środa, 21 lutego 2018 r.

Puławy

Kurów. Czas na remont przedszkola i wiejskich świetlic

  Edytuj ten wpis
Dodano: 29 grudnia 2013, 17:16

Najpoważniejszym zadaniem, jakie w 2014 roku czeka władze Kurowa będzie rozbudowa i termomodernizacj
Najpoważniejszym zadaniem, jakie w 2014 roku czeka władze Kurowa będzie rozbudowa i termomodernizacj

Na przyszły rok gmina Kurów planuje kilka ważnych inwestycji.

Najpoważniejszym zadaniem, jakie w 2014 roku czeka władze Kurowa będzie rozbudowa i termomodernizacja budynku przedszkola. – Na parterze zostaną dobudowane dwie sale i łącznik – mówi Stanisław Wójcicki, wójt gminy Kurów. – Koszt prac szacujemy na ok. 500 tys. zł. Będą one dofinansowane z pieniędzy wspólnoty gruntowej Okręglice. W połowie stycznia powinniśmy mieć już gotowy projekt robót i pozwolenie na budowę. Chcemy, aby remont skończył się do września – dodaje wójt.

W przyszłorocznym budżecie gminy mają się też znaleźć środki na remonty świetlic wiejskich w Płonkach, Klementowicach i Buchałowicach. Mieszczą się one w budynkach po zlikwidowanych placówkach oświatowych.

Z kolei do końca lipca 2014 r. ma zostać odnowione centrum wsi Dęba. Plac koło kościoła zostanie utwardzony kostką, powstanie też chodnik. Prace ruszą wiosną, gmina ogłosiła już przetarg na wykonawcę robót.

W samym Kurowie powstanie plac zabaw z zatoką parkingową na 15 samochodów. Tutaj również gmina jest w trakcie wyboru firmy, która podejmie się prac. – Planujemy też dokończenie kanalizacji w dolnej części Kurowa, od strony południowej. Większość robót jest już zrobiona. Pozostały jeszcze m.in. przyłącza. Myślę, że odbiór tej inwestycji będzie możliwy już na wiosnę – podkreśla wójt Wójcicki.

Oprócz tego gmina szykuje się również do utwardzenia dna wąwozu w Buchałowicach, budowy wodociągu w dolnym biegu drogi od ul. Głowackiego (ok. 30 tys. zł), a także – wspólnie z powiatem puławskim – budowy chodnika na ul. I Armii Wojska Polskiego i drogi od ul. Fabrycznej do Klementowic.

Na przyszłorocznym budżetem radni będą głosować w poniedziałek.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!