środa, 24 stycznia 2018 r.

Puławy

Lubelskie: Bezrobocie spadło. Poza jednym powiatem

Dodano: 24 stycznia 2017, 13:41
Autor: rs

Bezrobocie w ciągu ostatniego roku spadło we wszystkich powiatach w województwie lubelskim
Bezrobocie w ciągu ostatniego roku spadło we wszystkich powiatach w województwie lubelskim

Liczba bezrobotnych w powiecie puławskim rośnie o wiele wolniej, niż miało to miejsce w latach poprzednich. W listopadzie zeszłego roku stopa bezrobocia wyniosła zaledwie 7,2 procenta. To mniej niż w Lublinie, Chełmie i Zamościu.

Co prawda okres zimowy na ogół nie należy do najlepszych na rynku pracy, ale ostatnie dane są optymistyczne. Pod koniec listopada 2016 roku (ostatnie dane GUS) stopa bezrobocia rejestrowanego w całym województwie lubelskim wyniosła tylko 10,1 procenta. To wynik, który kilka lat temu notowany był jedynie w miesiącach letnich. Najniższe bezrobocie jest obecnie w powiecie biłgorajskim (6,2 proc.), łukowskim (6,3 proc.) i łęczyńskim (6,6 proc.).

Na czwartym miejscu w województwie jest powiat puławski, w którym bez pracy w listopadzie pozostawało 7,2 procenta osób w wieku produkcyjnym. To niewiele mniej, niż w Lublinie (7,3 proc.), Zamościu (12 proc.), Chełmie (12,3 proc.), czy Białej Podlaskiej (12,8 proc.). Dane z grudnia i stycznia również są dobre. Liczba bezrobotnych rośnie, ale znacznie wolniej, niż w poprzednich latach.

– W styczniu tego roku liczba osób zarejestrowanych w naszym urzędzie pracy powinna wynieść około 4,1 tys. To o pół tysiąca mniej, niż w styczniu 2016 roku i o ponad tysiąc mniej, niż dwa lata temu. Na razie nic nie wskazuje na to, żeby ta pozytywna tendencja miała się załamać. Wręcz przeciwnie, bo już w lutym ruszamy z naszymi programami aktywizacji zawodowej. Na wydanie czeka ponad 12,5 mln złotych – mówi Krzysztof Gumieniak, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Puławach.

Warto dodać, że bezrobocie w ciągu ostatniego roku spadło we wszystkich powiatach w województwie (poza kraśnickim). Wskaźniki poprawiają się również u naszych sąsiadów z powiatu opolskiego i ryckiego. W tym pierwszym w urzędzie pracy zarejestrowanych było 11,4 proc. mieszkańców. W tym drugim 10,8 proc. W obu przypadkach to był najlepszy wynik o tej porze roku od lat. 

Franek Dolas
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(8) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Franek Dolas
Franek Dolas (29 stycznia 2017 o 10:28) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
wicie rozumicie dobrze być przy korycie a jak sie ma obycie to nawet w świecznika świcie.
Rozwiń
Gość
Gość (26 stycznia 2017 o 15:28) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Dla pełnego obrazu proszę jeszcze podać, ile jest osób w wieku produkcyjnym na tle emerytów i rencistów oraz osób w wieku szkolnym, ilu tych "bezrobotnych" pracuje na czarno oraz jaki wpływ na owy spadek bezrobocia ma migracja zagraniczna i międzymiastowa. Poza tym jak dla mnie to istnienie PUP nie ma najmniejszego sensu, bo oni nie są zainteresowani znalezieniem dla kogoś pracy, a jeśli do tego skategoryzują kogoś do tych swoich szufladek, to do usranej śmierci można czekać na choćby szkolenie jakieś.
Rozwiń
Gość
Gość (24 stycznia 2017 o 20:33) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Podniecają się jakimiś ułamkami procent, co nie ma żadnego przełożenia na rzeczywistą sytuację.
Rozwiń
Gość
Gość (24 stycznia 2017 o 20:32) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
haha ale propaganda jak za komuny.
Rozwiń
Gość
Gość (24 stycznia 2017 o 17:56) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Dziki kraj. Dzikie miasto. Dokąd to wszystko zmierza. Polska kraj starych ludzi. Młodzi albo w W-wie albo zagranicą. Gdyby ludzie wiedzieli co wydarzy się po 1989 to komuny by na pewno nie obalili
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (8)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!