotników.
Rozwiń
kościelny
kościelny (13 stycznia 2011 o 12:19) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A pleban niewinny?Zlecił robotę "za Bóg zapłać" i teraz ręce umywa?Przede wszystkim zawypadki na budowach są odpowiedzialni zleceniodawcy.Ksiądz myśłał,że robotnikowi nie potrzebanarzędzi i zabezpieczeń,a wystarczy kropidło0 i woda święcona
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (4)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!