sobota, 17 lutego 2018 r.

Puławy

Małgorzata Sadurska już nie pracuje "za darmo". Sowite wyrównanie od PZU

Dodano: 28 września 2017, 10:52
Autor: rs

Ostatnia aktualizacja: 28 września 2017, 12:40

Gdy była szefowa Kancelarii Prezydenta trafiła do zarządu grupy PZU, rzecznik firmy poinformował, że Małgorzata Sadurska zrzekła się wynagrodzenia do czasu przyjęcia tzw. ustawy kominowej. Dziennik "Fakt" ustalił, że ten kilkumiesięczny wolontariat już się skończył. Wyrównanie miało sięgnąć 100 tys. złotych.

O zarobkach byłej szefowej Kancelarii Prezydenta Andrzeja Dudy zrobiło się głośno, gdy w czerwcu tego roku trafiła do zarządu największego państwowego ubezpieczyciala, grupy PZU. Media rozpisywały się o tym, że jej miesięczne wynagrodzenie będzie wynosiło 90 tys. złotych, czyli znacznie więcej, niż pensja w administracji państwowej. Krytycy zarzucali Sadurskiej także brak doświadczenia niezbędnego do objęcia nowej posady. Była przewodnicząca Prawa i Sprawiedliwości w powiecie puławskim chcąc załagodzić medialny przekaz, postanowiła zrzec się swojego wynagrodzenia.

O tym, że nowa członkini zarządu PZU, do czasu przyjęcia przez firmę, tzw. ustawy kominowej, będzie pracować za darmo, informował rzecznik spółki. I faktycznie tak było, ale czas tego wolontariatu dobiegł końca. Jak ustalił dziennik "Fakt", Małgorzata Sadurska pobrała już wyrównanie za 2,5 miesiąca pracy w nowym przedsiębiorstwie. Według tych doniesień, na jej konto wpłynęło z tego tytułu 100 tys. złotych.

Ile zatem zarabia była polityk PiS? Według informacji, do których dotarła gazeta, według nowych zasad, stała część wynagrodzenia członka zarządu PZU może wynosić 64 tys. złotych miesięcznie. Do tego należy doliczyć część zmienną. Według "Faktu", może to być nawet drugie tyle.

– Zgodnie z prawem obowiązującym spółkę publiczną, informacje o wysokości wynagrodzeń wypłaconych członkom zarządu, osobom zarządzającym wyższego szczebla oraz członkom rady nadzorczej PZU w danym roku obrotowym publikowane są tylko w raportach rocznych. Nie są przewidziane informacyjne wyjątki od tej zasady – odpowiedziała Agnieszka Rosa z działu PR PZU, przypominając o tym, że członkowie zarządu firmy, pobierają wynagrodzenie ustalone przez radę nadzorczą według zasad ustawy kominowej.

Małgorzata Sadurska, jako członek zarządu PZU odpowiada m.in. za współpracę z bankami, zarządzanie nieruchomościami spółek należących do grupy kapitałowej, nadzorem nad jej spółkami zagranicznymi oraz za strategiczne programy partnerskie.

Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(68) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (6 października 2017 o 10:30) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Pracowała za darmo - uśmiałem się do łez. Teraz dostała wyrównanie!. Pazerność "miłościwie panujących" nie zna granic. Na te "kominy" składają się wszyscy obywatele, oczywiście pod przymusem. Podwyżki, podwyżki - bo zarządy, rady nadzorcze klepią bidę. Do polityki nie idą z powołania, patriotyzmu, chęci służenia innym, lecz dla kasy ,wielkiej kasy. Mega materialiści. Czy ten wyścig szczurów się kiedyś skończy?, wątpię.
Rozwiń
Gość
Gość (2 października 2017 o 11:02) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
ZSLowskim aparatczykom to tylko dojenie w głowie? PAWLAK ze SMOLARZEM też doją lotnisko LUBLIN?
Rozwiń
Gość
Gość (1 października 2017 o 22:17) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ojczyznę dojną pobłogosław Panie!!
Rozwiń
Gość
Gość (1 października 2017 o 20:28) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Tymczasem agencja Moody's podnosi prognozę wzrostu gospodarczego w tym roku do 4,3% z 3,2% - komuszki wyjemy :)
Rozwiń
Krokodylowy
Krokodylowy (1 października 2017 o 07:17) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
undefined napisał:
Cześć kremlowskie trolloKOMUSZKI ! Rozpoczynajcie wycie ponieważ nastąpiło to: - Wielki sukces Polski! Znaleźliśmy się w gronie 25 najlepiej rozwiniętych państw świata
  Jaki tam sukces. Za Gierka byliśmy 10 gospodarką świata, to dopiero był sukces!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (68)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!