wtorek, 20 marca 2018 r.

Puławy

Kontrolerzy odwiedzili dworce. Dęblin im podpadł

  Edytuj ten wpis
Dodano: 16 grudnia 2010, 15:43
Autor: (drs)

Bez większych zarzutów wypadła na Lubelszczyźnie kontrola przeprowadzona między 13 a 15 grudnia przez Urząd Transportu Kolejowego.

Kontrolerzy sprawdzali w całym kraju wybrane połączenia odnotowując, czy pracownicy informacji i kasjerzy prawidłowo informują pasażerów – i to jeszcze przed rozpoczęciem podróży – o rozkładzie jazdy, dostępności miejsc i możliwych opóźnieniach.

Badali także, czy pasażerowie mogą kupić bilety w przedsprzedaży, czy pasażerowie są informowani przez megafony o opóźnieniach i czy na stacjach zamieszczone są aktualne rozkłady wraz z wykazem czasowych zmian.

Kontrolerzy wytknęli, że na dworcu w Dęblinie nie było jednolitego rozkładu pociągów. Tam rozkład Kolei Mazowieckich nie jest ujęty w tabelach z pociągami spółek PKP Intercity i Przewozy Regionalne. W dęblińskiej kasie biletowej nie można było też dowiedzieć się niczego o rozkładzie jazdy. Nie dało się tam również zarezerwować biletów w przedsprzedaży.

Błędy wytknięte stacji i dworcowi w Dęblinie nie należą do najcięższych. Na bydgoskim rozkładzie nie było informacji o numerach peronów, z których odjadą poszczególne pociągi, a na stacji Gdańsk Główny nikt nie informował przez megafony o opóźnieniach pociągów.

- Na Lubelszczyźnie kontrole przeprowadzaliśmy jeszcze w Puławach i Lublinie. Nie stwierdziliśmy żadnych uchybień - mówi Alvin Gajadhur, rzecznik Urzędu Transportu Kolejowego.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
S
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

S
S (16 grudnia 2010 o 19:50) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Zdaje się, że Pan Alvin Gajadhur jest rzecznikiem prasowym, ale Inspekcji Transportu Drogowego, a nie UTK....
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!