Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

7 września 2016 r.
16:33

Krzesełka na stadionie wyblakły. Przetarg na nowe będzie powtórzony

Autor: Zdjęcie autora rs
1 19 A A
Fot. Radosław Szczęch<br />
Fot. Radosław Szczęch

Kibice puławskiej Wisły będą musieli poczekać na nowe siedziska stadionu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Przetarg na wymianę 4 tysięcy plastikowych krzesełek został unieważniony, bo nie wpłynęły żadne oferty.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Na razie nie wiadomo, kiedy rozpocznie się zapowiadana wymiana krzesełek na stadionie przy ul. Hauke-Bosaka. W ogłoszony w sierpniu przetarg pod koniec ubiegłego tygodnia został unieważniony. Wydział Inwestycji puławskiego magistratu prawdopodobnie rozpisze nowy, ale termin nie został jeszcze ustalony.

– Cały czas analizujemy tę sprawę. Jeśli okaże się, że winą braku zainteresowania firm były zbyt wysokie wymagania dotyczące siedzisk, nie wykluczam wprowadzenia zmian w ich specyfikacji – mówi Krzysztof Szczepański, kierownik Wydziału Inwestycji.

Wartość wymiany około 4 tysięcy siedzisk szacowana jest na 300 tys. złotych. Koszty miasto pokryje z funduszu gwarancyjnego udzielonego na stadion przez jego wykonawcę, firmę Mostostal. Co ciekawe, decyzja o konieczności wymiany krzesełek zapadła trzy lata temu.

– Zamontowane siedziska mają tę wadę, że nie utrzymały koloru. Odbarwienia zaobserwowaliśmy kilka lat temu, ale na nasze pisma do wykonawcy z prośbą o usunięcie usterek nie przynosiły efektu. W związku z tym postanowiliśmy zrobić to sami – wyjaśnia kierownik Szczepański.

Co prawda gwarancja na stadion już się skończyła, ale wada krzesełek została zgłoszona do wykonawcy jeszcze w trakcie jej trwania. To oznacza, że miasto nadal może dysponować funduszem gwarancyjnym w kwocie 500 tys. złotych i z tych środków zrealizować planowaną wymianę. Zdaniem pracowników puławskiego magistratu, zabezpieczone środki powinny wystarczyć na demontaż starych siedzisk, ich utylizację, a także na zakup i założenie nowych. Problem tylko w tym, że na razie brakuje chętnych na podjęcie się tego zadania.

Komentarze 19

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 17 września 2016 o 09:18
Ale głupota, krzesełka są solidne i wytrzymale. Spokojnie wytrzymają do planowanej wymiany. Cos mi się zdaje ze ktos dostał w łapkę bo gdzies komuś 4tys krzesełek zalega.
Avatar
Gość / 12 września 2016 o 06:17
Nikt nie chce wymieniać bo następne też wyblakną...!
Avatar
Gość / 9 września 2016 o 08:22
Czy wyblaknięte krzesełka stanowia zagrożenie dla kibiców? Czy minął ich okres użytkowania. Jeśli nie to po co je wymieniać.
Avatar
Gość / 8 września 2016 o 12:13
Po co od razu utylizować, przecież krzesełka można bez problemu sprzedać. Jak ludzie się dowiedzą, że to siedziska ze słynnego puławskiego stadionu, to pójdą jak ciepłe bułeczki!
Avatar
Gość / 8 września 2016 o 09:05
Gratuluje następnej, '' udanej '' inwestycji miejskiej.
Avatar
Gość / 8 września 2016 o 01:22
Na to wszystko, jak zawsze zawsze ma piękne wytłumaczenie kierownik inwestycji miejskich, ja mam więc tylko jedno pytanie. Na stadionie zbudowano hotel Olimpic. Po jego zbudowaniu nastąpił jego odbiór przez inwestora czyli inwestycje miejskie. Ile remontów musiano wykonać w tym obiekcie po odbiorze inwestycji? Ile? jak to mozliwe skoro dokonano odbioru i wszystko niby było ok i cacy ?
Avatar
Gość / 7 września 2016 o 23:44
Czy urzędnicy sami sobie tu piszą cudowne komety ze niby wszystko ok i super, ze to rozklejające się buty itp.? Pewnie piszą o tych butach, które usyfione rozlatują sie po przejściu, po alejkach po deszczu, na skwerze przy alei Królewskiej? Powinniśmy im za te zniszczone buty wystawiać rachunki? Może wtedy by się w końcu czegoś nauczyli?
Avatar
Gość / 7 września 2016 o 23:34
Poziom inwestycji w tym mieście to dopiero przeraża. Dzieci nie mogą pójść do przedszkola na 14 bo taki był nadzór inwestora czyli miasta ze cale lato, podczas którego miał być wykonany remont, nic się nie działo. Teraz dopiera jak dzieci muszą chodzić do szkoły a nie do przedszkola zaczyna się cokolwiek tam robić. To nie przeraza? Wszystko jest ok? Tłumaczenia wieczne pana Szczepańskiego ze niby zamówienia publiczne i inne bzdury, a ja się pytam gdzie był zwykły inwestorski nadzór nad remontem przedszkola? To tez jest ok? To są niby rozklejające się buty? Czy dzieci które teraz ponoszą odpowiedzialność za ten ......?
Poziom inwestycji w tym mieście to dopiero przeraża. Dzieci nie mogą pójść do przedszkola na 14 bo taki był nadzór inwestora czyli miasta ze cale lato, podczas którego miał być wykonany remont, nic się nie działo. Teraz dopiera jak dzieci muszą chodzić do szkoły a nie do przedszkola zaczyna się cokolwiek tam robić. To nie przeraza? Wszystko jest ok? Tłumaczenia wieczne pana Szczepańskiego ze niby zamówienia publiczne i inne bzdury, a ja się pytam gdzie był zwykły inwestorski nadzór nad remontem przedszkola? To tez jest ok? To są niby rozkl... rozwiń
Avatar
Gość / 7 września 2016 o 23:20
Poziom komentarzy przeraża. Produkt zamówiony wykazał wadę w czasie użytkowania - czyli w trakcie odbioru wady nie było - jaśniej się już nie da. Produkt był objęty gwarancją i można go wymienić - tak jak buty, które się rozkleją po kilku dniach chodzenia. Naprawdę szukać w tym sensacji to trzeba mieć maksimum złej woli
Avatar
Gość / 7 września 2016 o 21:44
Cały czas analizują sprawę. Weźcie się w końcu do roboty i trafnych analiz, bo te cale inwestycje miejskie to jakiś koszmar.
Avatar
Gość / 17 września 2016 o 09:18
Ale głupota, krzesełka są solidne i wytrzymale. Spokojnie wytrzymają do planowanej wymiany. Cos mi się zdaje ze ktos dostał w łapkę bo gdzies komuś 4tys krzesełek zalega.
Avatar
Gość / 12 września 2016 o 06:17
Nikt nie chce wymieniać bo następne też wyblakną...!
Avatar
Gość / 9 września 2016 o 08:22
Czy wyblaknięte krzesełka stanowia zagrożenie dla kibiców? Czy minął ich okres użytkowania. Jeśli nie to po co je wymieniać.
Avatar
Gość / 8 września 2016 o 12:13
Po co od razu utylizować, przecież krzesełka można bez problemu sprzedać. Jak ludzie się dowiedzą, że to siedziska ze słynnego puławskiego stadionu, to pójdą jak ciepłe bułeczki!
Avatar
Gość / 8 września 2016 o 09:05
Gratuluje następnej, '' udanej '' inwestycji miejskiej.
Avatar
Gość / 8 września 2016 o 01:22
Na to wszystko, jak zawsze zawsze ma piękne wytłumaczenie kierownik inwestycji miejskich, ja mam więc tylko jedno pytanie. Na stadionie zbudowano hotel Olimpic. Po jego zbudowaniu nastąpił jego odbiór przez inwestora czyli inwestycje miejskie. Ile remontów musiano wykonać w tym obiekcie po odbiorze inwestycji? Ile? jak to mozliwe skoro dokonano odbioru i wszystko niby było ok i cacy ?
Avatar
Gość / 7 września 2016 o 23:44
Czy urzędnicy sami sobie tu piszą cudowne komety ze niby wszystko ok i super, ze to rozklejające się buty itp.? Pewnie piszą o tych butach, które usyfione rozlatują sie po przejściu, po alejkach po deszczu, na skwerze przy alei Królewskiej? Powinniśmy im za te zniszczone buty wystawiać rachunki? Może wtedy by się w końcu czegoś nauczyli?
Avatar
Gość / 7 września 2016 o 23:34
Poziom inwestycji w tym mieście to dopiero przeraża. Dzieci nie mogą pójść do przedszkola na 14 bo taki był nadzór inwestora czyli miasta ze cale lato, podczas którego miał być wykonany remont, nic się nie działo. Teraz dopiera jak dzieci muszą chodzić do szkoły a nie do przedszkola zaczyna się cokolwiek tam robić. To nie przeraza? Wszystko jest ok? Tłumaczenia wieczne pana Szczepańskiego ze niby zamówienia publiczne i inne bzdury, a ja się pytam gdzie był zwykły inwestorski nadzór nad remontem przedszkola? To tez jest ok? To są niby rozklejające się buty? Czy dzieci które teraz ponoszą odpowiedzialność za ten ......?
Poziom inwestycji w tym mieście to dopiero przeraża. Dzieci nie mogą pójść do przedszkola na 14 bo taki był nadzór inwestora czyli miasta ze cale lato, podczas którego miał być wykonany remont, nic się nie działo. Teraz dopiera jak dzieci muszą chodzić do szkoły a nie do przedszkola zaczyna się cokolwiek tam robić. To nie przeraza? Wszystko jest ok? Tłumaczenia wieczne pana Szczepańskiego ze niby zamówienia publiczne i inne bzdury, a ja się pytam gdzie był zwykły inwestorski nadzór nad remontem przedszkola? To tez jest ok? To są niby rozkl... rozwiń
Avatar
Gość / 7 września 2016 o 23:20
Poziom komentarzy przeraża. Produkt zamówiony wykazał wadę w czasie użytkowania - czyli w trakcie odbioru wady nie było - jaśniej się już nie da. Produkt był objęty gwarancją i można go wymienić - tak jak buty, które się rozkleją po kilku dniach chodzenia. Naprawdę szukać w tym sensacji to trzeba mieć maksimum złej woli
Avatar
Gość / 7 września 2016 o 21:44
Cały czas analizują sprawę. Weźcie się w końcu do roboty i trafnych analiz, bo te cale inwestycje miejskie to jakiś koszmar.
Zobacz wszystkie komentarze 19

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

„Puławy” wycięte z zarządu Grupy Azoty

„Puławy” wycięte z zarządu Grupy Azoty 0 0

Rada nadzorcza Grupy Azoty SA, w skład której wchodzi także puławska spółka, powołała nowy zarząd spółki. Ale w sześcioosobowym składzie nie ma ani jednego przedstawiciela ZA „Puławy”.

Ancestors Legacy: Mieszko I rusza do boju (wideo)
film

Ancestors Legacy: Mieszko I rusza do boju (wideo) 0 0

Podbój średniowiecznej Europy, cztery frakcje i wielkie bitwy. Dziś premiera gry Ancestors Legacy. W specjalnej edycji.

Dyrektor szpitala poprosi ZUS o sprawdzenie zwolnień lekarskich pielęgniarek

Dyrektor szpitala poprosi ZUS o sprawdzenie zwolnień lekarskich pielęgniarek 1 8

Nie było przyjęć na zaplanowane zbiegi, zawieszono planowe operacje, a karetki nie dowoziły nagłych przypadków – tak w poniedziałek wyglądała sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej w Lublinie. We wtorek zwołano konferencję prasową w związku z sytuacją.

Piotr Tomala został szefem programu Polski Himalaizm Zimowy 2016-2020
galeria
film

Piotr Tomala został szefem programu Polski Himalaizm Zimowy 2016-2020 55 0

Piotr Tomala, himalaista z Lublina został nowym szefem programu Polski Himalaizm Zimowy 2016-2020 im. Artura Hajzera.

Karty odkryte! Skład MKS Perły Lublin na nowy sezon

Karty odkryte! Skład MKS Perły Lublin na nowy sezon 7 2

PIŁKA RĘCZNA MKS Perła Lublin ma za sobą znakomity sezon, ale w klubie nadal praca wre. We wtorek na specjalnie zwołanej konferencji prasowej ogłoszono listę zawodniczek na nowy sezon. Do zespołu dołączą cztery Polki i Dunka

Chciała wyprzedzić skuter, ale jej auto dachowało

Chciała wyprzedzić skuter, ale jej auto dachowało 0 1

34-letnia kobieta trafiła do szpitala po dachowaniu Volkswagena w miejscowości Wilków (gmina Werbkowice).

Sam stracił nogę, chce pomagać innym. Rowerem pojedzie do Rzymu

Sam stracił nogę, chce pomagać innym. Rowerem pojedzie do Rzymu 4 2

Cztery kraje, 17 miast, 19 dni i 2800 km na rowerze. Po raz kolejny Kamil Misztal pokazuje, że chce i może pomagać osobom niepełnosprawnym. Choć sam stracił nogę

Zlot food trucków w Lublinie
26 maja 2018, 10:00

Zlot food trucków w Lublinie 2 0

Co Gdzie Kiedy. Po raz kolejny do Lublina zawitają food trucki z całej Polski. To gratka dla wszystkich miłośników fast foodów. Na uczestników czekają wyjątkowe smaki z całego świata i zabawy dla najmłodszych.

Wege Festiwal po raz pierwszy w Lublinie
26 maja 2018, 12:00

Wege Festiwal po raz pierwszy w Lublinie 0 2

Co Gdzie Kiedy. Już 26 maja o godz. 12 w klubie Radość (ul. Bernardyńska 15) rozpocznie się pierwsza lubelska edycja Wege Festiwalu. Impreza zrzeszy wegańskie i wegetariańskie restauracje z całej Polski.