sobota, 29 kwietnia 2017 r.

Puławy

"Magiczne Ogrody" w Trzciankach z krasnoludami i smokami

Dodano: 8 sierpnia 2013, 16:55

Skrzat Kronikarz mówi, śpiewa a nawet się rusza (Jacek Świerczyński)
Skrzat Kronikarz mówi, śpiewa a nawet się rusza (Jacek Świerczyński)

Ma ok. 40 cm wzrostu, mówi i śpiewa głosem aktora z Koszalina. To jedna z postaci, które będą bawić gości "Magicznych ogrodów” w Trzciankach koło Janowca.

W baśniowym ogrodzie założonym na terenie o powierzchni 12 ha zamieszkają również Kwiatole, Gobliny, Krasnoludy i Bulwiaki. – Będzie ich ok. 200, czyli cała osada.

Skrzat Kronikarz został wczoraj po raz pierwszy zaprezentowany publicznie podczas spotkania dotyczącego atrakcji turystycznych gminy Janowiec. – Zna historię ogrodu i jego tajemnice – opowiada Cezary Bożemski ze spółki Fun Park z Puław, która buduje i urządza "Magiczny ogród”. – Z tego co wiem, jest to pierwsze tego typu urządzenie w Polsce. To animatronic czyli ruchoma postać, która odzwierciedla ruchy człowieka. To nie robot.

To jedna z 30 ruchomych postaci, które zaludnią park powstający w Trzciankach. – Będą miały od 30 cm do ponad trzech metrów wysokości – zdradza Bożemski.

– Osadę Bulwiaków goście zwiedzą jadąc kolejką, która na przejażdżkę zabierze jednorazowo 30 osób. Po drodze spotkają ogromną kilkumetrową gąsienicę. Ona również będzie się poruszać.

W ogrodzie będą też place zabaw dla dzieci w różnym wieku. A także jezioro z tajemniczą wyspą i tratwami do pływania. Na końcu trasy znajdzie się "Mroczysko” – siedziba smoka Araka. – Niedługo przyleci do nas o własnych siłach – mówi tajemniczo Bożemski.

Pierwsi goście parku są spodziewani są jesienią. Pełną parą ogród ma ruszyć wiosną 2014 r.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24