Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

23 grudnia 2009 r.
18:50
Edytuj ten wpis

Markuszów w sieci odłogiem leży

0 14 A A

Gmina nie ma strony internetowej – alarmują nasi Czytelnicy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Markuszów to jedyna gmina w powiecie puławskim, która nie ma swojej strony internetowej. Co prawda, wyszukiwarka pokazuje adres markuszow.pl, ale odwiedzający go nic nie dowiedzą się o gminie.

– To skandal – uważa pani Maria, mieszkanka gminy. – Przecież płacimy podatki, więc dlaczego nie możemy liczyć na aktualną informację?

– Mieliśmy kiedyś taką stronę, ale została zlikwidowana. Pracownik, który się tym
zajmował, ma zbyt dużo pracy – mówi Andrzej Rozwałka, wójt Markuszowa. I dodaje, że w sieci jest dostępny Biuletyn Informacji Publicznej gminy Markuszów.

Tyle że – zdaniem naszej Czytelniczki – niektóre informacje tam zawarte są mocno przestarzałe bądź też nie ma ich wcale. Tak jest np. z uchwałami Rady Gminy. – Chciałam dowiedzieć się,
co radni ustanowili na sesji 3 grudnia i nic. Ostatnie uchwały pochodzą sprzed roku! – żali się pani Maria.

Wójt zdaje sobie sprawę z tego, że gmina została w sieci w tyle za innymi samorządami.
– To dla nas kłopot. Ale co możemy zrobić, skoro nie mamy na to pieniędzy. Wszystko kosztuje. Mamy za mało pracowników, żeby kogoś wydelegować do zajmowania się taką stroną. Co do biuletynu, to mogą być tam pewne opóźnienia, ale większość rzeczy, jak przetargi czy obwieszczenia, są umieszczane na bieżąco – zapewnia Rozwałka.

Gmina zamierza jednak poprawić swój wizerunek. – Napisaliśmy projekt, który został wysoko oceniony i dostaniemy pieniądze z Unii Europejskiej na informatyzację – tłumaczy Sławomir Łowczak, administrator markuszowskiego BIP. – W ramach tego stworzymy portal, który powinien zadowolić każdego mieszkańca naszej gminy. Może on ruszyć na przełomie czerwca i lipca przyszłego roku. Co do uchwał to obiecuję, że do końca tego roku zostaną umieszczone w BIP.

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
młoda Markuszowianka / 6 lipca 2010 o 23:10
Przecież to jasne, że wszystkie bzdury na temat Naszej złej Gminy to idzie od RADNEGO! Wójt jest najlepszy i wszyscy to wiedzą tylko oczywiście nie Ci co chcą władzy i pieniedzy ! a co do strony internetowej: Pani Mario nie ma co pani robic tylko czytac inf na temat Markuszowa? niech pani zajmie sie robotą!
Avatar
Gość / 29 grudnia 2009 o 20:00
ale ironia od Ciebie bije, żal
Avatar
~Barbara~ / 29 grudnia 2009 o 17:01
Biedna ta Gmina Markuszów leząca w sieci odłogiem i biedna P.Maria która nie moze zapoznac sie z uchwałami Rady Gminy,P.Mario to ja Panią poinformuje ze nie ma mozliwosci przeczytania zadnych uchwał poniewaz co Radni uchwalą ( ciezka ta ich praca) to Lublin odrzuca twierdzac ze takich bzdurnych i niezgodnych z prawem uchwał nie sa wstanie zatwierdzic. Ustawy lądują w koszu a my nie mamy co czytac w sieci .
Avatar
Markuszowianka / 27 grudnia 2009 o 21:04
chart napisał:
A czy panowie Rozwałka i Łowczak (tak częsty gość tego forum) wiedzą, że nieaktualizowanie BIP-u to przestępstwo? Tymczasem sami opóźniają np. umieszczanie na stronie uchwał Rady Gminy.

chart Ty wszedzie widzisz przestępstwo, przestępców to dawno byscie zamkneli gdybyscie cokolwiek znalezli na nich, moze wiec popatrz na siebie i swoich kolegów a tam jest oj jest do czego sie przyczepic:)))moze z Nowym Rokiem zmadrzejesz czego Ci zycze:)
Avatar
abc / 25 grudnia 2009 o 13:20
Witam

ala napisał:
Sa w Polsce nieudacznicy co służbe publiczną traktują jak koryto we własnym chlewie.Internet odkrywa większośc przetargów i innych informacji,których prymitywy nie chca ujawnić.Czy tak?


Tak się składa że strona internetowa do przetargów nie jest potrzebna. Istnieje obowiązek publikacji ogłoszeń na stronie BIP i na portalu UZP.
Pozdrawiam
Avatar
Gość / 24 grudnia 2009 o 14:51
Takie sa efekty. Leszek Barwinski zajmuje sie mobbingiem, zamiast rzetelna robota dla dobra gminy.
Avatar
Sniffer / 24 grudnia 2009 o 14:45
Niezłe stronki mają Kazimierz, Nałęczów, Końskowola. Średnie Żyrzyn, Wąwolnica, Kurów (za to, że rzadko aktualizowana). Tragedia to Gmina Puławy (nie miasto) - [url="http://www.pulawy.ug.gov.pl/"]http://www.pulawy.ug.gov.pl/[/url] , Markuszów.

Zresztą z tego co wiem, to poza BIPem, urzędy nie mają obowiązku prowadzić stron internetowych.
Avatar
ala / 24 grudnia 2009 o 13:08
Sa w Polsce nieudacznicy co służbe publiczną traktują jak koryto we własnym chlewie.Internet odkrywa większośc przetargów i innych informacji,których prymitywy nie chca ujawnić.Czy tak?
Avatar
Ktoś / 24 grudnia 2009 o 09:10
Ja napisał:
A ja przypominam Panu Wieczerzakowi o mojej prośbie, Dla przypomnienia (choć nie wierze w Pana słabą pamięć ) :

Ponieważ troska pana redaktora Wieczerzaka o losy gminy Markuszów jest ogromna chciałem prosić Pana o napisanie artykułu na temat opisywany w Pana gazecie w dniu 17.10.2008 roku i zatytułowanej Markuszów > Remontują Krańcową.. Z właściwą troską i dociekliwością wierzę , że opisze Pan sposób w jaki zapowiadana szumnie inwestycja została wykonana przez tutejszych władców. A tak naprawdę już po 6 miesiącach wykonywana została prowizoryczna naprawa polegająca na łataniu dziur których liczba jest znaczna. Zapraszam na oglądanie i forografowanie tej inwestycji której zapowiedz w Pana gazecie była właściwa , a jej dalsze losy pozostawione bez echa . Do wykonania poprawnie inwestycji nie jest potrzebna większość w radzie --- ale jestem przekonany , że sposób marnotrawienia pieniędzy opisze Pan we właściwy dla siebie sposób. Czekam weęc na kolejne artykuły interesujące mieszkańców gminy , a nie na bzdurne sensacje Panie Redaktorze.

Czekam wiec na kolejny artykuł -- chyba ,że ten temat jest dla Pana nie wygodny.


Tak jest.Są naprawdę istotniejsze rzeczy w gminach które czekają na swoją kolej.Ważne żeby było po czym jeździć,chodzić czy np świetlice dla młodzieży by nie włóczyła się po przystankach ledwo stojących.Czepiacie się bzdur bo jakaś plotkara sobie nie przeczytała protokołu z sesji !!! Wiem że to obowiązek by takie informacje tam były,ale czy naprawdę pierwszej potrzeby ?


Tak jest.Są naprawdę istotniejsze rzeczy w gminach które czekają na swoją kolej.Ważne żeby było po czym jeździć,chodzić czy np świetlice dla młodzieży by nie włóczyła się po przystankach ledwo stojących.Czepiacie się bzdur bo jakaś plotkara sobie nie przeczytała protokołu z sesji !!! Wiem że to obowiązek by takie informacje tam były,ale czy naprawdę pierwszej potrzeby ? rozwiń
Avatar
Ja / 24 grudnia 2009 o 08:49
A ja przypominam Panu Wieczerzakowi o mojej prośbie, Dla przypomnienia (choć nie wierze w Pana słabą pamięć ) :

Ponieważ troska pana redaktora Wieczerzaka o losy gminy Markuszów jest ogromna chciałem prosić Pana o napisanie artykułu na temat opisywany w Pana gazecie w dniu 17.10.2008 roku i zatytułowanej Markuszów > Remontują Krańcową.. Z właściwą troską i dociekliwością wierzę , że opisze Pan sposób w jaki zapowiadana szumnie inwestycja została wykonana przez tutejszych władców. A tak naprawdę już po 6 miesiącach wykonywana została prowizoryczna naprawa polegająca na łataniu dziur których liczba jest znaczna. Zapraszam na oglądanie i forografowanie tej inwestycji której zapowiedz w Pana gazecie była właściwa , a jej dalsze losy pozostawione bez echa . Do wykonania poprawnie inwestycji nie jest potrzebna większość w radzie --- ale jestem przekonany , że sposób marnotrawienia pieniędzy opisze Pan we właściwy dla siebie sposób. Czekam weęc na kolejne artykuły interesujące mieszkańców gminy , a nie na bzdurne sensacje Panie Redaktorze.

Czekam wiec na kolejny artykuł -- chyba ,że ten temat jest dla Pana nie wygodny.
A ja przypominam Panu Wieczerzakowi o mojej prośbie, Dla przypomnienia (choć nie wierze w Pana słabą pamięć ) :

Ponieważ troska pana redaktora Wieczerzaka o losy gminy Markuszów jest ogromna chciałem prosić Pana o napisanie artykułu na temat opisywany w Pana gazecie w dniu 17.10.2008 roku i zatytułowanej Markuszów > Remontują Krańcową.. Z właściwą troską i dociekliwością wierzę , że opisze Pan sposób w jaki zapowiadana szumnie inwestycja została wykonana przez tutejszych władców. A tak naprawdę już po 6 miesiącach wykonywan... rozwiń
Avatar
młoda Markuszowianka / 6 lipca 2010 o 23:10
Przecież to jasne, że wszystkie bzdury na temat Naszej złej Gminy to idzie od RADNEGO! Wójt jest najlepszy i wszyscy to wiedzą tylko oczywiście nie Ci co chcą władzy i pieniedzy ! a co do strony internetowej: Pani Mario nie ma co pani robic tylko czytac inf na temat Markuszowa? niech pani zajmie sie robotą!
Avatar
Gość / 29 grudnia 2009 o 20:00
ale ironia od Ciebie bije, żal
Avatar
~Barbara~ / 29 grudnia 2009 o 17:01
Biedna ta Gmina Markuszów leząca w sieci odłogiem i biedna P.Maria która nie moze zapoznac sie z uchwałami Rady Gminy,P.Mario to ja Panią poinformuje ze nie ma mozliwosci przeczytania zadnych uchwał poniewaz co Radni uchwalą ( ciezka ta ich praca) to Lublin odrzuca twierdzac ze takich bzdurnych i niezgodnych z prawem uchwał nie sa wstanie zatwierdzic. Ustawy lądują w koszu a my nie mamy co czytac w sieci .
Avatar
Markuszowianka / 27 grudnia 2009 o 21:04
chart napisał:
A czy panowie Rozwałka i Łowczak (tak częsty gość tego forum) wiedzą, że nieaktualizowanie BIP-u to przestępstwo? Tymczasem sami opóźniają np. umieszczanie na stronie uchwał Rady Gminy.

chart Ty wszedzie widzisz przestępstwo, przestępców to dawno byscie zamkneli gdybyscie cokolwiek znalezli na nich, moze wiec popatrz na siebie i swoich kolegów a tam jest oj jest do czego sie przyczepic:)))moze z Nowym Rokiem zmadrzejesz czego Ci zycze:)
Avatar
abc / 25 grudnia 2009 o 13:20
Witam

ala napisał:
Sa w Polsce nieudacznicy co służbe publiczną traktują jak koryto we własnym chlewie.Internet odkrywa większośc przetargów i innych informacji,których prymitywy nie chca ujawnić.Czy tak?


Tak się składa że strona internetowa do przetargów nie jest potrzebna. Istnieje obowiązek publikacji ogłoszeń na stronie BIP i na portalu UZP.
Pozdrawiam
Avatar
Gość / 24 grudnia 2009 o 14:51
Takie sa efekty. Leszek Barwinski zajmuje sie mobbingiem, zamiast rzetelna robota dla dobra gminy.
Avatar
Sniffer / 24 grudnia 2009 o 14:45
Niezłe stronki mają Kazimierz, Nałęczów, Końskowola. Średnie Żyrzyn, Wąwolnica, Kurów (za to, że rzadko aktualizowana). Tragedia to Gmina Puławy (nie miasto) - [url="http://www.pulawy.ug.gov.pl/"]http://www.pulawy.ug.gov.pl/[/url] , Markuszów.

Zresztą z tego co wiem, to poza BIPem, urzędy nie mają obowiązku prowadzić stron internetowych.
Avatar
ala / 24 grudnia 2009 o 13:08
Sa w Polsce nieudacznicy co służbe publiczną traktują jak koryto we własnym chlewie.Internet odkrywa większośc przetargów i innych informacji,których prymitywy nie chca ujawnić.Czy tak?
Avatar
Ktoś / 24 grudnia 2009 o 09:10
Ja napisał:
A ja przypominam Panu Wieczerzakowi o mojej prośbie, Dla przypomnienia (choć nie wierze w Pana słabą pamięć ) :

Ponieważ troska pana redaktora Wieczerzaka o losy gminy Markuszów jest ogromna chciałem prosić Pana o napisanie artykułu na temat opisywany w Pana gazecie w dniu 17.10.2008 roku i zatytułowanej Markuszów > Remontują Krańcową.. Z właściwą troską i dociekliwością wierzę , że opisze Pan sposób w jaki zapowiadana szumnie inwestycja została wykonana przez tutejszych władców. A tak naprawdę już po 6 miesiącach wykonywana została prowizoryczna naprawa polegająca na łataniu dziur których liczba jest znaczna. Zapraszam na oglądanie i forografowanie tej inwestycji której zapowiedz w Pana gazecie była właściwa , a jej dalsze losy pozostawione bez echa . Do wykonania poprawnie inwestycji nie jest potrzebna większość w radzie --- ale jestem przekonany , że sposób marnotrawienia pieniędzy opisze Pan we właściwy dla siebie sposób. Czekam weęc na kolejne artykuły interesujące mieszkańców gminy , a nie na bzdurne sensacje Panie Redaktorze.

Czekam wiec na kolejny artykuł -- chyba ,że ten temat jest dla Pana nie wygodny.


Tak jest.Są naprawdę istotniejsze rzeczy w gminach które czekają na swoją kolej.Ważne żeby było po czym jeździć,chodzić czy np świetlice dla młodzieży by nie włóczyła się po przystankach ledwo stojących.Czepiacie się bzdur bo jakaś plotkara sobie nie przeczytała protokołu z sesji !!! Wiem że to obowiązek by takie informacje tam były,ale czy naprawdę pierwszej potrzeby ?


Tak jest.Są naprawdę istotniejsze rzeczy w gminach które czekają na swoją kolej.Ważne żeby było po czym jeździć,chodzić czy np świetlice dla młodzieży by nie włóczyła się po przystankach ledwo stojących.Czepiacie się bzdur bo jakaś plotkara sobie nie przeczytała protokołu z sesji !!! Wiem że to obowiązek by takie informacje tam były,ale czy naprawdę pierwszej potrzeby ? rozwiń
Avatar
Ja / 24 grudnia 2009 o 08:49
A ja przypominam Panu Wieczerzakowi o mojej prośbie, Dla przypomnienia (choć nie wierze w Pana słabą pamięć ) :

Ponieważ troska pana redaktora Wieczerzaka o losy gminy Markuszów jest ogromna chciałem prosić Pana o napisanie artykułu na temat opisywany w Pana gazecie w dniu 17.10.2008 roku i zatytułowanej Markuszów > Remontują Krańcową.. Z właściwą troską i dociekliwością wierzę , że opisze Pan sposób w jaki zapowiadana szumnie inwestycja została wykonana przez tutejszych władców. A tak naprawdę już po 6 miesiącach wykonywana została prowizoryczna naprawa polegająca na łataniu dziur których liczba jest znaczna. Zapraszam na oglądanie i forografowanie tej inwestycji której zapowiedz w Pana gazecie była właściwa , a jej dalsze losy pozostawione bez echa . Do wykonania poprawnie inwestycji nie jest potrzebna większość w radzie --- ale jestem przekonany , że sposób marnotrawienia pieniędzy opisze Pan we właściwy dla siebie sposób. Czekam weęc na kolejne artykuły interesujące mieszkańców gminy , a nie na bzdurne sensacje Panie Redaktorze.

Czekam wiec na kolejny artykuł -- chyba ,że ten temat jest dla Pana nie wygodny.
A ja przypominam Panu Wieczerzakowi o mojej prośbie, Dla przypomnienia (choć nie wierze w Pana słabą pamięć ) :

Ponieważ troska pana redaktora Wieczerzaka o losy gminy Markuszów jest ogromna chciałem prosić Pana o napisanie artykułu na temat opisywany w Pana gazecie w dniu 17.10.2008 roku i zatytułowanej Markuszów > Remontują Krańcową.. Z właściwą troską i dociekliwością wierzę , że opisze Pan sposób w jaki zapowiadana szumnie inwestycja została wykonana przez tutejszych władców. A tak naprawdę już po 6 miesiącach wykonywan... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 maja 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 maja 2018 r. 0 0

Rząd obiecuje 22 nowe mosty. Jeden ma powstać w woj. lubelskim [lokalizacje]
galeria

Rząd obiecuje 22 nowe mosty. Jeden ma powstać w woj. lubelskim [lokalizacje] 9 10

W ciągu najbliższych lat zaproponujemy program budowy 22 mostów na Wiśle, Odrze, Bugu, Narwi, Pilicy, Warcie i w wielu miejscach Polski – poinformował we wtorek premier Mateusz Morawiecki. Znamy lokalizacje nowych mostów.

Puławy: Lista miejskich zadań do przeglądu

Puławy: Lista miejskich zadań do przeglądu 3 0

Puławscy radni w czwartek przyjmą raport o wykonaniu Programu Zamierzeń Inwestycyjnych. To dokument mówiący o tym, które z dziesiątek zaplanowanych zadań zostały już wykonane, a na które nadal czekamy. Wśród tych ostatnich jest m.in. przedłużenie ul. Powiśle, czy montaż windy w ratuszu.

Przemytnicy stracili 475 podrabianych kurtek. Ale ubrania się nie zmarnują

Przemytnicy stracili 475 podrabianych kurtek. Ale ubrania się nie zmarnują 21 1

Podrobione kurtki trafią do podopiecznych lubelskiego Polskiego Czerwonego Krzyża. Celnicy z Małaszewicz odebrali je przemytnikom.

Lublin: Skradziono wózek inwalidzki, rodzina prosi o pomoc

Lublin: Skradziono wózek inwalidzki, rodzina prosi o pomoc 30 2

Elektryczny wózek inwalidzki został skradziony z klatki bloku przy ul. Skautów w Lublinie.

Karczemna awantura, szarpanie i wyzwiska na przyjęciu komunijnym. O co poszło?
galeria
film

Karczemna awantura, szarpanie i wyzwiska na przyjęciu komunijnym. O co poszło? 64 12

Poszło o rosół, który ponoć miał być nieświeży. Do tego nie wszyscy mieli dostać drugie danie. Przyjęcie komunijne w restauracji „Krokus” w Chełmie zakończyło się karczemną awanturą, szarpaniem i wyzwiskami. Sprawą zajęła się policja i prokuratura.

Burze w woj. lubelskim: Spadł grad, wiele interwencji strażaków

Burze w woj. lubelskim: Spadł grad, wiele interwencji strażaków 32 2

Strażacy kilkanaście razy interweniowali po burzach, które przechodzą nad woj. lubelskim.

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu
25 maja 2018, 17:00

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 25 maja o godz. 17 w Galerii w Pasażu (Pracownie Kultury Tatary, ul. Hutnicza 28A) odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Grupy Twórczej pod tytułem Pasja tworzenia.

Mieszkanie Plus w Lubelskiem: Premier wręczy klucze. Dlaczego niektórzy lokatorzy rezygnują?
galeria

Mieszkanie Plus w Lubelskiem: Premier wręczy klucze. Dlaczego niektórzy lokatorzy rezygnują? 49 13

W sobotę pierwsi lokatorzy dostaną klucze do Mieszkań Plus. A wręczać je będzie premier Mateusz Morawiecki. Tyle że lokale są w stanie deweloperskim i trzeba jeszcze grubych tysięcy, żeby w nich zamieszkać.

POP Arena: Alvaro Soler i Alphaville w Lublinie. Bilety na koncert już w sprzedaży
galeria
film

POP Arena: Alvaro Soler i Alphaville w Lublinie. Bilety na koncert już w sprzedaży 45 0

Dziś zaczęła się sprzedaż biletów na koncert POP Arena, którego główną gwiazdą będzie Alvaro Soler, przed którym wystąpi grupa Alphaville.

Azoty po raz szósty zagrają o brązowy medal

Azoty po raz szósty zagrają o brązowy medal 5 0

PGNIG SUPERLIGA PIŁKARZY RĘCZNYCH Po raz szósty w historii Azoty Puławy zagrają o trzecie miejsce mistrzostw Polski. Zmierzą się z rewelacyjną Gwardią Opole

Finałowy koncert XXII Forum Lutosławskiego
25 maja 2018, 19:00

Finałowy koncert XXII Forum Lutosławskiego 1 0

Co Gdzie Kiedy. Filharmonia Lubelska (ul. Curie-Skłodowskiej 5) zaprasza na finałowy koncert 22. edycji Forum Lutosławskiego MOST. W piątek, 25 maja o godz. 19 na scenie Filharmonii wystąpią Robert Kabara, Kamil Tomanek i Aleksandra Ohar.

Główna wygrana w Ekstra Pensji (losowanie 21.05.2018). 5000 zł miesięcznie przez 20 lat

Główna wygrana w Ekstra Pensji (losowanie 21.05.2018). 5000 zł miesięcznie przez 20 lat 0 0

Poniedziałkowe losowanie (21.05.2018) Ekstra Pensji okazało się szczęśliwe dla osoby, która kupiła zakład tej gry w punkcie LOTTO przy ulicy Kopernika 4 w Pucku (woj. pomorskie).

Pociągiem z Lublina nad popularne jezioro. Nowość w rozkładzie na wakacje
galeria
film

Pociągiem z Lublina nad popularne jezioro. Nowość w rozkładzie na wakacje 411 13

24 czerwca uruchomione ma być niedzielne połączenie kolejowe z Lublina do Włodawy przez Okuninkę. Pociąg ma kursować do ostatniej niedzieli sierpnia włącznie.

W sobotę derby Chełmianka - Motor. Bilet lepiej kupić wcześniej

W sobotę derby Chełmianka - Motor. Bilet lepiej kupić wcześniej 8 12

Końcówka sezonu zapowiada się niezwykle ciekawie. W walce o awans faworytami są: Resovia, KSZO i Motor. Temu tercetowi szyki może jeszcze pokrzyżować Chełmianka. Biało-zieloni w najbliższą sobotę zmierzą się w derbach z lubelskim klubem. Gospodarze spodziewają się tłumów na meczu, dlatego apelują o wcześniejszy zakup biletu

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!