Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

28 września 2017 r.
10:52

Małgorzata Sadurska już nie pracuje "za darmo". Sowite wyrównanie od PZU

Autor: Zdjęcie autora rs
166 68 A A

Gdy była szefowa Kancelarii Prezydenta trafiła do zarządu grupy PZU, rzecznik firmy poinformował, że Małgorzata Sadurska zrzekła się wynagrodzenia do czasu przyjęcia tzw. ustawy kominowej. Dziennik "Fakt" ustalił, że ten kilkumiesięczny wolontariat już się skończył. Wyrównanie miało sięgnąć 100 tys. złotych.

Aktualizacja artykułu: 28 września 2017 r. 10:52
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

O zarobkach byłej szefowej Kancelarii Prezydenta Andrzeja Dudy zrobiło się głośno, gdy w czerwcu tego roku trafiła do zarządu największego państwowego ubezpieczyciala, grupy PZU. Media rozpisywały się o tym, że jej miesięczne wynagrodzenie będzie wynosiło 90 tys. złotych, czyli znacznie więcej, niż pensja w administracji państwowej. Krytycy zarzucali Sadurskiej także brak doświadczenia niezbędnego do objęcia nowej posady. Była przewodnicząca Prawa i Sprawiedliwości w powiecie puławskim chcąc załagodzić medialny przekaz, postanowiła zrzec się swojego wynagrodzenia.

O tym, że nowa członkini zarządu PZU, do czasu przyjęcia przez firmę, tzw. ustawy kominowej, będzie pracować za darmo, informował rzecznik spółki. I faktycznie tak było, ale czas tego wolontariatu dobiegł końca. Jak ustalił dziennik "Fakt", Małgorzata Sadurska pobrała już wyrównanie za 2,5 miesiąca pracy w nowym przedsiębiorstwie. Według tych doniesień, na jej konto wpłynęło z tego tytułu 100 tys. złotych.

Ile zatem zarabia była polityk PiS? Według informacji, do których dotarła gazeta, według nowych zasad, stała część wynagrodzenia członka zarządu PZU może wynosić 64 tys. złotych miesięcznie. Do tego należy doliczyć część zmienną. Według "Faktu", może to być nawet drugie tyle.

– Zgodnie z prawem obowiązującym spółkę publiczną, informacje o wysokości wynagrodzeń wypłaconych członkom zarządu, osobom zarządzającym wyższego szczebla oraz członkom rady nadzorczej PZU w danym roku obrotowym publikowane są tylko w raportach rocznych. Nie są przewidziane informacyjne wyjątki od tej zasady – odpowiedziała Agnieszka Rosa z działu PR PZU, przypominając o tym, że członkowie zarządu firmy, pobierają wynagrodzenie ustalone przez radę nadzorczą według zasad ustawy kominowej.

Małgorzata Sadurska, jako członek zarządu PZU odpowiada m.in. za współpracę z bankami, zarządzanie nieruchomościami spółek należących do grupy kapitałowej, nadzorem nad jej spółkami zagranicznymi oraz za strategiczne programy partnerskie.

Komentarze 68

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 6 października 2017 o 10:30
Pracowała za darmo - uśmiałem się do łez. Teraz dostała wyrównanie!. Pazerność "miłościwie panujących" nie zna granic. Na te "kominy" składają się wszyscy obywatele, oczywiście pod przymusem. Podwyżki, podwyżki - bo zarządy, rady nadzorcze klepią bidę. Do polityki nie idą z powołania, patriotyzmu, chęci służenia innym, lecz dla kasy ,wielkiej kasy. Mega materialiści. Czy ten wyścig szczurów się kiedyś skończy?, wątpię.
Avatar
Gość / 2 października 2017 o 11:02
ZSLowskim aparatczykom to tylko dojenie w głowie? PAWLAK ze SMOLARZEM też doją lotnisko LUBLIN?
Avatar
Gość / 1 października 2017 o 22:17
Ojczyznę dojną pobłogosław Panie!!
Avatar
Gość / 1 października 2017 o 20:28
Tymczasem agencja Moody's podnosi prognozę wzrostu gospodarczego w tym roku do 4,3% z 3,2% - komuszki wyjemy :)
Avatar
Krokodylowy / 1 października 2017 o 07:17
undefined napisał:
Cześć kremlowskie trolloKOMUSZKI ! Rozpoczynajcie wycie ponieważ nastąpiło to: - Wielki sukces Polski! Znaleźliśmy się w gronie 25 najlepiej rozwiniętych państw świata
  Jaki tam sukces. Za Gierka byliśmy 10 gospodarką świata, to dopiero był sukces!
Avatar
Ola / 1 października 2017 o 06:14
Dać masom ochłap, sobie milion, wszyscy zadowoleni. A jaka przyszłość? Można zmienić ustruj a "ciemny naród to kupi" że to ich szczęście i.... będzie "szczęsliwy". 
Avatar
Gość / 30 września 2017 o 13:26
Adamowicz z PO (ten co ciagnał OLT z Ambergoldami) zeznał przed komisją śłedczą ze... pradziadkowie i dziadkowie dali wnusiom 700 tys plus zł i jeszcze napisali umowy darowizny. Komu jeszcze z Państwa się to przytrafiło?
Avatar
Gość / 30 września 2017 o 13:22
Cześć kremlowskie trolloKOMUSZKI ! Rozpoczynajcie wycie ponieważ nastąpiło to: - Wielki sukces Polski! Znaleźliśmy się w gronie 25 najlepiej rozwiniętych państw świata
Avatar
smutek / 29 września 2017 o 22:36
Ludzie przestańcie biadolić. Czy ktoś z Was naprawdę jeszcze wierzy w jakieś ideały? Przecież naprawdę udajecie, że chodzi Wam o nie, a zawiść przez Was przemawia, że dostaje się takie pieniądze za takie kompetencje. Dodam, że całkiem słusznie. Bo gdyby ta pani sprawdziła się u prezydenta, nie musieliby jej stamtąd odwoływać. Dla młodych wyborców przypomnienie - pani Sadurska karierę polityczną zaczynała w PSL.
Avatar
Gość / 29 września 2017 o 22:33
Ci wszyscy opluwani przez komuchów pisowcy zrobili więcej dla ludzi przez 2 lata, niż ci z "doświadczeniem" przez 25 lat.
Avatar
Gość / 6 października 2017 o 10:30
Pracowała za darmo - uśmiałem się do łez. Teraz dostała wyrównanie!. Pazerność "miłościwie panujących" nie zna granic. Na te "kominy" składają się wszyscy obywatele, oczywiście pod przymusem. Podwyżki, podwyżki - bo zarządy, rady nadzorcze klepią bidę. Do polityki nie idą z powołania, patriotyzmu, chęci służenia innym, lecz dla kasy ,wielkiej kasy. Mega materialiści. Czy ten wyścig szczurów się kiedyś skończy?, wątpię.
Avatar
Gość / 2 października 2017 o 11:02
ZSLowskim aparatczykom to tylko dojenie w głowie? PAWLAK ze SMOLARZEM też doją lotnisko LUBLIN?
Avatar
Gość / 1 października 2017 o 22:17
Ojczyznę dojną pobłogosław Panie!!
Avatar
Gość / 1 października 2017 o 20:28
Tymczasem agencja Moody's podnosi prognozę wzrostu gospodarczego w tym roku do 4,3% z 3,2% - komuszki wyjemy :)
Avatar
Krokodylowy / 1 października 2017 o 07:17
undefined napisał:
Cześć kremlowskie trolloKOMUSZKI ! Rozpoczynajcie wycie ponieważ nastąpiło to: - Wielki sukces Polski! Znaleźliśmy się w gronie 25 najlepiej rozwiniętych państw świata
  Jaki tam sukces. Za Gierka byliśmy 10 gospodarką świata, to dopiero był sukces!
Avatar
Ola / 1 października 2017 o 06:14
Dać masom ochłap, sobie milion, wszyscy zadowoleni. A jaka przyszłość? Można zmienić ustruj a "ciemny naród to kupi" że to ich szczęście i.... będzie "szczęsliwy". 
Avatar
Gość / 30 września 2017 o 13:26
Adamowicz z PO (ten co ciagnał OLT z Ambergoldami) zeznał przed komisją śłedczą ze... pradziadkowie i dziadkowie dali wnusiom 700 tys plus zł i jeszcze napisali umowy darowizny. Komu jeszcze z Państwa się to przytrafiło?
Avatar
Gość / 30 września 2017 o 13:22
Cześć kremlowskie trolloKOMUSZKI ! Rozpoczynajcie wycie ponieważ nastąpiło to: - Wielki sukces Polski! Znaleźliśmy się w gronie 25 najlepiej rozwiniętych państw świata
Avatar
smutek / 29 września 2017 o 22:36
Ludzie przestańcie biadolić. Czy ktoś z Was naprawdę jeszcze wierzy w jakieś ideały? Przecież naprawdę udajecie, że chodzi Wam o nie, a zawiść przez Was przemawia, że dostaje się takie pieniądze za takie kompetencje. Dodam, że całkiem słusznie. Bo gdyby ta pani sprawdziła się u prezydenta, nie musieliby jej stamtąd odwoływać. Dla młodych wyborców przypomnienie - pani Sadurska karierę polityczną zaczynała w PSL.
Avatar
Gość / 29 września 2017 o 22:33
Ci wszyscy opluwani przez komuchów pisowcy zrobili więcej dla ludzi przez 2 lata, niż ci z "doświadczeniem" przez 25 lat.
Zobacz wszystkie komentarze 68

Skomentuj

Komentujesz jako Gość
Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Święto miłośników czytania. Trwa Festiwal Książki w Puławach [wideo]
film

Święto miłośników czytania. Trwa Festiwal Książki w Puławach [wideo] 1 0

15. Festiwal Książki w Puławach rozpoczął koncert zespołu Plateau oraz spotkania autorskie z Michałem Szulimem i Marzeną Filipczak. Przed nami kolejne - z Anną Brzezińską, plakacistą Dawidem Ryskim i Beatą Gołaszewską, bohaterką książki "Ambasadorowa".

Plac zabaw, kolejka tyrolska i tor rowerowy powstaną w Lublinie. Inwestycja centrum handlowego
galeria

Plac zabaw, kolejka tyrolska i tor rowerowy powstaną w Lublinie. Inwestycja centrum handlowego 5 0

Ślizgawki, zjeżdżalnie, hamaki, mini kolejka tyrolska, park do ćwiczeń oraz tor rowerowy – to tylko niektóre atrakcje, które znajdą się w dwóch strefach zabawy i wypoczynku, które powstaną przy centrum handlowym SKENDE Shopping w Lublinie.

Walka o głosy seniorów rozpoczęta. Obietnice PO w Puławach
galeria
film

Walka o głosy seniorów rozpoczęta. Obietnice PO w Puławach 4 13

Rozwój geriatrii, unettowienie emerytur, darmowe badania dla 60-latków, urlop wytchnieniowy, czy zniżki na leki - to część programu "Polska Seniora", o którym we wtorek w Puławach opowiadały posłanki Platformy Obywatelskiej.

Sprzęt z serduszkiem ciągle spływa. Komu pomogła WOŚP w Białej Podlaskiej?

Sprzęt z serduszkiem ciągle spływa. Komu pomogła WOŚP w Białej Podlaskiej? 0 1

Sprzęt za ponad 2 mln zł otrzymał szpital w Białej Podlaskiej na przestrzeni ubiegłego i tego roku od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Trafił on do Ośrodka Opieki Medycznej Domowy Szpital oraz na oddziały neonatologiczny i dziecięcy.

Przedszkolaki na medal. Duży i złoty! Paraolimpiada w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Przedszkolaki na medal. Duży i złoty! Paraolimpiada w Lublinie [zdjęcia] 0 0

III Paraolimpiada Przedszkolaków organizowana przez Przedszkole Integracyjnego nr 39 w Lublinie zgromadziła maluchy z 14 ośrodków na całej Lubelszczyźnie. Zawodnicy reprezentowali m.in. Lublin, Łęczną i Krasnystaw.

Ta pułapka udaje samicę. Kiedy samiec dostaje się do środka nie ma już dla niego ratunku
galeria

Ta pułapka udaje samicę. Kiedy samiec dostaje się do środka nie ma już dla niego ratunku 12 0

We wtorek zaczęła się nowa wojna ze szkodnikiem niszczącym lubelskie kasztanowce. Na większą skalę stosowane będą w tym roku pułapki feromonowe „udające” samicę. Zwabione nimi samce czeka, ostatnie w ich życiu rozczarowanie. Dzięki tej metodzie mniej będzie postronnych ofiar wśród innych owadów.

"Państwo musi zachować ciągłość". Monika Jaruzelska w Lublinie o ustawie degradacyjnej
galeria
film

"Państwo musi zachować ciągłość". Monika Jaruzelska w Lublinie o ustawie degradacyjnej 0 18

Wejście w życie ustawy degradacyjnej byłoby bardzo niebezpiecznym zjawiskiem. Państwo musi zachować pewną ciągłość - powiedziała w Lublinie Monika Jaruzelska, córka generała Wojciecha Jaruzelskiego.

Roboty drogowe w Lublinie. Duże utrudnienia na dwóch ważnych ulicach

Roboty drogowe w Lublinie. Duże utrudnienia na dwóch ważnych ulicach 3 1

Nie doszło do zapowiadanego na wtorek zamknięcia przejazdu przed Bramą Krakowską. Bariery na Lubartowskiej oraz Królewskiej mają być ustawione w środę około południa.

Koncert zespołu L.Stadt w Radiu Lublin
27 kwietnia 2018, 19:00

Koncert zespołu L.Stadt w Radiu Lublin 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 27 kwietnia o godz. 19 w siedzibie Radia Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) wystąpi grupa L.Stadt.

Rząd i przedstawiciele części środowiska osób niepełnosprawnych podpisali porozumienie
film

Rząd i przedstawiciele części środowiska osób niepełnosprawnych podpisali porozumienie 1 9

Rząd i przedstawiciele części środowiska osób niepełnosprawnych podpisali porozumienie. Zawiera ono między innymi zobowiązanie rządu do podniesienia wysokości renty socjalnej.

Górnik Łęczna - Chrobry Głogów 2:1. Pierwsza wygrana od września

Górnik Łęczna - Chrobry Głogów 2:1. Pierwsza wygrana od września 8 2

Kibice Górnika długo musieli czekać na ten moment, ale wreszcie się doczekali. We wtorek zielono-czarni pokonali na swoim boisku Chrobrego Głogów 2:1. To pierwsza wygrana łęcznian od... 23 września 2017 roku

Prezydent Etiopii obejrzy puławskie Azoty

Prezydent Etiopii obejrzy puławskie Azoty 27 6

W środę prezydent Demokratycznej Republiki Etiopii Mulatu Teshome Wurtu i jego małżonka odwiedzą Zakłady Azotowe „Puławy”. To szansa za pogłębienie współpracy gospodarczej i handlowej.

Kolejna ekshumacja ofiary katastrofy smoleńskiej. Sekcja w Lublinie

Kolejna ekshumacja ofiary katastrofy smoleńskiej. Sekcja w Lublinie 0 3

W nocy z poniedziałku na wtorek odbyła się ekshumacja kolejnej ofiary katastrofy smoleńskiej Joanny Agackiej-Indeckiej, byłej prezes Naczelnej Rady Adwokackiej. Ciało zostało we wtorek przewiezione do Zakładu Medycyny Sądowej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.

Pacjent zmarł, bo nie dostał antybiotyku. Pięciu lekarzy z Lublina stanie przed sądem

Pacjent zmarł, bo nie dostał antybiotyku. Pięciu lekarzy z Lublina stanie przed sądem 20 8

W środę ma rozpocząć się proces pięciu lekarzy z Lublina, którzy przez swoje zaniedbania przyczynili się do śmierci pacjenta – dowodzą śledczy. Medycy nie podali antybiotyku mężczyźnie z zapaleniem wyrostka. Pacjent zmarł po operacji.

Wypadek na al. Andersa. Rowerzysta ucierpiał w zderzeniu z autem

Wypadek na al. Andersa. Rowerzysta ucierpiał w zderzeniu z autem 9 15

Do wypadku doszło około godz. 18 na al. Andersa w Lublinie, w okolicach wyjazdu z parkingu pobliskiego supermarketu.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!