Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

30 września 2017 r.
8:19

Miejski Zakład Komunikacji w Puławach kupuje nowe autobusy

24 23 A A
Po zakupie 16 nowych autobusów, najstarszymi pojazdami we flocie MZK będą te z 2011 roku. To oznacza, że cała flota będzie złożona z niskopodłogowców <br />
Po zakupie 16 nowych autobusów, najstarszymi pojazdami we flocie MZK będą te z 2011 roku. To oznacza, że cała flota będzie złożona z niskopodłogowców
(fot. Radosław Szczęch)

16 nowych autobusów zamówił Miejski Zakład Komunikacji w Puławach. Wszystkie będą niskopodłogowe, napędzane silnikami diesla z turbodoładowaniem i automatyczną skrzynią biegów. Na ulicach zobaczymy je najpóźniej w połowie przyszłego roku.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Miejska spółka, zgodnie z zapowiedziami, zamierza pozbyć się kilkunastu najstarszych autobusów i zastąpić je nowymi. Z przetargu, który został ogłoszony pod koniec ubiegłego tygodnia wynika, że nowych, niskopodłogowych autobusów będzie szesnaście. Dziesięć z nich będzie miało około 12 metrów długości i pojemność 90 miejsc, trzy kolejne będą trochę krótsze i zabiorą do 75 osób, a pozostałe trzy zmieszczą 45 pasażerów.

Wszystkie maszyny będą napędzane silnikami diesla z turbodoładowaniem oraz intercoolerem. Ich ekologiczność ma gwarantować norma Euro6. Ponadto autobusy będą wyposażone w automatyczne skrzynie biegów, dwustrefową klimatyzację, komputery pokładowe, kasowniki itp. Za sprawne poruszanie się po mieście będą odpowiadały jednostki napędowe o mocy od 200 do 240 KM (w zależności od klasy pojazdu).

Błyszczące nowością pojazdy otrzymają barwy puławskiego MZK. Na ulicach pierwsze z nich najprawdopodobniej zobaczymy już wiosną lub w lecie przyszłego roku. Na razie potencjalni producenci mają czas na składanie ofert, który mija 30 października. Co dość istotne, zgodnie z zapisami przetargu, puławski przewoźnik nie chce żadnych prototypów. Zażyczył sobie, by o niezawodności autobusów świadczyła przynajmniej kilkuletnia eksploatacja takich samych modeli.

Wybrana specyfikacja oznacza także rezygnację z autobusów o napędzie elektrycznym oraz hybrydowym. Zamiast nich, pojawią się sprawdzone jednostki na olej napędowy. – Myśleliśmy o hybrydach, ale z uwagi na szczupłe zasoby finansowe nie mogliśmy sobie na nie pozwolić. Diesle są po prostu tańsze i dzięki temu jesteśmy w stanie kupić ich więcej – tłumaczy Henryk Mizak, prezes puławskiego MZK, który podkreśla, że w ten sposób wymienione będą mogły być wszystkie najstarsze autobusy kursujące po puławskich ulicach.

Warto dodać, że odświeżenie floty to nie jedyne inwestycje, które planuje przewoźnik z ul. Dęblińskiej. W przyszłym roku ruszą przetargi na dziewięć kolejnych biletomatów, modernizację zajezdni, zakup pojazdu dla pogotowia technicznego oraz montaż systemu wspomagania ładowania solbusów z 2011 roku. Chodzi o instalacje fotowoltaiczne, które będą montowane na ich dachach, co może mieć pozytywny wpływ na zużycie paliwa. Wszystko to będą wydatki związane z unijnym dofinansowaniem w ramach RPO. Wartość projektu to 17 mln złotych.

Komentarze 23

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 3 października 2017 o 09:06
Z nowej firmy będą PISBUS z torunia
Avatar
Gość / 3 października 2017 o 06:55
Tramwaje by sie przydały.
Avatar
Gość / 2 października 2017 o 22:00
Będzie Bogdan :/
Avatar
Gość / 2 października 2017 o 21:20
nie może być... to już nie będzie Jelcza...fak
Avatar
Gość / 1 października 2017 o 21:04
ciekawe czy wygra solaris czy autosan....obawiam sie ze raczej cos z niemiec.....
Avatar
Gość / 1 października 2017 o 16:19
Może będą z prawdziwą klimą
Avatar
Gość / 1 października 2017 o 16:07
Niech zrobią porządek z rozkładem a nie dwoma autobusami jeździ się do pracy żeby nie było połączenia z rana z wlostowice na deblinska żenada panie mizak
Avatar
Gość / 30 września 2017 o 23:46
Jeszcze wymiencie tych gburowatych kierowcow na milych i kulturalnych.
Avatar
kanar / 30 września 2017 o 22:42
undefined napisał:
Jeśli ktoś to czyta z MZK albo um Puławy. Błagam!!!! Zmiencie malowanie emek!!!!!!
 weto!!...nie chcemy różowych emek w Puławach
Avatar
Gość / 30 września 2017 o 21:33
Co się czepiasz kolorów? Są OK. Lepszy był asmet czy wilczyński
Avatar
Gość / 3 października 2017 o 09:06
Z nowej firmy będą PISBUS z torunia
Avatar
Gość / 3 października 2017 o 06:55
Tramwaje by sie przydały.
Avatar
Gość / 2 października 2017 o 22:00
Będzie Bogdan :/
Avatar
Gość / 2 października 2017 o 21:20
nie może być... to już nie będzie Jelcza...fak
Avatar
Gość / 1 października 2017 o 21:04
ciekawe czy wygra solaris czy autosan....obawiam sie ze raczej cos z niemiec.....
Avatar
Gość / 1 października 2017 o 16:19
Może będą z prawdziwą klimą
Avatar
Gość / 1 października 2017 o 16:07
Niech zrobią porządek z rozkładem a nie dwoma autobusami jeździ się do pracy żeby nie było połączenia z rana z wlostowice na deblinska żenada panie mizak
Avatar
Gość / 30 września 2017 o 23:46
Jeszcze wymiencie tych gburowatych kierowcow na milych i kulturalnych.
Avatar
kanar / 30 września 2017 o 22:42
undefined napisał:
Jeśli ktoś to czyta z MZK albo um Puławy. Błagam!!!! Zmiencie malowanie emek!!!!!!
 weto!!...nie chcemy różowych emek w Puławach
Avatar
Gość / 30 września 2017 o 21:33
Co się czepiasz kolorów? Są OK. Lepszy był asmet czy wilczyński
Zobacz wszystkie komentarze 23

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 czerwca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 czerwca 2018 r. 0 0

MUNDIAL 2018. Rosja – Egipt 3:1. „Sborna” gra dalej

MUNDIAL 2018. Rosja – Egipt 3:1. „Sborna” gra dalej 1 0

MUNDIAL 2018 W meczu rozpoczynającym drugą serię meczów grupowych Rosja pokonała Egipt 3:1 i zapewniła sobie awans do fazy pucharowej. Natomiast „Faraonowie” zagrają już tylko jeden mecz na tegorocznym mundialu

1,5 metrowy wąż przechadzał się po balkonie przy ul. Koncertowej w Lublinie

1,5 metrowy wąż przechadzał się po balkonie przy ul. Koncertowej w Lublinie 0 2

Dużo strachu napędził mieszkańcom wąż przechadzający się po jednym z balkonów bloku przy ul. Koncertowej.

Grupa mieszkańców Lublina ma dostać darmowe przejazdy komunikacją miejską

Grupa mieszkańców Lublina ma dostać darmowe przejazdy komunikacją miejską 24 10

Przyznanie bezpłatnej komunikacji miejskiej osobom po 65. roku życia zapowiedział we wtorek prezydent Lublina. Ogłosił również, że miejskie żłobki będą darmowe dla dzieci niepełnosprawnych.

Szukali nielegalnego alkoholu, znaleźli także domowy arsenał

Szukali nielegalnego alkoholu, znaleźli także domowy arsenał 0 0

Sprzęt do destylacji alkoholu, karabiny, broń pneumatyczna, setki nabojów, słoiki z prochem i radiostacja. Taki arsenał znaleźli policjanci w domu pod Krasnymstawem.

Wywąchał narkotyki za 3,8 mln zł

Wywąchał narkotyki za 3,8 mln zł 0 0

Około 70 kg haszyszu oraz 658 g kokainy wywąchał na drogowym przejściu granicznym Ceron, pies służbowy Straży Granicznej. Wartość przejętych narkotyków to ponad 3,8 mln zł.

Wesoły początek, smutny koniec. Kilka tysięcy kibiców przy Arenie Lublin [zdjęcia z drona]
galeria
film

Wesoły początek, smutny koniec. Kilka tysięcy kibiców przy Arenie Lublin [zdjęcia z drona] 13 3

Kilka tysięcy kibiców pojawiło się w specjalnie zorganizowanej przez MOSiR strefie kibica przy Arenie Lublin.

Właściciel mieszkania otworzył wersalkę. Zobaczył w środku nogę kobiety
Rusza proces

Właściciel mieszkania otworzył wersalkę. Zobaczył w środku nogę kobiety 6 4

W środę ma rozpocząć się proces Artura S., oskarżonego o brutalne zabójstwo przy ul. 1 Maja. Mężczyzna udusił swoją dziewczynę i przez miesiąc mieszkał z jej zwłokami, ukrytymi w wersalce.

Polska - Senegal 1:2. Katastrofa na otwarcie mundialu
galeria
film

Polska - Senegal 1:2. Katastrofa na otwarcie mundialu 1 3

Polska czeka 44 lata na zwycięstwo w meczu otwarcia. I jeszcze sobie poczeka. We wtorek piłkarze Adama Nawałki przegrali z Senegalem 1:2. Już w niedzielę Biało-Czerwoni zagrają z Kolumbią mecz o wszystko

Wystawa "- 7 - 13 -" w Galerii Labirynt
22 czerwca 2018, 19:00

Wystawa "- 7 - 13 -" w Galerii Labirynt 1 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Labirynt (oddział Plaza, ul. Lipowa 13) zaprasza na wernisaż wystawy izraelskiej artystki Nelly Agassi. Otwarcie ekspozycji - 7 - 13 - odbędzie się w piątek, 22 czerwca o godz. 19.

TBV Start Lublin organizuje Camp dla młodzieży

TBV Start Lublin organizuje Camp dla młodzieży 2 0

KOSZYKÓWKA W tym tygodniu w Lublinie odbędą się trzy ciekawe wydarzenia. W środę o godzinie 9.30, w Hali MOSiR im. Z. Niedzieli przy Al. Zygmuntowskich 4, odbędzie się Camp do drużyny TBV Startu Lublin U16 (rocznik 2003/2004), który poprowadzą trenerzy z Energa Basket Ligi oraz szkoleniowcy grup młodzieżowych

W woj. lubelskim powstaje coraz więcej mieszkań. Przez rok wzrost o 107 proc.

W woj. lubelskim powstaje coraz więcej mieszkań. Przez rok wzrost o 107 proc. 3 4

Rośnie liczba domów i mieszkań oddawanych do użytkowania. Na przestrzeni roku, w całym regionie statystycy zanotowali wzrost na poziomie ponad 100 proc.

Walka o Kazimierz Dolny może być ostra. Na razie trzech możliwych kandydatów

Walka o Kazimierz Dolny może być ostra. Na razie trzech możliwych kandydatów 35 11

Obecny burmistrz, jego były zastępca oraz pełnomocnik wojewody – apetyt na fotel burmistrza Kazimierza Dolnego mają co najmniej trzy osoby.

P.Unity - koncert w Radiu Lublin
22 czerwca 2018, 18:00

P.Unity - koncert w Radiu Lublin 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 22 czerwca o godz. 19 w Radiu Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) wystąpi formacja P.Unity.

Krzysztof chciał być żołnierzem, ale miał wypadek i stracił nogę. Kamil pomoże w zbiórce na protezę

Krzysztof chciał być żołnierzem, ale miał wypadek i stracił nogę. Kamil pomoże w zbiórce na protezę 3 0

Cztery kraje, 17 miast, 18 dni i blisko 2800 km na rowerze – tak w liczbach wygląda trasa, jaką pokona Kamil Misztal z Lublina, by pomóc niepełnosprawnemu 26-latkowi spełnić jego marzenia.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!