środa, 21 marca 2018 r.

Puławy

Księżna Izabela internautom

  Edytuj ten wpis
Dodano: 4 kwietnia 2007, 19:23

Już za dwa tygodnie wyjdziesz z laptopem na puławski skwer Niepodległości i połączysz się z Internetem.

Urzędnicy, zamiast czekać czy spółdzielnia użyczy dachu wieżowca, maszt zainstalowali na pałacu Czartoryskich.

Urzędnicy już ponad miesiąc temu prosili spółdzielców o zgodę na postawienie anteny do odbioru Internetu, na jednym z najwyższych puławskich wieżowców przy ul. Wojska Polskiego 11. Tutaj znajduje się kamera miejskiego monitoringu, dlatego zainstalowanie masztu byłoby bardzo proste.
W naszym artykule sprzed miesiąca pisaliśmy o tym, że urzędnicy napotkali opór Puławskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, która jest właścicielem wieżowca. Wiceprezes Zenon Golmento tłumaczył nam wtedy, że sprawę musi najpierw zaopiniować rada osiedla, a dopiero potem decyzję podejmie zarząd.
Niechęć spółdzielni do darmowego Internetu mogła być zrozumiała. Jest ona właścicielem sieci Pulnet, która jest z kolei największym dostawcą Internetu w Puławach. Oczywiście trzeba za niego płacić.

Rada osiedla Świerczewskiego, do której należy blok przy ul. Wojska Polskiego, już zajęła się tą sprawą. - Potrzebujemy ekspertyz, które wskażą jednoznacznie, czy taka antena nie będzie szkodliwa dla naszego zdrowia - mówi Edward Kosiewski, przewodniczący rady.
Urzędnicy nie zamierzają jednak przedstawiać mieszkańcom takich ekspertyz.
Gdy spółdzielcy debatowali, oni w tym czasie zainstalowali potrzebną antenę... na pałacu Czartoryskich.
- Nie mogliśmy czekać tak długo, bo gonią nas terminy związane z realizacją całego projektu "Puławy w sieci” - wyjaśnia Cezary Maślankiewicz, kierownik oddziału informatycznego w Urzędzie Miasta.
Będzie on dostępny również dla ludzi mieszkających w okolicy tych miejsc.
To jednak dopiero początek możliwości, jakie kryją miejskie łącza. W tym miesiącu urzędnicy opracują regulamin zakładania stacji abonenckich dla pozostałych mieszkańców Puław. Taka stacja kosztuje ok. 3 tys. zł, ale po jej zakupie, np. do dużego bloku, każdy mieszkaniec będzie mógł łączyć się z siecią bez dodatkowych kosztów.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!