poniedziałek, 22 stycznia 2018 r.

Puławy

Miasto kupi dworzec od PKS Puławy. Cena? 3,65 mln zł

Dodano: 15 września 2015, 17:59

Zakończyły się negocjacje władz miasta z prezesem spółki PKS Puławy odnośnie warunków przejęcia dworca autobusowego. Cena wynosi 3,65 mln złotych. Umowa zostanie podpisana w tym tygodniu.

Wczoraj w sprawie nabycia przez miasto dworca zwołano nadzwyczajną sesję rady miasta. Jedynym jej punktem było podjęcie uchwały dotyczącej zabezpieczenia w budżecie gminy pieniędzy na zakup nieruchomości od państwowego przewoźnika.

– Transakcja zostanie zawarta w tym tygodniu. Kwota to 3,65 mln złotych. Nasze należności to ponad 1,2 mln zł. Musimy więc zapłacić 2,4 mln, z czego 1,9 mln trafi na rzecz ZUS. Te postanowienia zostaną zawarte w akcie notarialnym – wyjaśniał Janusz Grobel, prezydent miasta.

Wszyscy radni byli za przyjęciem takiego rozwiązania. – To bardzo dobra kwota– ocenia Tadeusz Kocoń, zastępca prezydenta. – Satysfakcjonująca przede wszystkim dlatego, że wyciągamy te ponad 1,2 mln złotych należności, które ciężko byłoby odzyskać, gdyby firma upadła. Dzięki temu zakupowi nie stracimy tak dużych pieniędzy.

Po podpisaniu umowy Puławy staną się właścicielem prawie hektara gruntu położonego w centrum miasta, na którym w przyszłości będą mogły znaleźć się nowe budynki usługowo-handlowe, czy urzędy. Co konkretnie, jeszcze nie wiadomo.

– Pomysł jest taki, żeby to, co tam powstanie, było miastotwórcze. Przygotowanie koncepcji zlecimy fachowcom z komisji urbanistycznej. Oni wiedzą, czego naszemu miastu potrzeba – dodaje Kocoń.
Transakcja co prawda zmniejszy zadłużenie przewoźnika, ale jego przyszłość rysuje się w dość ciemnych kolorach. Zdaniem władz Puław, przedsiębiorstwo wkrótce ogłosi upadłość.

– Z mojej wiedzy i doświadczenia wynika, a pracowałem trochę w tej branży (finanse – przyp. red.), że PKS nie przetrwa. Widziałem wiele firm w różnym stadium i mogę powiedzieć, że ta spółka jest w swojej ostatniej fazie – dodaje zastępca prezydenta.

O tym, że jest źle, wie także załoga firmy. Związkowcy napisali list do radnych z klubu Prawo i Sprawiedliwość z prośbą o pomoc. Przewodnicząca Komisji Polityki Społecznej, Rodziny i Porządku Publicznego, Marzanna Pakuła poinformowała, że zaplanowane jest już spotkanie pracowników z zarządem, w którym będą uczestniczyć radni PiS. Sprawie przypatruje się także Ministerstwo Skarbu Państwa, które wkrótce ma przestawić swoje propozycje.

Czytaj więcej o: dworzec PKS Puławy
gosc
Gość
Gość
(13) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

gosc
gosc (17 września 2015 o 15:38) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Ha ha ha, niech upadają. W końcu ten bajzel zamkną. Tylu młodych, wykształconych, ambitnych ludzi pozwalniani..niektórzy sami odeszli - i słusznie. Była świeża krew, pomysły, plany.. ale nie - lepiej rządzili starzy wyjadacze. Bali się młodych do głosu dopuścić, bo stołki im spod tyłków uciekały. Wielu fajnych kierowców odeszło do konkurencji i słusznie, przynajmniej wypłaty mają na czas i normalne warunki pracy.  Nareszcie sprawiedliwość  dopadła PKS !!! Amen!

Rozwiń
Gość
Gość (16 września 2015 o 20:43) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Dobrze w polu dobrze w lesie,lecz najlepiej w PKSie. Tak się mówiło w dobrych czasach gdy kierowcy brali kasę a nie dawali biletów.
Rozwiń
Gość
Gość (16 września 2015 o 12:41) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Taka skromna kwota na wsparcie trupa bogate miasto może sobie pozwolić na tego typu wydatki
Rozwiń
Gość
Gość (16 września 2015 o 09:18) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
I znowu ten trup pks co go cały czas reanimuja, już bokiem wylazi (żeby nie napisać dobitniej), każdy wie jakie rzeczy się działy w pks i dzieją nadal, więc i tak dziwne ze do tej pory jeszcze jest, każdy brał ile się dało dla siebie a teraz są zdziwieni że już nic nie ma
Rozwiń
Gość
Gość (16 września 2015 o 08:05) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Każda firma,która jest nie rentowna idzie pod młotek.Coś upada,by mogło powstać coś innego.Takie czasy.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (13)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!