poniedziałek, 19 marca 2018 r.

Puławy

Koziara zaprojektował nowe logo Kazimierza Dolnego

  Edytuj ten wpis
Dodano: 15 marca 2011, 19:48
Autor: (mawi)

Nowe logo Kazimierza Dolnego zaprojektował Jarosław Koziara (Jacek Świerczyński / Archiwum)
Nowe logo Kazimierza Dolnego zaprojektował Jarosław Koziara (Jacek Świerczyński / Archiwum)

Nowe logo Kazimierza Dolnego zaprojektował znany lubelski artysta Jarosław Koziara. Wcześniej stworzył też logo Festiwalu Filmu i Sztuki "Dwa Brzegi”.

Znak zaprezentowano oficjalnie podczas obrad komisji Rady Miasta. Logo zostało wybrane przez specjalną komisję powołaną przez burmistrza miasta. Decyzja zapadła jednogłośnie.

W uzasadnieniu wyboru czytamy m.in., że "…przedstawione rozwiązanie w całości odpowiada przyjętej wcześniej strategii marki Kazimierz Dolny i wyróżnia się na tle innych stosowanych obecnie logotypów miast i regionów”.

Miasto zastrzegło już logo w Urzędzie Patentowym. To dopiero początek działań promocyjnych. Wkrótce ruszą zdjęcia do filmu o miasteczku. Ma być wyświetlany w warszawskim metrze oraz na tegorocznym festiwalu "Dwa Brzegi”. W planach są też reklamy w prasie branżowej i kampania w Internecie. W sumie miasto wyda na promocję w tym roku 350 tysięcy złotych. Liczy, że to przyciągnie turystów i przedsiębiorców.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
WIKTOR
śledzik
...
(3) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

WIKTOR
WIKTOR (23 marca 2011 o 12:33) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
FAŁSZOWANIE PODPISÓW W PUŁAWACH

W Puławach w latach 1990-2010 działała zorganizowana grupa przestępcza która zajmowała się wykradaniem na skalę masową danych osobowych z ewidencji ludności i fałszowaniem podpisów na listach wyborczych.

Grupą przestępczą kierowało małżeństwo: Jerzy Lenartowicz- były działacz PZPR oraz Małgorzata Górska- Lenartowicz. W fałszowaniu podpisów uczestniczył także ich współpracownik Józef Sidoruk z Puław.

Grupa przestępcza fałszowała podpisy dla różnych komitetów wyborczych, zarówno prawicowych jak i lewicowych. Z tytułu fałszowania podpisów na listach poparcia przestępcy czerpali korzyści materialne.

Jako lokal do fałszowania podpisów wykorzystywano Miejskie Przedszkole Nr 10 w Puławach oraz Biuro Poselskie Jarosława Żaczka w Puławach. Dyrektorką tego przedszkola jest pani Małgorzata Górska- Lenartowicz, pełniąca również funkcję asystenta społecznego w Biurze Poselskim Jarosława Żaczka w Puławach. Grupa przestępcza w latach 1990-2010 sfałszowała od 50 tysięcy do 100 tysięcy podpisów.

W mieszkaniu Małgorzaty Górskiej Lenartowicz policja przeprowadziła rewizję i skonfiskowała dowody przestępstwa. Sprawą przeciwko zorganizowanej grupie przestępczej z Puław zajmuje się Wydział ds. Walki z Korupcją i Przestępczością Zorganizowaną w Lublinie- sprawa karna V Ds. 61/06/S. Każdy obywatel Puław który spotkał się z przestępstwami tego rodzaju ma obowiązek zawiadomienia Policji i Prokuratury.
Rozwiń
śledzik
śledzik (20 marca 2011 o 16:44) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Oj, cuda Panie nad tą Wisłą, cuda... Tak, trzeba było ponad roku, żeby nierozstrzygnięty konkurs na logo się odleżał, a członek komisji konkursowej mógł spokojnie przejąć realizację projektu.

Przypomnijmy: werdykt komisji opierał się na wspólnej opinii, że wśród prac konkursowych (141!) – mimo kilku propozycji ciekawych - nie znalazła się ani jedna na tyle wybitna i interesująca, by mogła stanowić wizualną „wizytówkę” tak wyjątkowego i pięknego miasta.

Komisja raczyła natomiast uznać za wybitne hasło Kazimierz Dolny. Cud nad Wisłą, nie zważając na to, że dokładnie takie samo zostało już wcześniej nagrodzone przez Sandomierz. Cytując szacowną komisję: Na domiar wszystkiego słowo „cud” samo w sobie wydaje się być znakiem.

Oficjalna informacja z 2009 roku tutaj: [url="http://www.kazimierzdolny.bip.net.pl/?a=1630"]Informacja pokonkursowa[/url]

Zatem znak się stał - cud się ziścił, co należy rozumieć, że teraz już logo jest wybitne, bo jest właściwego autorstwa. A tak nawiasem - renesansowe liternictwo nawiązywało raczej do kapitały rzymskiej a nie do greckiego pisma epigraficznego, czego przykładem jest użyty w logotypie font Lithos.
Rozwiń
...
... (16 marca 2011 o 12:17) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
szału nie ma...
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (3)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!