czwartek, 22 marca 2018 r.

Puławy

Księżna Czartoryska honorową puławianką

Dodano: 26 września 2016, 19:37
Autor: rs

Decyzją rady miasta księżna Barbara Czartoryska otrzymała honorowe obywatelstwo Puław.

Przedstawicielka książęcego rodu Czartoryskich otrzymała honorowe obywatelstwo na wniosek prezydenta Janusza Grobla, przewodniczącej rady miasta, Bożeny Krygier i dyrektor I LO, Beaty Trzcińskiej-Staszczyk.

– Biorąc udział w licznych spotkaniach w kraju i za granicą podkreśla więzi rodziny Czartoryskich z miastem Puławy, stając się w ten sposób najlepszym ambasadorem naszego miasta – argumentowali wnioskodawcy.

Okazją do wręczenia medalu i odznaki „honorowego obywatela miasta” była obecność księżnej podczas sobotnich uroczystości w Puławskim Ośrodku Kultury, związanych ze stuleciem I LO.

– Przyjmuje to wyróżnienie z pokorą, zdając sobie sprawę, że jest to w zasadzie tytuł, który otrzymuje księżna Izabela. Przyjmuję go w jej imieniu oraz jej potomków. To, że właśnie Puławy mnie odznaczają, jest tym bardziej miłe, że to miasto zaznaczyło się w historii Polski w znaczeniu kulturalnym, wojennym i społecznym – powiedziała ks. Barbara Czartoryska.

Czytaj więcej o: Puławy Barbara Czartoryska
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(13) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (2 października 2016 o 16:06) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nominacje nominacjami Witaszkowi i Wawrowi. należy się jak panu Śliwińskiemu. Robią dużo! Ale najwięcej zasług powinna dostać pani H., która też zdobędzie tę prestiżową nagrodę za wybitne osiągnięcia dla miasta. Pani z Pis wiele robi dla naszego szanownego miasta. udziela się kulturalnie, promuje Stowarzyszenie w którym działa, organizuje spotkania. Moim zdaniem najbardziej z tych trzech panów zasługuje na te odznaczenie. Nie rozumiem , dlaczego tak wszyscy po niej jadą. Przecież to wybitna erudytka, człowiek o wielu zainteresowaniach. Muzealnik, kurator wystaw, etnograf, społecznik. Zna się na wszystkim. Należy jej się. Za wszystko. Szczeólnei za te 10 lat bez pracy. powodzenia!
Rozwiń
Gość
Gość (2 października 2016 o 15:57) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Pani Barbara bierze aktywny udział w życiu Czartorycha, a ta druga pani? nie wiem. Pracowała w Chemiku, Regionalnym, w innych muzeach. Może ma predyspozycje do odznaczenia.
Rozwiń
Gość
Gość (2 października 2016 o 15:55) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
"Beza" jaka beza? Ta od odznaczenia? Przecież pani H. duzo robi w mieście! Ma wysoką kulturę osobistą, jest medialna i działa w Stowarzyszeniu. Należy jej się za całokształt.
Rozwiń
Gość
Gość (2 października 2016 o 11:26) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
ale ładna ta beza z pis
Rozwiń
miro
miro (30 września 2016 o 01:57) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Na wniosek P.Staszczyk pobierającej podwójne wynagrodzenie!!!!!!! A cóż Pani Księżna poza tym co napisane zrobiła dla Puław? Jest wiele osób z o wiele większymi zasługami!!!!!! Oj marnie w tym narodzie....... Myślę, że ksieżna Barbara zrobiła znacznie więcej dla Puław niż niejaka działaczka PiS Halina Solecka, która dostanie odznaczenie za zasługi dla Puław. Czy ktoś wie, jakie to zasługi, oprócz tego, że jest ulubienicą jednego radnego z PiS? Radny Maj pytał o to na sesji, ale nikt nie umiał mu udzielić odpowiedzi. Jak zwykle zresztą. Komromitacja na całej linii państwo radni. Postawili panią Solecką w jednej linii z prezesem Witaszkiem, który zrobił z naszej drużyny szczypiorniaka ekipę mistrzów, reprezentujacych Polskę na olimpiadzie. Na miejscu Witaszka nie przyjąłbym takiego wyróżnienia, skoro takie same zasługi ma pani Solecka. Przypomnę tylko, że pani Solecka jest tak bardzo ceniona przez mieszkańców Puław, że w ostatnich wyborach do Sejmiku dostała "aż" 24 głosy. Brawooooo
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (13)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!