niedziela, 25 lutego 2018 r.

Puławy

Krew z ubojni popłynęła do rzeki. Starosta zwołał sztab kryzysowy

Dodano: 16 listopada 2016, 16:37

We wtorek zebrał się sztab kryzysowy. Zajmowano się sprawą z minionego piątku, kiedy do rowu, a potem do rzeki Kurówki i następnie do Wisły, trafiły znaczne ilości ścieków przemysłowych z krwią z firmy Pini Beef. Sanepid w przyszłym tygodniu przebada lokalne ujęcie wody.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty

W spotkaniu oprócz starosty Witolda Popiołka udział wzięli szefowie powiatowych komend policji i straży pożarnej, wójt gminy Końskowola, przedstawiciel rady gminy oraz Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska, dyrektor puławskiego sanepidu, powiatowy lekarz weterynarii, prezes stowarzyszenia „Zielone Powiśle”, a także dyrektor firmy Pini Beef, Artur Osiak.

Zebrani ustalili, że zadaniem prokuratury będzie zbadanie, czy wypuszczenie ścieków nie było działaniem umyślnym. Przedstawiciel sanepidu zaproponował przeprowadzenie dodatkowych badań wody z wodociągu, m.in. w pobliskiej szkole oraz tej z jej lokalnego ujęcia.

– Próbki pobierzemy w poniedziałek, wyniki powinniśmy otrzymać w ciągu kilku dni. Nie spodziewam się wystąpienia zanieczyszczenia, bo ujęcie znajduje się 2,5 kilometra od rowu, którym popłynęły ścieki, ale pewności nigdy za wiele – powiedział dyrektor PSSE w Puławach, Tadeusz Jankowski.

Uczestnicy spotkania rozmawiali także o konsekwencjach, które mogą czekać firmę Pini Beef. Jeśli odpowiednie służby uznają to za stosowne, firmie może zostać cofnięte pozwolenie na prowadzenie działalności na terenie powiatu. Zebrani zwrócili uwagę również na potrzebę wypracowania skuteczniejszych form współpracy pomiędzy lokalnymi instytucjami w przypadku podobnych zdarzeń.

– Dobrze, że ten sztab został zwołany. Jestem przekonany, że władze chcą sprawę wyjaśnić i mam nadzieję, że tak się stanie – komentował Janusz Próchniak, radny gminy Końskowola, który jako jeden z pierwszych zareagował na zdarzenie z 11 listopada.

Użytkownik niezarejestrowany
Sąsiad z Pożoga
Użytkownik niezarejestrowany
(21) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (18 listopada 2016 o 14:15) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
a dlaczego sanepid nie pojawił się na miejscu 11 listopada i wówczas nie pobrał próbek - a teraz robi łachę i ma badać wodę jak wtedy płynęła krew to byłby ciekawy wynik bakterjno-pasożytniczy-AMATORZY
Rozwiń
Sąsiad z Pożoga
Sąsiad z Pożoga (18 listopada 2016 o 08:50) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
o Pan Wójt widzę się odezwał. 
Rozwiń
Gość
Gość (17 listopada 2016 o 16:22) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
I co sztab się zebrał pozorowane działania skazali gówno na śmierć. Gdyby tak zrobił zwykły chłop to by się nie wypłacił do końca życia, został by zniszczony , zlicytowany, ale cóż ,,duży może więcej''
Rozwiń
Gość
Gość (17 listopada 2016 o 14:32) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
" Źródłem zakażenia ASF może być już nawet minimalna ilość krwi lub inne płyny..." Oby w tej krwi nie było asf.
Rozwiń
Gość
Gość (17 listopada 2016 o 14:28) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Rozwiązanie jest. Polecam Magazyn Ekspresu Reporterów z 25.10.2016
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (21)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!