piątek, 23 lutego 2018 r.

Puławy

Ktoś założył wójtowi Janowca fałszywy profil na Facebooku

  Edytuj ten wpis
Dodano: 25 lutego 2011, 17:25

– Ktoś się pode mnie podszywa – denerwuje się Tadeusz Kocoń, z którym wczoraj rozmawialiśmy o profil
– Ktoś się pode mnie podszywa – denerwuje się Tadeusz Kocoń, z którym wczoraj rozmawialiśmy o profil

Seks, przemoc, narkotyki oraz wysadzanie wału – to miałyby być ulubione zajęcia wójta, według jego profilu na portalu społecznościowym Facebook. Profil jest jednak sfałszowany, a wójt zapowiada ściganie żartownisia.

Udostępnij na Facebook
\

Przeglądając Facebooka znaleźliśmy stronę "Tedeusza Kocuna”, opatrzoną zdjęciem wójta Janowca. Wójt w rzeczywistości nazywa się Tadeusz Kocoń. I twierdzi, że profil na portalu, to na pewno nie jego dzieło.

"Tedeusz Kocun”, według profilu, w rubryce wykształcenie wpisał "Nima”. Wyznał, że jest świadkiem Jehowy i należy do PiS (przynależność partyjna akurat się zgadza). A wśród ulubionych zajęć i zainteresowań wójta są seks, przemoc, narkotyki oraz wysadzanie wału.

Pan "Tedeusz” deklaruje też (pisownia oryginalna): Lubię kierować gminą janowiec, jest to moja pasja i czuje powołanie do tego. Chce, by każdemu w mojej gminie nie zabrakło chleba ani wody, chce aby każdy miał pod dostatkiem jedzenie i picie. Chce by każdy obywatel gminy janowiec mógł bez przeszkód prowadzić swoje życie, by było ono równie szczęśliwe jak moje – By żył w równie wielkim dostatku jak ja”.
– Ktoś się pode mnie podszywa – denerwuje się Tadeusz Kocoń, z którym wczoraj rozmawialiśmy o profilu. – Nigdy nie zakładałem konta na Facebooku. Od paru dni ludzie dzwonią do mnie w tej sprawie, a ja nawet jeszcze tego nie widziałem.

Przesłaliśmy Tadeuszowi Koconiowi link do profilu. Wójt rzecz przeczytał i przekazał sprawę prawnikowi gminy, który w poniedziałek sporządzić wniosek do organów ścigania. – To szkalowanie mojego dobrego imienia i narażenie mnie na utratę zaufania publicznego. Mam dyplom wyższej uczelni, do Świadków Jehowy też się nie zapisałem – dodaje oburzony wójt.

Co ciekawe, wśród znajomych "Kocuna” jest sześć osób, m.in. Ireneusz Rzepkowski, dyrektor biura poselskiego Małgorzaty Sadurskiej z PiS. – Przyjąłem to zaproszenie, ale nie przeglądałem zawartości profilu – przyznaje Rzepkowski. – Jeżeli rzeczywiście są tam umieszczone takie rzeczy, to natychmiast stamtąd znikam. Znam Tadeusza Koconia i to nie jest wizytówka tego człowieka.

Kto miałby oczerniać wójta? – Podejrzewam, że to ktoś z Janowca, będący w opozycji do mnie. Wskazuje na to przekręcenie mojego nazwiska, bo ludzie w ten sposób nazywali kiedyś mojego ojca. Ale nikt konkretny nie przychodzi mi do głowy – odpowiada Kocoń.

– Namierzenie takiej osoby to dla nas żaden problem – mówi Janusz Wójtowicz, rzecznik lubelskiej policji, ale zastrzega: Osoba, która czuje się pokrzywdzona musi złożyć wniosek o ściganie sprawcy.

Akurat wczoraj Sejm postanowił, by za tworzenie fałszywych kont osobistych na portalach społecznościowych, karać sprawcę nawet do trzech lat więzienia.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
WIKTOR
m
smutny marian
(5) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

WIKTOR
WIKTOR (23 marca 2011 o 12:41) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
FAŁSZOWANIE PODPISÓW W PUŁAWACH

W Puławach w latach 1990-2010 działała zorganizowana grupa przestępcza która zajmowała się wykradaniem na skalę masową danych osobowych z ewidencji ludności i fałszowaniem podpisów na listach wyborczych.

Grupą przestępczą kierowało małżeństwo: Jerzy Lenartowicz- były działacz PZPR oraz Małgorzata Górska- Lenartowicz. W fałszowaniu podpisów uczestniczył także ich współpracownik Józef Sidoruk z Puław.

Grupa przestępcza fałszowała podpisy dla różnych komitetów wyborczych, zarówno prawicowych jak i lewicowych. Z tytułu fałszowania podpisów na listach poparcia przestępcy czerpali korzyści materialne.

Jako lokal do fałszowania podpisów wykorzystywano Miejskie Przedszkole Nr 10 w Puławach oraz Biuro Poselskie Jarosława Żaczka w Puławach. Dyrektorką tego przedszkola jest pani Małgorzata Górska- Lenartowicz, pełniąca również funkcję asystenta społecznego w Biurze Poselskim Jarosława Żaczka w Puławach. Grupa przestępcza w latach 1990-2010 sfałszowała od 50 tysięcy do 100 tysięcy podpisów.

W mieszkaniu Małgorzaty Górskiej Lenartowicz policja przeprowadziła rewizję i skonfiskowała dowody przestępstwa. Sprawą przeciwko zorganizowanej grupie przestępczej z Puław zajmuje się Wydział ds. Walki z Korupcją i Przestępczością Zorganizowaną w Lublinie- sprawa karna V Ds. 61/06/S. Każdy obywatel Puław który spotkał się z przestępstwami tego rodzaju ma obowiązek zawiadomienia Policji i Prokuratury.
Rozwiń
m
m (26 lutego 2011 o 09:56) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[size="3"]Łatwe i szybkie zarabianie!
Ściagnij program - oglądaj reklamy!

http://pl.20dollars2surf.com/?ref=264465

Spróbuj!
Warto![/size]
Rozwiń
smutny marian
smutny marian (26 lutego 2011 o 01:45) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
a może to prawda?... ale żart przedni. hahaha... boki zrywać aż wątrobę widać... i kicha stolcówa przy okazji wylata... szukajta aż nie przeprosita.
Rozwiń
hmm
hmm (25 lutego 2011 o 21:52) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jasne, żaden problem. Tylko jeśli osoba, która to zrobiła nie ma elementarnej wiedzy na temat sieci. Jeśli wie cokolwiek nigdy go nie namierzą, przynajmniej nie u nas.
Rozwiń
gandalf
gandalf (25 lutego 2011 o 20:38) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
powinien pozwać fejsbók i żadać dużego odszkodowania
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (5)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!