Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

3 stycznia 2009 r.
10:30
Edytuj ten wpis

Ks. Roman ma zarzuty prokuratorskie i wciąż uczy religii

0 6 A A

Mimo aktu oskarżenia ksiądz od byłych betanek dalej będzie uczył młodzież - pisze "Gazeta Wyborcza Lublin". Dyrektorka zespołu szkół w Długosiodle nie zamierza zawieszać Romana K. na którym ciąży siedem zarzutów prokuratorskich.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Jjak donosi gazeta Ksiądz Roman K., lider zbuntowanych betanek, od września uczy religii w Zespole Szkół w Długosiodle pod Wyszkowem (woj. mazowieckie). To decyzja ordynariusza łomżyńskiego biskupa Stanisława Stefanka.

We wtorek prokuratura w Puławach skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko K. Większość zarzutów ma związek z eksmisją zbuntowanych zakonnic z Kazimierza Dolnego.

W październiku 2007 r. odbyła się eksmisja eks-betanek i ks. Romana K., którzy bezprawnie zajmowali kazimierski klasztor. Zarzuty, które prokuratura postawiła księdzu dotyczą znieważenia funkcjonariuszy policji słowami powszechnie uznanymi za obelżywe i gróźb. Roman K. miał też kopnąć jednego z policjantów a dwóch innych, w tym psychologa policyjnego uderzyć monstrancją. Inny z zarzutów dotyczy też naruszenia miru domowego (duchowny przebywał w domu w Kazimierzu wbrew woli właściciela obiektu, czyli zakonu betanek). Mężczyźnie grozi do trzech lat pozbawienia wolności. Na razie wciąż uczy młodzież.

"Gazeta Wyborcza Lublin" przytacza ustawa "Karta Nauczyciela", która mówi, że "dyrektor szkoły może zawiesić w pełnieniu obowiązków nauczyciela (...) przeciwko któremu wszczęto postępowanie karne (...) jeżeli ze względu na powagę i wiarygodność wysuniętych zarzutów celowe jest odsunięcie nauczyciela od wykonywania obowiązków w szkole."

Dorota Stadnik dyrektorka Zespołu Szkół w Długosiodle nie zamierza zawieszać ks. Romana K. - W polskim prawie obowiązuje domniemanie niewinności. Jest tak do momentu gdy sąd nie stwierdzi inaczej - stwierdza w rozmowie z gazetą dyrektorka. - A praca księdza, którą wykonuje w szkole, nie daje mi podstaw do jego zawieszenia.

Dyrektorka szkoły dobrze ocenia pracę księdza. Zapewnia również, że nie dotarły do niej żadne skargi na katechetę od rodziców dzieci.
Źródło: "Gazeta Wyborcza Lublin"

Komentarze 6

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ubawiony / 6 stycznia 2009 o 19:59
fuj napisał:
Chyba raczej Platformy, bo w tej partii najwięcej "dziwnych uczciwych inaczej" !


Takich jak niedoszły kandydat na prezia SM Powiśle? Albo peronowy z Włoszczowej? Oni chyba nie są z PO?
Avatar
Michał23 / 3 stycznia 2009 o 19:21
No jasne,że w Platformie,bo jest tam też dużo kochających inaczej.
Avatar
fuj / 3 stycznia 2009 o 16:08
Chyba raczej Platformy, bo w tej partii najwięcej "dziwnych uczciwych inaczej" !
Avatar
mik-4 / 3 stycznia 2009 o 15:21
Pewnie teraz zostanie kapelanem Prawa i Sprawiedliwości!!!
Avatar
ble... / 3 stycznia 2009 o 11:55
Burmistrz Kraśnika też usłyszał zarzuty prokuratorskie i ani myśli przestać być burmistrzem. Może o tym napisze Wybiórcza?
Avatar
Puławianka / 3 stycznia 2009 o 11:43
Kopał,i bil Monstrancją Policjantów.Ostrych facetów pani Dyrektor lubi.Ale co dalej?
Avatar
ubawiony / 6 stycznia 2009 o 19:59
fuj napisał:
Chyba raczej Platformy, bo w tej partii najwięcej "dziwnych uczciwych inaczej" !


Takich jak niedoszły kandydat na prezia SM Powiśle? Albo peronowy z Włoszczowej? Oni chyba nie są z PO?
Avatar
Michał23 / 3 stycznia 2009 o 19:21
No jasne,że w Platformie,bo jest tam też dużo kochających inaczej.
Avatar
fuj / 3 stycznia 2009 o 16:08
Chyba raczej Platformy, bo w tej partii najwięcej "dziwnych uczciwych inaczej" !
Avatar
mik-4 / 3 stycznia 2009 o 15:21
Pewnie teraz zostanie kapelanem Prawa i Sprawiedliwości!!!
Avatar
ble... / 3 stycznia 2009 o 11:55
Burmistrz Kraśnika też usłyszał zarzuty prokuratorskie i ani myśli przestać być burmistrzem. Może o tym napisze Wybiórcza?
Avatar
Puławianka / 3 stycznia 2009 o 11:43
Kopał,i bil Monstrancją Policjantów.Ostrych facetów pani Dyrektor lubi.Ale co dalej?
Zobacz wszystkie komentarze 6

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Dzień matki spędzają w szpitalu ze swoimi dziećmi. To dla nich była akcja "Piękna Mama"
galeria

Dzień matki spędzają w szpitalu ze swoimi dziećmi. To dla nich była akcja "Piękna Mama" 0 0

Rozmową z Natalią Voytsel z Fundacji „Gdy Liczy się Czas”, która już po raz trzeci zorganizowała charytatywną akcję „Piękna Mama” w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie. Akcja, w której uczestniczą stylistki, fryzjerki i masażysta jest adresowana do matek dzieci z oddziału Onkologii, Hematologii i Transplantologii.

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą"

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą" 0 1

Hubert Kołodziejski z Rokitna (pow. bialski) znalazł się w gronie najbardziej obiecujących projektantów mody w Polsce według magazynu K–MAG.

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim
26 maja 2018, 11:00

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim 1 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maja o godz. 11 na terenie Mariny nad Zalewem Zemborzyckim rozpocznie się akcja W rytmie natury. Na uczestników czeka moc atrakcji.

Dni Puław 2018: Mieszkańcy zatańczyli poloneza [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Dni Puław 2018: Mieszkańcy zatańczyli poloneza [zdjęcia, wideo] 6 3

Kilkaset par zatańczyło w piątek poloneza na placu Chopina w Puławach. Na koniec mieszkańcy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie.

Ciężka sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej. Zemdlała pielęgniarka, która była sama na dyżurze
film

Ciężka sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej. Zemdlała pielęgniarka, która była sama na dyżurze 70 11

– Totalne fiasko – tak pielęgniarki ze szpitala wojewódzkiego przy al. Kraśnickiej w Lublinie oceniają dzisiejsze rozmowy z dyrekcją w sprawie podwyżek wynagrodzeń. Kilkadziesiąt pielęgniarek nadal jest na L4. Na poniedziałek zaplanowano kolejną turę rozmów.

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych?

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych? 1 0

Kolejna gigantyczna kumulacja w loterii Eurojackpot. Już dziś 25.05.2018 r. do wygrania jest aż 385 mln zł. Sprawdź wyniki losowania i zwycięskie liczby. Czy ktoś zgarnie główną wygraną?

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie 0 3

Nie ma tu recepty, ale każdy kto nie może zasnąć, łatwo zidentyfikuje się z podmiotem lirycznym

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia 5 17

Puławscy radni upoważnili prezydenta do zadłużenia miasta i rozstrzygnięcia ostatniego przetargu na budowę nowej hali widowiskowo-sportowej. Łączne wydatki związane z budową pierwszego etapu obiektu (bez basenu) władze szacują na ok. 90 mln złotych.

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych
26 maja 2018, 10:00

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych 0 0

Z bezpłatnych badań prowadzonych przez studentów z organizacji Młodych Medyków przy Uniwersytecie Medycznym w Lublinie będzie można skorzystać już w sobotę, 26 maja w Tarasach Zamkowych.

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia]
galeria

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia] 0 1

Ponad 300 awansów na wyższe stopnie służbowe przyznał Nadbużański Oddział Straży Granicznej. Okazją były piątkowe wojewódzkie uroczystości 27. rocznicy utworzenia Straży Granicznej, które odbyły się w Białej Podlaskiej.

Noc Kultury 2018: Lista wydarzeń, na które musisz odebrać wejściówkę. Kto pierwszy, ten lepszy
galeria
film

Noc Kultury 2018: Lista wydarzeń, na które musisz odebrać wejściówkę. Kto pierwszy, ten lepszy 12 0

Od soboty będzie można rezerwować bezpłatne wejściówki na Noc Kultury (2/3 czerwca). Obowiązuje zasada „kto pierwszy, ten lepszy”, a rezerwacja jest możliwa tylko przez internet. Chodzi oczywiście tylko o wydarzenia, na które wpuszczana może być ograniczona liczba widzów. Jakie to imprezy i jak zdobyć wejściówkę?

Puławy: Nauczycielka stanie do walki o fotel prezydenta
Sonda

Puławy: Nauczycielka stanie do walki o fotel prezydenta 30 29

Przewodnicząca rady miasta Bożena Krygier powalczy jesienią o fotel prezydenta miasta Puławy. Jej kandydaturę potwierdziły władze Prawa i Sprawiedliwości.

Program TV na weekend 25-27 maja. Jakie filmy warto zobaczyć?
25 maja 2018, 0:00

Program TV na weekend 25-27 maja. Jakie filmy warto zobaczyć? 1 0

Co Gdzie Kiedy. W ten weekend TVN stawia na widowiskowe hity Michaela Baya - Transformers i Armageddon. Ale w naziemnej telewizji cyfrowej zobaczymy także festiwalowego Toma, doskonałą gangsterkę od Scorsese - Infiltrację czy polską Karbalę. Sprawdźcie, jakie filmy będzie można zobaczyć w ten weekend w telewizji.

Nie ma chętnych na działki w bialskiej podstrefie ekonomicznej

Nie ma chętnych na działki w bialskiej podstrefie ekonomicznej 15 3

Drugi już przetarg na ogromny areał w bialskiej podstrefie ekonomicznej zakończył się fiaskiem.

Podlubelska gmina urządziła loterię. Są efekty, rośnie liczba mieszkańców płacących podatki

Podlubelska gmina urządziła loterię. Są efekty, rośnie liczba mieszkańców płacących podatki 4 3

Władze podlubelskiej gminy Niemce znalazły sposób na to, by zachęcić mieszkańców do płacenia podatków w ich gminie. Już po raz drugi urzędnicy zorganizowali loterię z nagrodami. Można wygrać telewizor, laptop albo konsolę.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!