Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

24 września 2009 r.
9:51
Edytuj ten wpis

Matka 7-miesięcznego dziecka była tak pijana, że nawet policjanci nie mogli jej dobudzić

Autor: Zdjęcie autora (pab)
0 16 A A

25-letnia Monika M. z Puław zamroczona alkoholem spała w najlepsze. Kobieta zupełnie nie reagowała na płacz jej 7-miesięcznego synka. Nawet policjantom było ciężko ją dobudzić.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Pijana matka została zatrzymana w środę. Policjantów o płaczącym dziecku poinformowała mieszkanka Puław. Kobieta powiedziała, że w jednym z mieszkań od dłuższego czasu słychać głośny płacz. Kiedy weszła do mieszkania zobaczyła płaczące niemowlę i śpiącą matkę dziecka.

Policjanci, którzy pojawili się na miejscu, nie mogli początkowo dobudzić kobiety. Kiedy wreszcie się udało, okazało się, że powodem jej zachowania było silne upojenie alkoholem. 25-letnia puławianka miała blisko 3 promile alkoholu w organizmie.

Na miejsce przyjechało pogotowie, które zabrało jej 7-miesięcznego synka do szpitala na obserwację. Nietrzeźwa matka została zatrzymana w policyjnym areszcie.

Policjanci sprawdzają czy swoim zachowaniem 25-latka nie naraziła swojego dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Za to może jej grozić nawet do 5 lat więzienia.

Komentarze 16

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
kobieta / 30 września 2009 o 08:32
Jaka ochrona danych osobowych?????Dziecku również należy zapewnić ochronę ale zdrowia i życia i za to odpowiedzialna jest matka ale skoro ona nie potrafi tego zrobić to po cholere jej zapewniać ochronę danych???!!!!
Avatar
hahahaha / 28 września 2009 o 14:10
hahahaha a od kiedy inicjały są danymi osobowymi? troszkę inteligencji poproszę bo to żenada
Avatar
rodzic / 28 września 2009 o 11:40
Nie jest moja intencją obrona nieodpowiedzialnej mamusi,ale piszący nie zająknęli się gdzie są tatusiowie takich dzieci.Czyżby ich rola kończyła się na spłodzeniu dziecka.
Avatar
a to dobre / 28 września 2009 o 11:04
pijana mamusia może bezkarnie dziecko na niebezpieczeństwo narażać ale jej PRAWEM jest zachować anonimowość. Moim zdaniem ich zdjęcia i dane powinni umieszczać na billboardach może by się jedna z drugą zastanowiła.
Avatar
cuchnąca dłoń / 26 września 2009 o 15:29
Gość napisał:
A ja bym suke do kamieniołomów na rok a dziecko do kochającej rodziny oddał bo takie fenole nie maja pojęcia co to macierzyńsywo i robią więcej złego niż dobrego. Jak Cie spotkam szmatko to dostaniesz w dziub...
a psa gdzie byś posłał.
Avatar
a mi to totolotto / 25 września 2009 o 17:30
Chciałabym poinformować osobę o nicu "lol" ze jesli podejzewa kto to a nie jest pewna zresszta nawet jesliby była nie ma prawa podawac jej inicjałow dlatego ze takie zachowanie jest objete adekwatnymi do tego paragrafami kodeksu karnego o ochronie dóbr osobistych podejżanych o przestępstwo podawanie imion tym bardziej jest nie na miejscu.Przypominam ze korzystając z internetu wysyłane jest IP żeby takie osoby mogły za to odpowiedzieć.
Do autora artykułu: Zgodnie z art. 81 ust. 1 u.p.a.p.p.:
Rozpowszechnianie wizerunku wymaga zezwolenia osoby na nim przedstawionej. W braku wyraźnego zastrzeżenia zezwolenie nie jest wymagane, jeżeli osoba ta otrzymała umówioną zapłatę za pozowanie.
W świetle ust. 1 cytowanego przepisu nie jest naruszeniem prawa do wizerunku samo sporządzenie zdjęcia. Nie oznacza to jednak, że wolno nam bez żadnych ograniczeń fotografować, kogo tylko chcemy. Przeciwnie, swoboda fotografowania nie jest pełna. W konkretnych okolicznościach może dojść do zagrożenia innego niż wizerunek dobra osobistego. Przykładowo, natrętne robienie zdjęć przez fotografa, nawet będącego dziennikarzem, może naruszać prawo do prywatności albo miru domowego (tak J. Barta, R. Markiewicz, (w: ) J. Barta, R. Markiewicz, A. Maślak, Prawo mediów, Warszawa 2002-2004).
Wobec Powyższego osoba nieskazana której nie udowodniono winy jest chroniona przez ten paragraf zatem zdjecie umieszczone powinno zniknąc . Bo jesli w jakikolwiek sposób osoby bliskie mogłyby rozpoznac umieszconą na nim osobe to autor moze byc pociągnięty do odpowiedzilności karnej !!!!
Komentowanie całej sprawy każdy ma prawo tak samo jak ma prawo do własnego zdania jednakże prosze nie naruszac dóbr osobistych zainteresowanej osoby.
Z powazaniem .....
Chciałabym poinformować osobę o nicu "lol" ze jesli podejzewa kto to a nie jest pewna zresszta nawet jesliby była nie ma prawa podawac jej inicjałow dlatego ze takie zachowanie jest objete adekwatnymi do tego paragrafami kodeksu karnego o ochronie dóbr osobistych podejżanych o przestępstwo podawanie imion tym bardziej jest nie na miejscu.Przypominam ze korzystając z internetu wysyłane jest IP żeby takie osoby mogły za to odpowiedzieć.
Do autora artykułu: Zgodnie z art. 81 ust. 1 u.p.a.p.p.:
Rozpowszechnianie wizerunku ... rozwiń
Avatar
Tomaszek / 24 września 2009 o 22:12
Tomasz napisał:
Jak diler sprzedaje crack albo amfę albo inne świństwo to idzie do więzienia, jak państwo polskie sprzedaje wódę obywatelom to minister skarbu się cieszy bo ma wpływy z akcyzy.


Finansów nie Skarbu - mylisz ministrów. :P
Avatar
KOSA / 24 września 2009 o 17:31
Ciekawy jestem na czym te procedury sprawdzające polegają?.Dlaczego np.w jednym,identyczym przypadku takie zagrożenie jest a w drugim nie?.
A może prościej ,zabrać dziecko,wysterylizować,w ramach rekompensaty darmowa połówka dla"mamusi" dziennie.
Avatar
Tomasz / 24 września 2009 o 14:06
Jak diler sprzedaje crack albo amfę albo inne świństwo to idzie do więzienia, jak państwo polskie sprzedaje wódę obywatelom to minister skarbu się cieszy bo ma wpływy z akcyzy.
Avatar
Jujo / 24 września 2009 o 13:04
Takie "matki", to ja określam inaczej. Kto chce wiedzieć niech zgadnie. +Dawniej zamiast mopa+.
Avatar
kobieta / 30 września 2009 o 08:32
Jaka ochrona danych osobowych?????Dziecku również należy zapewnić ochronę ale zdrowia i życia i za to odpowiedzialna jest matka ale skoro ona nie potrafi tego zrobić to po cholere jej zapewniać ochronę danych???!!!!
Avatar
hahahaha / 28 września 2009 o 14:10
hahahaha a od kiedy inicjały są danymi osobowymi? troszkę inteligencji poproszę bo to żenada
Avatar
rodzic / 28 września 2009 o 11:40
Nie jest moja intencją obrona nieodpowiedzialnej mamusi,ale piszący nie zająknęli się gdzie są tatusiowie takich dzieci.Czyżby ich rola kończyła się na spłodzeniu dziecka.
Avatar
a to dobre / 28 września 2009 o 11:04
pijana mamusia może bezkarnie dziecko na niebezpieczeństwo narażać ale jej PRAWEM jest zachować anonimowość. Moim zdaniem ich zdjęcia i dane powinni umieszczać na billboardach może by się jedna z drugą zastanowiła.
Avatar
cuchnąca dłoń / 26 września 2009 o 15:29
Gość napisał:
A ja bym suke do kamieniołomów na rok a dziecko do kochającej rodziny oddał bo takie fenole nie maja pojęcia co to macierzyńsywo i robią więcej złego niż dobrego. Jak Cie spotkam szmatko to dostaniesz w dziub...
a psa gdzie byś posłał.
Avatar
a mi to totolotto / 25 września 2009 o 17:30
Chciałabym poinformować osobę o nicu "lol" ze jesli podejzewa kto to a nie jest pewna zresszta nawet jesliby była nie ma prawa podawac jej inicjałow dlatego ze takie zachowanie jest objete adekwatnymi do tego paragrafami kodeksu karnego o ochronie dóbr osobistych podejżanych o przestępstwo podawanie imion tym bardziej jest nie na miejscu.Przypominam ze korzystając z internetu wysyłane jest IP żeby takie osoby mogły za to odpowiedzieć.
Do autora artykułu: Zgodnie z art. 81 ust. 1 u.p.a.p.p.:
Rozpowszechnianie wizerunku wymaga zezwolenia osoby na nim przedstawionej. W braku wyraźnego zastrzeżenia zezwolenie nie jest wymagane, jeżeli osoba ta otrzymała umówioną zapłatę za pozowanie.
W świetle ust. 1 cytowanego przepisu nie jest naruszeniem prawa do wizerunku samo sporządzenie zdjęcia. Nie oznacza to jednak, że wolno nam bez żadnych ograniczeń fotografować, kogo tylko chcemy. Przeciwnie, swoboda fotografowania nie jest pełna. W konkretnych okolicznościach może dojść do zagrożenia innego niż wizerunek dobra osobistego. Przykładowo, natrętne robienie zdjęć przez fotografa, nawet będącego dziennikarzem, może naruszać prawo do prywatności albo miru domowego (tak J. Barta, R. Markiewicz, (w: ) J. Barta, R. Markiewicz, A. Maślak, Prawo mediów, Warszawa 2002-2004).
Wobec Powyższego osoba nieskazana której nie udowodniono winy jest chroniona przez ten paragraf zatem zdjecie umieszczone powinno zniknąc . Bo jesli w jakikolwiek sposób osoby bliskie mogłyby rozpoznac umieszconą na nim osobe to autor moze byc pociągnięty do odpowiedzilności karnej !!!!
Komentowanie całej sprawy każdy ma prawo tak samo jak ma prawo do własnego zdania jednakże prosze nie naruszac dóbr osobistych zainteresowanej osoby.
Z powazaniem .....
Chciałabym poinformować osobę o nicu "lol" ze jesli podejzewa kto to a nie jest pewna zresszta nawet jesliby była nie ma prawa podawac jej inicjałow dlatego ze takie zachowanie jest objete adekwatnymi do tego paragrafami kodeksu karnego o ochronie dóbr osobistych podejżanych o przestępstwo podawanie imion tym bardziej jest nie na miejscu.Przypominam ze korzystając z internetu wysyłane jest IP żeby takie osoby mogły za to odpowiedzieć.
Do autora artykułu: Zgodnie z art. 81 ust. 1 u.p.a.p.p.:
Rozpowszechnianie wizerunku ... rozwiń
Avatar
Tomaszek / 24 września 2009 o 22:12
Tomasz napisał:
Jak diler sprzedaje crack albo amfę albo inne świństwo to idzie do więzienia, jak państwo polskie sprzedaje wódę obywatelom to minister skarbu się cieszy bo ma wpływy z akcyzy.


Finansów nie Skarbu - mylisz ministrów. :P
Avatar
KOSA / 24 września 2009 o 17:31
Ciekawy jestem na czym te procedury sprawdzające polegają?.Dlaczego np.w jednym,identyczym przypadku takie zagrożenie jest a w drugim nie?.
A może prościej ,zabrać dziecko,wysterylizować,w ramach rekompensaty darmowa połówka dla"mamusi" dziennie.
Avatar
Tomasz / 24 września 2009 o 14:06
Jak diler sprzedaje crack albo amfę albo inne świństwo to idzie do więzienia, jak państwo polskie sprzedaje wódę obywatelom to minister skarbu się cieszy bo ma wpływy z akcyzy.
Avatar
Jujo / 24 września 2009 o 13:04
Takie "matki", to ja określam inaczej. Kto chce wiedzieć niech zgadnie. +Dawniej zamiast mopa+.
Zobacz wszystkie komentarze 16

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Główny Inspektorat Transportu Drogowego ogłasza nabór. Można znaleźć pracę

Główny Inspektorat Transportu Drogowego ogłasza nabór. Można znaleźć pracę 1 2

Główny Inspektorat Transportu Drogowego ogłosił właśnie kolejny nabór pracowników do wydziału w Białej Podlaskiej. Do końca tego roku ma tu pracować 120 osób.

Sześć osób rannych w wypadku pod Lublinem. Droga krajowa nr 19 zablokowana

Sześć osób rannych w wypadku pod Lublinem. Droga krajowa nr 19 zablokowana 9 0

Sześć osób ucierpiało w wypadku w podlubelskich Trojaczkowicach na drodze krajowej nr 19.

Polonia Piła - Speed Car Motor Lublin 21:21 [RELACJA NA ŻYWO]

Polonia Piła - Speed Car Motor Lublin 21:21 [RELACJA NA ŻYWO] 3 0

Lubelscy żużlowcy w niedzielę o godzinie 14:40 powalczą o obronę pozycji lidera Nice 1 Ligi Żużlowej w Pile przeciwko tamtejszej Polonii. Zapraszamy do śledzenia relacji na żywo

Pierwsza Komunia Święta w Parafii pw. Świętego Mikołaja (dużo zdjęć)
galeria

Pierwsza Komunia Święta w Parafii pw. Świętego Mikołaja (dużo zdjęć) 3 1

Do Pierwszej Komunii Świętej przystąpiły dzieci z Parafii pw. Świętego Mikołaja przy ulicy Słowikowskiego w Lublinie. Byliśmy na miejscu.

Lublin: Małe dziecko wypadło z trzeciego piętra

Lublin: Małe dziecko wypadło z trzeciego piętra 20 0

Półtoraroczne dziecko wypadło z trzeciego piętra bloku przy ulicy Górnej w Lublinie.

47-latek zginął w wypadku, drugi z mężczyzn był pijany. Kto kierował BMW?

47-latek zginął w wypadku, drugi z mężczyzn był pijany. Kto kierował BMW? 5 4

Tragiczny wypadek w Siennicy Królewskiej Dużej (pow. krasnostawski). Nie żyje 47-letni mężczyzna.

Inspiracje po lubelsku: o związkach i relacjach
30 maja 2018, 19:00

Inspiracje po lubelsku: o związkach i relacjach 1 0

Co Gdzie Kiedy. Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu Inspiracje po lubelsku. W środę, 30 maja o godz. 19 odbędzie się spotkanie poświęcone związkom i relacjom.

Zaczęli słabo, ale jest poprawa. Bogdanka odrabia straty po pierwszym kwartale

Zaczęli słabo, ale jest poprawa. Bogdanka odrabia straty po pierwszym kwartale 0 0

Niezbyt dobrze zaczął się ten rok dla Bogdanki. W pierwszym kwartale przychody spadły o 14,3 proc., do 398,7 mln zł z 465,2 mln zł przed rokiem. Kopalnia na czysto zarobiła w tym okresie 23,2 mln zł.

Innymi Słowy Impro w Amnesii
30 maja 2018, 20:00

Innymi Słowy Impro w Amnesii 1 0

Co Gdzie Kiedy. 30 maja o godz. 20 w klubie Amnesia (al. Racławickie 6) wystąpi formacja Innymi Słowy. Artyści zaprezentują improwizowane szorty sceniczne.

Wydadzą ponad 2 miliony na przebudowę tej drogi. "Czy to prawda, że mieszka tam radny?"

Wydadzą ponad 2 miliony na przebudowę tej drogi. "Czy to prawda, że mieszka tam radny?" 13 6

Nieco ponad 2 miliony złotych zgodzili się przeznaczyć miejscy radni na budowę ul. Sosnowej. Ponieważ inwestycja nie była wcześniej wpisana do budżetu pieniądze zostały przesunięte z puli przeznaczonej na budowę basenów. Wybór akurat tej ulicy nie dla wszystkich jest jasny

Chciał wyprzedzić motocyklistę, ale go potrącił. 30-latek zmarł w szpitalu

Chciał wyprzedzić motocyklistę, ale go potrącił. 30-latek zmarł w szpitalu 26 2

Nie żyje 30-letni motocyklista potrącony przez busa w miejscowości Sumin (pow. tomaszowski).

Bal w Szkole Podstawowej nr 5 im. Króla Władysława Łokietka (dużo zdjęć)
galeria

Bal w Szkole Podstawowej nr 5 im. Króla Władysława Łokietka (dużo zdjęć) 5 8

Uczniowie gimnazjum przy Szkole Podstawowej nr 5 im. Króla Władysława Łokietka w Lublinie bawili się na uroczystym Balu. Zobaczcie naszą galerię zdjęć.

Ojcowie niepodległej. Wojciech Korfanty, czyli "rogata dusza"

Ojcowie niepodległej. Wojciech Korfanty, czyli "rogata dusza" 0 1

„Człowiek - legenda, który przyprowadził Śląsk do Polski, a potem został przez Polskę zdeptany”.

Pierwsza Komunia Święta w Parafii św. Andrzeja Boboli (dużo zdjęć)
galeria

Pierwsza Komunia Święta w Parafii św. Andrzeja Boboli (dużo zdjęć) 17 4

Do Pierwszej Komunii Świętej przystąpiły dzieci z Parafii pw. Świętego Andrzeja Boboli w Lublinie. Towarzyszyliśmy im w tej uroczystej chwili.

Koncert Magiczny Lublin Jagiellonów

Koncert Magiczny Lublin Jagiellonów 2 0

Co Gdzie Kiedy. W poniedziałek, 28 maja o godz. 19 w Kościele Rektoralnym pw. Wniebowzięcia NMP Zwycięskiej w Lublinie (ul. Narutowicza 6) odbędzie się wyjątkowy koncert Magiczny "Lublin Jagiellonów".

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!