piątek, 19 stycznia 2018 r.

Puławy

Mandat wisi na włosku

  Edytuj ten wpis
Dodano: 18 listopada 2007, 18:17

Puławski radny PiS Tomasz Kraszewski to prawdziwy pechowiec.

Kilka miesięcy temu był oskarżany, że stanowisko dyrektora szkoły zdobył za pomocą koneksji politycznych. Teraz, kiedy jest dyrektorem szkoły prywatnej, może przez to stracić mandat radnego.

Radcy prawni Urzędu Miasta Puławy sprawdzają, czy Tomasz Kraszewski, pełniąc funkcję radnego, może być jednocześnie dyrektorem Zespołu Szkół Katolickich w Puławach. Szkoła prowadzi swoją działalność w budynku przy ul. Eustachiewicza, należącym do miasta. A zgodnie z Ustawą o samorządzie gminnym "radni nie mogą prowadzić działalności gospodarczej na własny rachunek lub wspólnie z innymi osobami z wykorzystaniem mienia komunalnego gminy, w której radny uzyskał mandat (...)”. Szkoła otrzymała również w tym roku dotację od miasta w wysokości 50 tys. zł na wymianę części okien.

Samo prowadzenie szkoły nie jest niczym zabronionym. Kłopot pojawia się wtedy, kiedy szkoła prowadzi jakąś działalność gospodarczą. A w tym przypadku tak właśnie jest, chociażby przez wynajmowanie sal innym podmiotom. Prawnicy mają wątpliwości, czy osobą odpowiedzialną za prowadzenie tej działalności jest sam dyrektor. - Trzeba to ustalić, żeby nie było żadnych wątpliwości - mówi Zbigniew Śliwiński, przewodniczący Rady Miasta.

Jeżeli potwierdzą się podejrzenia prawników, to radny automatycznie straci mandat. Ale sam zainteresowany jest spokojny o swoją przyszłość. - Szkoła jest prowadzona przez Towarzystwo Szkolne "Nauka i Praca” i w związku z tym nie ma żadnej kolizji prawnej - uważa Tomasz Kraszewski.

To nie pierwszy kłopot radnego z pracą zawodową. Kilka miesięcy temu starał się o posadę dyrektora w Zespole Szkół nr 1 w Puławach. Konkurs wygrała jego kontrkandydatka, ale związany z PiS starosta puławski unieważnił konkurs, zarzucając błędy proceduralne podczas wyboru komisji konkursowej. Związek Nauczycielstwa Polskiego podejrzewał wówczas, że starosta próbuje politycznie wpłynąć na wybór dyrektora. Po nagłośnieniu sprawy przez media w ponownym konkursie wygrała znowu osoba popierana przez ZNP.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
luzak
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

luzak
luzak (23 listopada 2007 o 09:15) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Teraz mamy przykład na to jakimi metodami walczy PO i Wspólnota. Każdy logicznie myślący po perzeczytaniu artykułu już wie że to tylko jedna wielka bzdura tylko nie radni PO i Wspólnoty i genialni radcy prawni z UM.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!