sobota, 17 marca 2018 r.

Puławy

Kontrowersyjna inwestycja w Kazimierzu Dolnym. Zana House zaskarżyło decyzję ministra

Dodano: 2 lutego 2017, 17:58

Ministerstwo uznało, że planowana inwestycja nie była zgodna z planem zagospodarowania przestrzennego
Ministerstwo uznało, że planowana inwestycja nie była zgodna z planem zagospodarowania przestrzennego

Spółka Zana House zaskarżyła decyzję Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego do sądu. Resort nie zgodził się na budowę wielkiego kompleksu hotelowo-rekreacyjnego w pobliżu kamieniołomu

- Złożyliśmy już skargę na decyzję ministra do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie i czekamy na wyznaczenie terminu rozprawy. W decyzji ministra najistotniejsze dla całej sprawy okoliczności nie zostały w ogóle wzięte pod uwagę – mówi mec. Bartłomiej Hejnar, który reprezentuje spółkę Zana House. – W decyzji jest jedynie poruszona kwestia rzekomej niezgodności inwestycji z planem zagospodarowania przestrzennego.

Chodzi o kontrowersyjną inwestycję zakładającą budowę kompleksu, który miał powstać na działce o powierzchni 2 hektarów w pobliżu kamieniołomu. Budynek zaprojektował lubelski architekt Bolesław Stelmach, a jego powierzchnia to aż 16 tys. mkw. Miały się tam znaleźć: Termy-SPA z basenami termalnymi, solankowymi, borowinowymi, Medical SPA - instytut medyczno-kosmetyczny z m.in. salami zabiegowymi, gabinetami chirurgii kosmetycznej i estetycznej nieinwazyjnej oraz pokojami SPA, hotel i sale wielofunkcyjne na ok. 500 osób. W kompleksie miały się też znaleźć restauracje, bar i kawiarnia.

Ministerstwo uznało, że planowana inwestycja nie była zgodna z planem zagospodarowania przestrzennego. – W pasie ochronnym powstanie nowy budynek, który nie będzie stanowił elementu odbudowy i rekompozycji zespołu spichlerzy – czytamy w uzasadnieniu ministerstwa.

Zdaniem resortu, budynek niezależnie od swojej wartości projektowej, nie spełnia podstawowych warunków dla zabudowy na tym terenie określonych prawem miejscowym.

- Realizacja wnioskowanych robót budowlanych jest niedopuszczalna – podkreśla ministerstwo.

Czytaj więcej o: Kazimierz Dolny Zana House
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(22) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (6 lutego 2017 o 14:40) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Czy tym inwestorom się trochę nie pomieszała??? Uważa taki, że sobie wymyslił sposób na robienie kasy bez względu na wszystko i wszyscy mają skakać wysoko z radości. Taki ogromny beton zaburzy po piewrsze cały krajobraz, zniszczy obecne stosunki wodne, czyli nastąpi z czasem degradacja tego srodowiska. I po co ludzie bedą chcieli jechać do Kazimierza??? Takich spa i hoteli jest wszędzie pełno. A do Kazimierza jedzie się w innym celu i chce się oglądać inną archtekturę.
Rozwiń
Gość
Gość (5 lutego 2017 o 18:28) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Na beton napatrzył się w Moskwie jako maleństwo, bo tam sie urodził
Rozwiń
Gość
Gość (5 lutego 2017 o 18:23) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Przez kilkadziesiąt lat NIE ZEZWALANO na BUDOWĘ czegokolwiek w tym rejonie! No, ale pan Stelmach pewni miał inwestorowi ZAPEWNIĆ wszelkie zgody !(?)
Rozwiń
Gość
Gość (5 lutego 2017 o 12:15) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Kazimierskie Żydki boją się konkurencji 
Rozwiń
Gość
Gość (3 lutego 2017 o 13:33) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
kolejny marny adwokacina któremu się wydaję że prze***y zakazy w planie miejscowym. wystarczy poczytać ustawę o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym. i wszystko jasne. jak plan nie dopuszcza czegoś to znaczy że określona inwestycje nie otrzyma zgody na powstanie. i tyle /albo amatorem prawnik jest,albo wyciąga kasę z czystej chciwości innego tłumaczenia niema.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (22)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!