Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

11 lutego 2014 r.
20:30
Edytuj ten wpis

Mecenas odpowie za jazdę po pijanemu. Z piwem w dłoni czekał na policjantów

Autor: Zdjęcie autora (jsz)
0 10 A A

Mecenas August G. z powiatu ryckiego odpowie za jazdę po pijanemu. Doprowadził do kolizji i uciekł z miejsca zdarzenia. Mundurowych przywitał z butelką w dłoni.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Do kolizji doszło w czwartek na tzw. nadwiślance, w pobliżu miejscowości Gołąb. Mecenas siedział za kierownicą swojego opla. Otarł się o mijany samochód. Ale zamiast się zatrzymać, odjechał w stronę swojej rodzinnej miejscowości. Świadek kolizji zapamiętał jednak numery rejestracyjne opla. Dzięki temu policjanci szybko namierzyli Augusta G. - Kiedy przyszli do jego domu w Gołębiu, pił piwo - relacjonuje Marcin Koper, oficer prasowy puławskiej policji. - Mężczyzna został kilkakrotnie przebadany alkomatem. Następnie pobrano od niego krew. Miał 2,1 promila alkoholu w organizmie. Policjanci obejrzeli również samochód mecenasa. Miał widoczne uszkodzenia. Adwokat musi się teraz liczyć z odpowiedzialnością za spowodowanie kolizji pod wpływem alkoholu. Grozi mu również kara dyscyplinarna. Praktyka wskazuje jednak, że na sankcje wobec prawnika trzeba będzie poczekać. Potwierdza to przypadek Pawła S. 42-letni adwokat z Lublina we wrześniu 2012 r. po pijanemu wjechał w Teatr im. Osterwy. Do tej pory za to nie odpowiedział. Mecenas został zatrzymany na miejscu zdarzenia, miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Mimo to, nie przyznał się do winy. Tłumaczył, że siadając za kierownicą czuł się trzeźwy. A winą za kolizję obarczał kota, który nagle wyskoczył przed maskę samochodu. Potem mecenas nie stawiał się na przesłuchania, tłumacząc się złym stanem zdrowia. Dopiero przy czwartej próbie śledczym udało się postawić mu zarzuty. Proces mecenasa ruszył w 2012 roku, ale toczy się w żółwim tempie. Prawnik przekonywał, że na wynik badania krwi wpłynęły leki na zgagę. Miały one spowolnić wchłanianie alkoholu (adwokat przyznał, że dzień przed zdarzeniem wypił pół litra alkoholu, a rano dwa piwa). Ta teza została obalona przez biegłego. Paweł S. zażądał więc powołania kolejnego specjalisty od farmacji. Przypomniał sobie też, że dzień przed kraksą brał leki na bolący palec u nogi. Biegły stwierdził, że specyfiki te nie miały wpływu na zwiększenie stężenia alkoholu we krwi. Na kolejnej, piątkowej rozprawie, Paweł S. nie stawił się. Tłumaczył się złym stanem zdrowia.

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
powiesz / 14 lutego 2014 o 22:06

Cwaniaczku atakujesz całą rodzinę 

Jakie to niby atakowanie jak ktos chce komuś przemówić do rozsądku,.Następnym razem może być groźniej i co wtedy?

Avatar
Borys43 / 13 lutego 2014 o 20:51

Oj Jacek, Jacek (jaki tam August?) toś sobie nagrabił. Kiedy Ty zmądrzejesz chłopie? Żona na wysokim stanowisku na urzędzie, ładna laska i taki obciach jej robisz. I żeby to było pierwszy raz, a to Twój kolejny alkoholowy wybryk. Jaki przykład dajesz synowi? Kiedy Ty chłopie na du*** usiądziesz?

Cwaniaczku atakujesz całą rodzinę 

Avatar
dziennikarz śledczy / 12 lutego 2014 o 12:28

Takie same konsekwencje poniesie jak złapany na dużej bani kilka lat temu sędzie z Kraśnika czyli żadne!!! Żyje sobie spokojnie, bierze ogromną emeryturę i śmieje się ze skuteczności polskiego wymiaru (nie)sprawiedliwości. Bo koledzy prawnicy i sędziowie nie pozwolą skrzywdzić swojego.

Nikt,nikomu nic nie zrobi,wszyscy tam chleją razem.

Avatar
to-to / 12 lutego 2014 o 12:11

Jest kraj ze "świętymi krowami" i jest kraj ze "świętymi bykami". Po 25 latach "wolności pomrocznej" chyba powinniśmy to pojąć, a nie oczekiwać "normalności"...Biblia jest dobra, ale tylko dla prostych naiwnych ludków...!

Jaki prezydent,premier taki  i kraj,same święte krowy i czerwone byki.

Avatar
crx / 12 lutego 2014 o 09:57

Jest kraj ze "świętymi krowami" i jest kraj ze "świętymi bykami". Po 25 latach "wolności pomrocznej" chyba powinniśmy to pojąć, a nie oczekiwać "normalności"...Biblia jest dobra, ale tylko dla prostych naiwnych ludków...!

Avatar
karol / 12 lutego 2014 o 08:51

Oj Jacek, Jacek (jaki tam August?) toś sobie nagrabił. Kiedy Ty zmądrzejesz chłopie? Żona na wysokim stanowisku na urzędzie, ładna laska i taki obciach jej robisz. I żeby to było pierwszy raz, a to Twój kolejny alkoholowy wybryk. Jaki przykład dajesz synowi? Kiedy Ty chłopie na dupie usiądziesz?

Avatar
... / 12 lutego 2014 o 02:42

Nie bez powodu czekał z piwem. Ma argument że alkohol spożywał po powrocie do domu.

Dlatego od takiego kogoś, zasłaniającego się tym że pił po fakcie, pobiera się krew trzykrotnie w odstępach godzinowych. Potem powołuje się biegłego, który na podstawie wyników ustali czy o danej godzinie gdy doszło do zdarzenia był już skaleczony, czy rzeczywiście pił już PO.

Avatar
kraśniczanin / 11 lutego 2014 o 22:20

Takie same konsekwencje poniesie jak złapany na dużej bani kilka lat temu sędzie z Kraśnika czyli żadne!!! Żyje sobie spokojnie, bierze ogromną emeryturę i śmieje się ze skuteczności polskiego wymiaru (nie)sprawiedliwości. Bo koledzy prawnicy i sędziowie nie pozwolą skrzywdzić swojego.

Avatar
naiwny ja / 11 lutego 2014 o 21:45

I gooowno mu zrobią. W  tym kraju niektórym można wszystko.

Avatar
Gość / 11 lutego 2014 o 21:33

Nie bez powodu czekał z piwem. Ma argument że alkohol spożywał po powrocie do domu.

Avatar
powiesz / 14 lutego 2014 o 22:06

Cwaniaczku atakujesz całą rodzinę 

Jakie to niby atakowanie jak ktos chce komuś przemówić do rozsądku,.Następnym razem może być groźniej i co wtedy?

Avatar
Borys43 / 13 lutego 2014 o 20:51

Oj Jacek, Jacek (jaki tam August?) toś sobie nagrabił. Kiedy Ty zmądrzejesz chłopie? Żona na wysokim stanowisku na urzędzie, ładna laska i taki obciach jej robisz. I żeby to było pierwszy raz, a to Twój kolejny alkoholowy wybryk. Jaki przykład dajesz synowi? Kiedy Ty chłopie na du*** usiądziesz?

Cwaniaczku atakujesz całą rodzinę 

Avatar
dziennikarz śledczy / 12 lutego 2014 o 12:28

Takie same konsekwencje poniesie jak złapany na dużej bani kilka lat temu sędzie z Kraśnika czyli żadne!!! Żyje sobie spokojnie, bierze ogromną emeryturę i śmieje się ze skuteczności polskiego wymiaru (nie)sprawiedliwości. Bo koledzy prawnicy i sędziowie nie pozwolą skrzywdzić swojego.

Nikt,nikomu nic nie zrobi,wszyscy tam chleją razem.

Avatar
to-to / 12 lutego 2014 o 12:11

Jest kraj ze "świętymi krowami" i jest kraj ze "świętymi bykami". Po 25 latach "wolności pomrocznej" chyba powinniśmy to pojąć, a nie oczekiwać "normalności"...Biblia jest dobra, ale tylko dla prostych naiwnych ludków...!

Jaki prezydent,premier taki  i kraj,same święte krowy i czerwone byki.

Avatar
crx / 12 lutego 2014 o 09:57

Jest kraj ze "świętymi krowami" i jest kraj ze "świętymi bykami". Po 25 latach "wolności pomrocznej" chyba powinniśmy to pojąć, a nie oczekiwać "normalności"...Biblia jest dobra, ale tylko dla prostych naiwnych ludków...!

Avatar
karol / 12 lutego 2014 o 08:51

Oj Jacek, Jacek (jaki tam August?) toś sobie nagrabił. Kiedy Ty zmądrzejesz chłopie? Żona na wysokim stanowisku na urzędzie, ładna laska i taki obciach jej robisz. I żeby to było pierwszy raz, a to Twój kolejny alkoholowy wybryk. Jaki przykład dajesz synowi? Kiedy Ty chłopie na dupie usiądziesz?

Avatar
... / 12 lutego 2014 o 02:42

Nie bez powodu czekał z piwem. Ma argument że alkohol spożywał po powrocie do domu.

Dlatego od takiego kogoś, zasłaniającego się tym że pił po fakcie, pobiera się krew trzykrotnie w odstępach godzinowych. Potem powołuje się biegłego, który na podstawie wyników ustali czy o danej godzinie gdy doszło do zdarzenia był już skaleczony, czy rzeczywiście pił już PO.

Avatar
kraśniczanin / 11 lutego 2014 o 22:20

Takie same konsekwencje poniesie jak złapany na dużej bani kilka lat temu sędzie z Kraśnika czyli żadne!!! Żyje sobie spokojnie, bierze ogromną emeryturę i śmieje się ze skuteczności polskiego wymiaru (nie)sprawiedliwości. Bo koledzy prawnicy i sędziowie nie pozwolą skrzywdzić swojego.

Avatar
naiwny ja / 11 lutego 2014 o 21:45

I gooowno mu zrobią. W  tym kraju niektórym można wszystko.

Avatar
Gość / 11 lutego 2014 o 21:33

Nie bez powodu czekał z piwem. Ma argument że alkohol spożywał po powrocie do domu.

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Zakończyli juwenalia na komisariacie. "Myśleliśmy, że atakują nas kibole. A to policja"
Alarm 24

Zakończyli juwenalia na komisariacie. "Myśleliśmy, że atakują nas kibole. A to policja" 3 0

Trzy osoby zakończyły juwenalia w komisariacie. Kolejna poddała się obdukcji lekarza sądowego. Studenci dęblińskie „Szkoły Orląt” oskarżają policję o bezpodstawną i zbyt brutalną interwencję. Policja twierdzi, ze młodzi byli pijani i agresywni.

Nie kupuj, wynajmij. O zaletach korzystania z wypożyczalni samochodowych

Nie kupuj, wynajmij. O zaletach korzystania z wypożyczalni samochodowych 0 0

Chcesz przetestować elektryczny pojazd, zanim w niego zainwestujesz kupę ciężko zarobionych pieniędzy? Potrzebujesz nowej floty transportowej dla swojej firmy spedycyjnej? Chcesz wybrać się na wakacyjną przejażdżkę, lecz nie posiadasz własnego auta? Zapraszamy do poczytania niniejszego tekstu, za pośrednictwem którego dowiesz się, jak cenna jest w dzisiejszych czasach atrakcyjna oferta godnej polecenia wypożyczalni samochodowej.

Wernisaż wystawy fotografii Tadeusza Rolke w CSK
26 maja 2018, 12:00

Wernisaż wystawy fotografii Tadeusza Rolke w CSK 2 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maja o godz. 12 w Centrum Spotkania Kultur (plac Teatralny 1) odbędzie się spotkanie z fotografem Tadeuszem Rolke połączone z wernisażem wystawy prac artysty.

Antylopa biegała pod Michowem? Pijany kierowca z Tanzanii trochę przesadził
galeria
film

Antylopa biegała pod Michowem? Pijany kierowca z Tanzanii trochę przesadził 32 6

Prawie 2 promile alkoholu miał zatrzymany pijany kierowca. Pochodzący z Tanzanii 34-latek, próbował uciekać przed policjantami po tym, jak rozbił pożyczone BMW.

"Zdarzają się nawet długotrwałe przyjaźnie". Ile zarobi opiekunka osób starszych w Niemczech?

"Zdarzają się nawet długotrwałe przyjaźnie". Ile zarobi opiekunka osób starszych w Niemczech? 0 1

Rozmowa z Maciejem Łastowieckim, właścicielem firmy iOPIEKA, która oferuje legalne zatrudnienie dla opiekunów i opiekunek osób starszych głównie na terenie Niemiec.

Chcą pobić rekord Guinnessa. W czytaniu

Chcą pobić rekord Guinnessa. W czytaniu 1 0

Chełmska Biblioteka Publiczna chce się zgłosić do bicia rekordu Guinnessa w ilości osób czytających jeden po drugim. Dotychczasowy rekord to 3071 czytelników.

Zadyma na meczu Lech Poznań - Legia Warszawa. Pseudokibice wtargnęli na boisko [wideo]
film

Zadyma na meczu Lech Poznań - Legia Warszawa. Pseudokibice wtargnęli na boisko [wideo] 2 0

Do zadymy doszło w drugiej połowie meczu Lecha Poznań z Legią Warszawa w 37., ostatniej kolejce Lotto Ekstraklasy.

Ile powinni zarabiać posłowie? Wyniki sondażu mogą zaskakiwać
film

Ile powinni zarabiać posłowie? Wyniki sondażu mogą zaskakiwać 0 6

Posłowie powinni zarabiać nie więcej niż 5 tys. zł brutto, czyli około 3550 zł "na rękę" - uważa prawie połowa ankietowanych w sondażu zamówionym przez portal Gazeta.pl

Padwa Zamość – Orzeł Przeworsk 36:29. Strzelecki popis rozgrywającego

Padwa Zamość – Orzeł Przeworsk 36:29. Strzelecki popis rozgrywającego 1 0

II LIGA PIŁKARZY RĘCZNYCH W ostatnim spotkaniu sezonu Padwa Zamość pokonała przed swoimi kibicami Orła Przeworsk 36:29. Aż 13 bramek zdobył na pożegnanie z fanami Tomasz Fugiel

Sławomir i Zenek Martyniuk na Feliniadzie 2018. Muzyczne szaleństwo i tłumy fanów pod sceną
Zdjęcia
galeria

Sławomir i Zenek Martyniuk na Feliniadzie 2018. Muzyczne szaleństwo i tłumy fanów pod sceną 33 4

Niedziela na Feliniadzie 2018 należała do zespołów disco polo. Gwiazdą wieczoru byli Sławomir oraz Akcent z Zenkiem Martyniukiem. Przed nimi wystąpiły zespoły PowerBoy i Defis.

Puławy: Nowe pracownie dla szkół