piątek, 23 marca 2018 r.

Puławy

Lokalne wiadomości wrócą do puławskiej telewizji kablowej

  Edytuj ten wpis
Dodano: 29 lipca 2014, 17:30

Spółdzielnia mieszkaniowa ogłosi przetarg na wybór nowego nadawcy, który miałby przygotowywać lokalne wiadomości w telewizji kablowej. Poprzedni zrezygnował z nadawania z powodu - jak tłumaczy - braku możliwości technicznych do nadawania.

- We wtorek ma się odbyć spotkanie rady nadzorczej, na którym będą omawiane warunki przetargu - poinformował nas wczoraj Zenon Golmento, wiceprezes Puławskiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

Spółdzielnia będzie szukać nowego nadawcy dla lokalnego programu informacyjnego nadawanego do tej pory w kablówce przez puławskie Studio K. Program zniknął z anteny po 20 czerwca ze względu na problemy z serwerem emisyjnym. Spółdzielnia i Studio K nie mogły dojść do porozumienia, kto jest odpowiedzialny za kłopoty techniczne.

- Od 2002 r. jako producent dbam o najwyższą jakość tego programu. Spółdzielnia obniżyła jego jakość do poziomu, który nie spełnia jakichkolwiek standardów - twierdzi Piotr Kawka, właściciel Studio K. - O "Informacje Puławskie” walczyłem od dawna, niestety program utrzymuje się tylko z przychodów z reklam i programów sponsorowanych - wyjaśnia powody rezygnacji z emisji.

Jak mówi Piotr Kawka, w 2012 roku Puławska Spółdzielnia Mieszkaniowa zobowiązała się do zastąpienia urządzenia emisyjnego. Do tej pory tego nie zrobiła, twierdząc, że to do wydawcy należy zadbanie o eksploatację serwera. - To spółdzielnia ma koncesję, my mamy dostarczać program w jak najwyższej jakości, co zresztą realizowaliśmy. Nie widzę w zachowaniu spółdzielni dobrych chęci do współpracy - dodaje Kawka.

Podobne zarzuty o brak chęci dojścia do porozumienia wysuwają z kolei władze spółdzielni. Finał jest taki, że Studio K całkowicie zrezygnowało z emisji programu. Przez ostatni miesiąc "Informacje Puławskie” można było oglądać w internecie. Ale i to się skończyło, bo 18 lipca wyemitowano je po raz ostatni.

Studio K nie wyklucza, że jeszcze wróci do nadawania własnego programu informacyjnego, np. w internecie. Decyzje zostaną podjęte na sierpniowym spotkaniu z pracownikami.

Nie wiadomo jeszcze, kiedy nowy nadawca mógłby zacząć emitować lokalny program telewizji kablowej. Puławska kablówka dociera do większości (ponad 14 tys.) mieszkań w całym mieście.
  Edytuj ten wpis
est
erni
(2) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

est
est (30 lipca 2014 o 08:27) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Dokładnie, jeśli dadzą to na satelite, transmisja dojdzie do większej ilości osób.

Rozwiń
erni
erni (30 lipca 2014 o 07:11) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Nie mam kablówki bo mieszkam na kolejowej - dajcie to na satelitę :)

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (2)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!