Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

12 marca 2018 r.
17:26

Kucharze pobici w pizzerii. Pięciu Cyganów aresztowanych

144 47 A A
Kucharze z puławskiej pizzerii twierdzą stali się ofiarami brutalnego, rasistowskiego ataku. Zostali pobici, usłyszeli także wyzwiska i groźby pozbawienia życia. Dziewczynę jednego z nich zwyzywano od "polskich suk"
Kucharze z puławskiej pizzerii twierdzą stali się ofiarami brutalnego, rasistowskiego ataku. Zostali pobici, usłyszeli także wyzwiska i groźby pozbawienia życia. Dziewczynę jednego z nich zwyzywano od "polskich suk"

Są zarzuty dla Romów, którzy w ubiegłym tygodniu pobili dwójkę kucharzy z puławskiej pizzerii „Desperado”. Sąd aresztował pięciu napastników na trzy miesiące. Grozi im nawet 7 lat więzienia

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Bili, kopali, wyzywali i grozili śmiercią. Ofiarą ataku grupy pijanych Romów z puławskiego os. Włostowice padli dwaj kucharze z lokalnej pizzerii. Obelgi pod swoim adresem usłyszała także dziewczyna jednego z nich oraz interweniujący policjanci.

Konrad Teper, jeden z poszkodowanych pracowników lokalu, przyznał, że Cyganie obrazili jego matkę, a gdy zwrócił im uwagę, rzucili go na ścianę i zaczęli okładać pięściami. Nie przestali nawet, gdy ten leżał już na podłodze.

- Powiedzieli, że jestem polską k***ą, że wszyscy będziemy na nich pracować, czyścić im kible. Moją dziewczynę nazwali polską suką. Krzyczeli, że spalą nam dom, zabiją dziecko - opowiadał na drugi dzień po ataku. Na pomoc przyszedł mu kolega, drugi kucharz w pizzerii, Piotr. Ten otrzymał silne uderzenie w plecy i kilka ciosów w głowę.

Wezwani przez poszkodowanych policjanci zauważyli grupę napastników przy ul. Kilińskiego, kilkaset metrów od pizzerii. W trakcie legitymowania jeden z Romów znieważył funkcjonariuszy, a ci wezwali wsparcie z wydziału prewencji. Agresywni Romowie zostali zatrzymani na 48 godzin.

Sprawę, ze względu na rasistowski charakter ataku, przejęła Prokuratura Rejonowa Lublin-Południe. Już w piątek napastnikom postawiono zarzuty zastosowania przemocy „wobec trzech polskich obywateli z powodu ich przynależności narodowej”. Chodzi o pobicie i spowodowanie obrażeń ciała.

- Czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności do 7,5 roku - mówi Agnieszka Kępka, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Lublinie.

Zatrzymani usłyszeli również zarzut stosowania gróźb, m.in. pozbawienia życia i spalenia domu. Odpowiedzą także za obra żanie poszkodowanych. Jednemu z Romów zarzucono znieważenie funkcjonariuszy na służbie oraz grożenie im uszkodzeniem ciała, za co grożą mu dodatkowe 3 lata więzienia.

W związku z podejrzeniem, że piątka cygańskich rasistów może być zagrożeniem dla lokalnej społeczności, śledczy wnieśli o ich aresztowanie. Sąd podzielił ten pogląd i takim sposobem: Dawid D., Marcin D., Gustaw D., Adam K., i Mariusz M. (w wieku od 25 do 44 lat) najbliższe trzy miesiące spędzą za kratkami. 

Komentarze 47

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 15 marca 2018 o 18:08
+1
Tak nie roby zyja naszym kosztem.Nas Polakow nie stac na nic a ono maja co chca bez pracy!
Avatar
Gość / 15 marca 2018 o 12:19
+1
Dlaczego do Rumunii? Cyganie pochodzą z Indii.
Avatar
Gość / 14 marca 2018 o 23:03
+1
Zastrzelic na miejscu i zwloki wyslac do Rumunii!
Avatar
Gość / 14 marca 2018 o 21:56
+1
Miejsce cyganów jest w Rumunii. Niech tam zdych.....a z głoduvvvv
Avatar
xartisius / 14 marca 2018 o 13:11
+1
undefined napisał:
I on niby gada ze boi sie ze zgwalcą kogoś wy patrzcie co u was się robi gnidy polskie kobiety swoje dzieci mordują nie dawacie im jeść bo wszystko idzie na alkohol i narkotyki niby cale życie pracujecie i gówno z tego macie byście sie za prawdziwe i dokładne zycie wzięli a nie tylko siedzieć i śledzić co nowego u Romów  do pięt romom nie dorastacie wy rasisty
Piszesz cyganicho swoich sąsiadach, bo tam koło was to mieszkają wyrzutki społeczeństwa, ale nawet oni płacą czynsz w przeciwieństwie do was. Widzę, że pragniesz być naszym sensei cyganko (hehe nie wiesz nawet co to znaczy). Jakie to wedle Twych nauk życie zasługuje na miano prawdziwego? Okradać ludzi, którzy nie potrafią się przed tą kradzieżą obronić? Wyimaguj sobie waćpanna, że jesteś u na gościem jeno, tedy naszych zwyczajów winnaś przestrzegać. A u na  w zwyczaju jest uczciwie pracować "do końca życia" i w ten sposób zdobywamy środki na utrzymanie naszych rodzin. Jak się nie podoba to proszę wsiąść do pociągu byle jakiego, nie dbać o bagaż, nie dbać o bilet i wypad.
Piszesz cyganicho swoich sąsiadach, bo tam koło was to mieszkają wyrzutki społeczeństwa, ale nawet oni płacą czynsz w przeciwieństwie do was. Widzę, że pragniesz być naszym sensei cyganko (hehe nie wiesz nawet co to znaczy). Jakie to wedle Twych nauk życie zasługuje na miano prawdziwego? Okradać ludzi, którzy nie potrafią się przed tą kradzieżą obronić? Wyimaguj sobie waćpanna, że jesteś u na gościem jeno, tedy naszych zwyczajów winnaś przestrzegać. A u na  w zwyczaju jest uczciwie pracować "do końca życia" i w ten s... rozwiń
Avatar
* / 14 marca 2018 o 13:01
+1
undefined napisał:
Hehe dacj polskim rodzinom ciekawe  czy te polskie rodziny naprawde tacy uciwi som  bo jak mi wiadomo to najwienksza patologia  mieszka obok romów  wogule ta cala sytulaca jest smieszna za podrapanie czola isc za kratki smiechu warte najlepiej dac tom calom sensacie do jakiegos kabaretu
 Większość polskich rodzin jest uczciwa. Patologię przesiedliliśmy do was, żeby nie pałętała się po ulicach w centrum. Nie ma za to pomysłu gdzie was przesiedlić.
Avatar
Gość / 14 marca 2018 o 09:44
+1
Romowie... CYGANIE !! "Jest zespół Gipsy Kings, czy Roma Kings ??? Zapakować ii wyekspediować do INDII !!! Do macierzy na Ziemie Odzyskane.
Avatar
Gość / 13 marca 2018 o 20:18
+1
cygany - Zwykłe mendy,nieroby,pasożyty !!!!!!
Avatar
Gość / 13 marca 2018 o 14:16
+1
Prosze zabrac z blokow urzedu miasta cyganow i dac te mieszkania polskim mlodym rodzinom.dosc utrzymywania pasozytow ogolnoswiatowych .do rumunii won.
Avatar
Gość / 13 marca 2018 o 14:05
+1
.....bo prawdziwych Cyganów juz nie ma...............
Avatar
git / 18 marca 2018 o 09:57
cyt. " Na brak protein narzekać nie będą. Muszą tylko nauczyć się przyswajania ich z jelita grubego."   --- myślisz że będą tam chcieli walić cygana..?
Avatar
Gość / 15 marca 2018 o 21:48
Mops ich finansòje dziadów.
Avatar
Gość / 15 marca 2018 o 18:08
+1
Tak nie roby zyja naszym kosztem.Nas Polakow nie stac na nic a ono maja co chca bez pracy!
Avatar
Gość / 15 marca 2018 o 17:25
A u was gwałcą ćpuny ,alkoholiki.Tak jak w Indii i w Rumunii.
Avatar
Gość / 15 marca 2018 o 17:22
Nooo nie mogę nawet nie potrafisz poprawnie napisać komętarza do Indii naucz się języka dopiero weź się za pisanie nierobie .Co za swołocz.
Avatar
Gość / 15 marca 2018 o 12:19
+1
Dlaczego do Rumunii? Cyganie pochodzą z Indii.
Avatar
Gość / 14 marca 2018 o 23:03
+1
Zastrzelic na miejscu i zwloki wyslac do Rumunii!
Avatar
Gość / 14 marca 2018 o 21:56
+1
Miejsce cyganów jest w Rumunii. Niech tam zdych.....a z głoduvvvv
Avatar
xartisius / 14 marca 2018 o 13:11
+1
undefined napisał:
I on niby gada ze boi sie ze zgwalcą kogoś wy patrzcie co u was się robi gnidy polskie kobiety swoje dzieci mordują nie dawacie im jeść bo wszystko idzie na alkohol i narkotyki niby cale życie pracujecie i gówno z tego macie byście sie za prawdziwe i dokładne zycie wzięli a nie tylko siedzieć i śledzić co nowego u Romów  do pięt romom nie dorastacie wy rasisty
Piszesz cyganicho swoich sąsiadach, bo tam koło was to mieszkają wyrzutki społeczeństwa, ale nawet oni płacą czynsz w przeciwieństwie do was. Widzę, że pragniesz być naszym sensei cyganko (hehe nie wiesz nawet co to znaczy). Jakie to wedle Twych nauk życie zasługuje na miano prawdziwego? Okradać ludzi, którzy nie potrafią się przed tą kradzieżą obronić? Wyimaguj sobie waćpanna, że jesteś u na gościem jeno, tedy naszych zwyczajów winnaś przestrzegać. A u na  w zwyczaju jest uczciwie pracować "do końca życia" i w ten sposób zdobywamy środki na utrzymanie naszych rodzin. Jak się nie podoba to proszę wsiąść do pociągu byle jakiego, nie dbać o bagaż, nie dbać o bilet i wypad.
Piszesz cyganicho swoich sąsiadach, bo tam koło was to mieszkają wyrzutki społeczeństwa, ale nawet oni płacą czynsz w przeciwieństwie do was. Widzę, że pragniesz być naszym sensei cyganko (hehe nie wiesz nawet co to znaczy). Jakie to wedle Twych nauk życie zasługuje na miano prawdziwego? Okradać ludzi, którzy nie potrafią się przed tą kradzieżą obronić? Wyimaguj sobie waćpanna, że jesteś u na gościem jeno, tedy naszych zwyczajów winnaś przestrzegać. A u na  w zwyczaju jest uczciwie pracować "do końca życia" i w ten s... rozwiń
Avatar
* / 14 marca 2018 o 13:01
+1
undefined napisał:
Hehe dacj polskim rodzinom ciekawe  czy te polskie rodziny naprawde tacy uciwi som  bo jak mi wiadomo to najwienksza patologia  mieszka obok romów  wogule ta cala sytulaca jest smieszna za podrapanie czola isc za kratki smiechu warte najlepiej dac tom calom sensacie do jakiegos kabaretu
 Większość polskich rodzin jest uczciwa. Patologię przesiedliliśmy do was, żeby nie pałętała się po ulicach w centrum. Nie ma za to pomysłu gdzie was przesiedlić.