czwartek, 22 marca 2018 r.

Puławy

LGD Zielony Pierścień: Pieniądze na nowe i stare firmy na wsi

Dodano: 14 listopada 2016, 15:24
Autor: pab

Lokalna Grupa Działania „Zielony Pierścień” ogłosiła, że pod koniec listopada rozpocznie nabory wniosków w zakresie podejmowania działalności gospodarczej i rozwój firm na obszarach wiejskich.

Na tworzenie nowych podmiotów gospodarczych (start-up) jest w sumie 600 tys. zł, z czego na jeden projekt może zostać przeznaczone 60 tys. zł. Kto może liczyć na wsparcie? Pod uwagę będą brane projekty, które m.in: stworzą więcej niż jedno miejsce pracy, wnioskodawca to osoba bezrobotna lub nie mająca stałego zatrudnienia oraz zamierza zająć się usługami turystycznymi lub przetwórstwem. Największe szanse na zdobycie środków będą miały wnioski z gmin, na których jest najsłabiej rozwinięta przedsiębiorczość. Na terenie działania LGD „Zielony Pierścień” są to Baranów, Żyrzyn i Wojciechów. Ale przedsiębiorcy z pozostałych gmin oczywiście również mają szanse.

W ramach drugiego naboru LGD będzie miało do rozdysponowania ponad milion złotych. Pieniądze te trafią na rozwój już istniejących przedsiębiorstw, a wsparcie dla jednego będzie mogło wynieść od 26 do 300 tys. zł. Kryteria konkursowe są bardzo podobne jak w pierwszym przypadku. Szczegóły można znaleźć na stronie www.zielonypierscien.eu

Wnioski w obu programach będzie można składać do biura LGD (Kośmin 7) od 22 listopada do 21 grudnia. 

Czytaj więcej o: biznes LGD Zielony Pierścień
wodz
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

wodz
wodz (14 listopada 2016 o 16:56) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Kolejne pieniądze dla cwaniaków i nierobów
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!