sobota, 24 marca 2018 r.

Puławy

Kto prześwietli finanse szpitala w Puławach

Dodano: 26 lutego 2017, 09:04

Warszawska firma jednak nie przeprowadzi badania sprawozdania finansowego puławskiego szpitala za 2016 rok. Zamiast niej, rada powiatu zgodziła się na propozycję dyrektora, żeby zadanie to powierzyć przedsiębiorstwu Aures-Audyt z Kraśnika.

Szpital najpierw szukał wykonawcy zlecenia w przetargu. Wpłynęło 16 ofert, z których dyrekcja wybrała najbardziej atrakcyjną cenowo, warszawską Bilans-Rewid-Standard. Niestety, gdy jej właściciele dowiedzieli się, że rada powiatu puławskiego nie zatwierdziła ostatniego sprawozdania (za rok 2015), postawiła zupełnie inne warunki. Rewidenci zaproponowali zbadanie sprawozdania bez wydawania opinii, a następnie zmienili szczegóły oferty.

– W mojej ocenie stracili w ten sposób wiarygodność – powiedział podczas ostatniej sesji rady powiatu Piotr Rybak, dyrektor SP ZOZ. Zachęcał jednocześnie do wyrażenia zgody na powierzenie audytu za 2016 rok firmie Aures-Audyt.

Radni nie byli jednak tą informacją zachwyceni. Według radnego Andrzeja Mitruczuka, fakt, że akurat to przedsiębiorstwo wykonywało tego rodzaju zlecenia dla szpitala w przeszłości „nosi znamiona związania się zleceniodawcy z oferentem”. Samorządowcy byli zaniepokojeni także tym, że polecana przez dyrektora firma nie była drugą w kolejności pod względem ceny, a dopiero czwartą (ich oferta to 6,4 tys. zł). Radna Lidia Twardowska z kolei zwróciła uwagę na to, że to właśnie ta firma odpowiadała za badanie sprawozdań za 2014 i 2015 rok, kiedy to szpital znalazł się na krawędzi upadłości.

– Nie mamy czasu na powtórzenie tego przetargu, a ta firma jest wiarygodna – odpowiadał zaś dyrektor.
Ostatecznie za powierzeniem badania finansów firmie wskazanej przez dyrekcję zagłosowało 16 radnych, 4 wstrzymało się od głosu, 2 było przeciw (Paweł Gajek, Lidia Twardowska).

Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(8) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (27 lutego 2017 o 19:19) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
NIK badał już szpital z donosu radnych pisowskich i jedyne nieprawidłowości dotyczyły okresu gdy starostą był pisowski wówczas, teraz znowu, Sławomir Kamiński. Rybaka warto zbadać nie tylko przez NIK ale i inne skróty trzyliterowe.
Rozwiń
Gość
Gość (27 lutego 2017 o 17:37) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Czyli wszystko po staremu pewnie dług jeszcze większy jest niż był. Skoro nikt nie umie zbadać wiarygodnie jak jak jest naprawdę. Kontrolowany poleca firmę. To po co nam taki zarząd powiatu i koszta z nim związane, jak sami nie mają kompetencji to dlaczego nie robi tego np. NIK
Rozwiń
Gość
Gość (27 lutego 2017 o 17:01) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Właśnie takie komentarze świadczą o ciemnocie narodu.
Rozwiń
Gość
Gość (27 lutego 2017 o 14:49) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Czy w Puławach nie ma wykształconych ludzi, którzy umieją czytać sprawozdania finansowo-księgowe?
Rozwiń
Gość
Gość (26 lutego 2017 o 19:44) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A ja się pytam jakie to zyski będą badane? Dyrektor Rybak ogłaszał że już we wrześniu ub.r. będzie miał zysk za 2016. I jak? Będzie premia dla pracowników?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (8)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!