wtorek, 20 marca 2018 r.

Puławy

Mieszkańcy chcą likwidacji strzelnicy. Jej obrońcy: "Musimy się szkolić"

  Edytuj ten wpis
Dodano: 23 marca 2015, 06:30

Kilkudziesięciu mieszkańców gminy Wąwolnica domaga się zamknięcia strzelnicy, bo przeszkadza im hałas. W obronie tego miejsca stanęli miłośnicy strzelania i wojskowości

- Przecież to najbezpieczniejsze tego typu miejsce w województwie. Korzystają z niej strzelcy sportowi, grupy proobronne, czy uczniowie klas mundurowych z Lublina, Kraśnika, Puław i Zamościa - mówią obrońcy strzelnicy.

Wczoraj przygotowali w tej sprawie petycję do wójta. - Chcemy w ten sposób pokazać, że to bardzo ważne miejsce. W Polsce zaczyna mówić się o obronie terytorialnej. Młodzi ludzie powinni więc mieć możliwość szkolenia się na legalnych, bezpiecznych strzelnicach - podkreśla Damian Duda, dowódca Legii Akademickiej KUL. - Zamknięcie tej strzelnicy byłoby absurdem - stwierdza.

Akcja obrony strzelnicy przeniosła się też do Internetu. Na Facebooku przeciwko likwidacji protestuje ponad 400 osób. - Ćwiczą tu swoje oko zarówno pasjonaci, weterani jak i młodzi ludzie zrzeszeni w przeróżnych organizacjach. Treningi strzeleckie i sprawnościowo-obronne takich organizacji, jak m.in. Obrony Terytorialnej, ,,Strzelca”, Towarzystwa Gimnastycznego ,,Sokół”, Związku Polskich Spadochroniarzy, Klub Żołnierzy Rezerwy z Bełżyc, Legi Akademickiej z KUL-u to za mało? - czytamy w jednym z postów. - Czy działalność tych organizacji nie przyniesie w przyszłości pożytku nam wszystkim? Dzięki strzelnicy rozsławiana jest gmina Wąwolnica, ludzie przyjeżdżają z Lublina, Warszawy, Świdnika, Krakowa, Siedlec, Zamościa - czy trzeba lepszej reklamy?

Petycja obrońców strzelnicy to odpowiedź na protesty mieszkańców, którzy skarżą się na takie sąsiedztwo. Napisali w tej sprawie pismo do wójta. - Wpłynął do nas taki dokument podpisany przez 70 osób. Przeszkadza im hałas związany ze strzelaniem - mówi Marcin Łaguna, wójt gminy Wąwolnica. - Zaraz po otrzymaniu pisma zorganizowałem spotkanie z osobami odpowiedzialnymi za strzelnicę. W ubiegłym tygodniu odbyło się też spotkanie w tej sprawie na komisji społecznej.

Decyzja o zamknięciu strzelnicy jeszcze nie zapadła. - Widzę wiele korzyści z jej funkcjonowania, ale moim obowiązkiem jest reagować, kiedy tylko mieszkańcy zgłaszają swoje uwagi - zaznacza Łaguna. - Wierzę jednak, że znajdziemy rozwiązanie, które pozwoli dalej funkcjonować i rozwijać się strzelnicy w równoczesnej symbiozie z mieszkańcami naszej gminy.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o: Wąwolnica strzelnica
Wąwolniczanin
Gość
Konrad
(23) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Wąwolniczanin
Wąwolniczanin (2 kwietnia 2015 o 12:20) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Po pierwsze, Wójt nie ma nic do gadania bo nie ma jest właścicielem strzelnicy, udziela się tylko medialnie, jak to niby "godzi ludzi" i szuka kompromisów, a tak naprawdę g...no wie i nic nie może zrobić. Kilku burków po prostu chce zniszczyć, fajną pracę i inicjatywę ludzi....., jak to w Wąwolnicy, chamstwo i zawiść, przeklęte miejsce normalnie, z którym nic już się chyba nie da zrobić, skoro każda inicjatywa jest tłamszona w zarodku.

Rozwiń
Gość
Gość (24 marca 2015 o 08:26) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

(...)Trzeba  porozumieć  się  z   Dowództwem  VII pułku  w  Lubli nie  przy  Al.Racławickiej---  oni  mieli  piękne  tereny  do  zajęć  taktycznych  ze  strzelnicą   na  tzw.  górkach  czechowskich .    Jeźeli  nie ,  to  z  całą  pewnością  jest  piękna  strzelnica  Jednos tki  KBW  Majdanek .    Rozmawiajcie  z  Dowódcą  tej  Jednostki  Wojskowej  a   On  zapewne  zez woli  na  zajęcia  na  tej  strzelnicy .    Powodzenia .

Jednostki na Majdanku nie ma już od lat, zresztą jeżeli protesty są na wsi, to co dopiero by się działo gdyby chieć strzelać w mieście? Dlatego już istniejące strzelnice są takie cenne, jak słusznie ktoś zauwazył wyżej - łatwo zamknąć, otworzyć - tragedia...

Rozwiń
Konrad
Konrad (23 marca 2015 o 22:09) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jestem spod Krakowa. Byłem kilka razy na strzelnicy w Wąwolnicy na zajęciach w firmie SHOOTER. Po tym jak się mną tam zajęli stwierdzam, że są nieocenionymi fachowcami. Wielu rzeczy się dowiedziałem takich co nikt nigdzie mi nie przekazał. Dzięki temu zdałem celująco egzamin praktyczny do Szkoły Oficerskiej. Jak opowiadam kolegom jaką macie tam strzelnicę, jacy są tam rzyczliwi ludzie, jaka ciepła i serdeczna atmosfera tam panuje to wszyscy zazdroszczą, że u nas takiego obiektu nie ma. Są tylko typowo komercyjne strzelnice, na których tylko ździerać kasę potrafią i nic więcej. Apeluję do przeciwników strzelnicy: DOCEŃCIE TO CO MACIE BO TO SKARB, KTÓREGO MOGLIBYŚCIE NIE MIEĆ TYLKO WZDYCHAĆ DO INNYCH TAK JAK MY WZDYCHAMY...
pozdrawiam gościnne lubelskie progi. Do zobaczenia.
Rozwiń
SYLWESTER
SYLWESTER (23 marca 2015 o 20:58) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

*************************  Z    CHAMAMI   NIE    DOJDZIECIE   DO   POROZUMIENIA ! *******************    Buras  to  Buras !   do  tej  Wąwolnicy  nawet  *pies  z  kulawą  łapą  nie  zajrzy * .   Ta  strzelnica   zarośnie  badziewiem  i  ostami ,  co  najwyźej  krowy  zafajdają  ten  cały  teren  a   zgody  na  strzelnicę  kałmyki  nie  dadzą .   I  dajcie  tym  Burasom  spokój .                                                  Naleźy  szukać  innych  rozwiązań .   Trzeba  porozumieć  się  z   Dowództwem  VII pułku  w  Lubli nie  przy  Al.Racławickiej---  oni  mieli  piękne  tereny  do  zajęć  taktycznych  ze  strzelnicą   na  tzw.  górkach  czechowskich .    Jeźeli  nie ,  to  z  całą  pewnością  jest  piękna  strzelnica  Jednos tki  KBW  Majdanek .    Rozmawiajcie  z  Dowódcą  tej  Jednostki  Wojskowej  a   On  zapewne  zez woli  na  zajęcia  na  tej  strzelnicy .    Powodzenia .

Rozwiń
bastet
bastet (23 marca 2015 o 20:02) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Szkoda , że w artykule nie podano iż z tych 70 podpisów większość jest ze wsi oddalonej o kilka kilometrów? Zamiast się cieszyć że ludzie maja pasję, że młodzież zamiast siedzieć przed komputerami chce coś ze sobą zrobić, to tylko protesty i narzekania.Przykre, że Polak Polakowi wilkiem.

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (23)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!