Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

1 stycznia 2018 r.
13:57

Mieszkańcy Puław powitali Nowy Rok 2018 na placu Chopina [wideo, zdjęcia]

55 21 A A

Mieszkańcy Puław o północy bawili się m.in. na placu Chopina. Dla zgromadzonych zaśpiewał zespół "Pirania i Przyjaciele". Zanim w niebo wystrzeliły fajerwerki, noworoczne życzenia puławianom złożyły władze miasta.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Puławianie nadejście 2018 roku świętowali w całym mieście. Wystrzały petard słychać było już od wczesnych godzin wieczornych. Sztuczne ognie co kilkanaście minut zdobiły niebo, ale główny pokaz odbył się punktualnie o północy na głównym placu w centrum. Tam w kulminacyjnym momencie zgromadziło się kilkaset osób, które wspólnie z samorządowcami obejrzały pokaz fajerwerków przy muzyce m.in. z filmu "Piracie z Karaibów".

Wcześniej, prezydent Janusz Grobel, przewodnicząca rady miasta, Bożena Krygier, oraz wiceprezydenci złożyli mieszkańcom noworoczne życzenia. Zanim weszli na scenę, publiczność rozgrzewał zespół "Pirania i Przyjaciele", który wykonywał taneczne przeboje z różnych lat.

Warto odnotować, że w stosunku do lat ubiegłych, znacznie urosła scena, która zmieniła również swoje położenie. Tym razem ustawiono ją tuż przed urzędem i skierowano bezpośrednio w stronę placu.

Komentarze 21

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 3 stycznia 2018 o 13:42
U mnie na osiedlu sasiedzi tez witali Nowy Rok.do tej pory pelno szkla na ulicy ktorego nie ma komu posprzatac.
Avatar
Puławiak / 2 stycznia 2018 o 21:46
Oj tam oj tam, aby podwyżki, chcecie się bawić to płaćcie
Avatar
Gość / 2 stycznia 2018 o 08:03
Oczywiście podwyżki są bardziej odczuwalne przez ogół nieszkanców niż będzie odczuwalna obecność nowej hali sportowej czy nowego DCH - bo tą odczują głównie ich pracownicy i ew grupka entuzjastów sztuk pięknych i pyłki miotany - ale warto... taka piękna katastrofa - a gdyby te procesy jeszcze tak przyspieszyły i miasto wyludniło się do stanu 18tys mieszkańców - znów byłoby cudnie sielsko i anielsko i...znów szłoby żyć w Puławach jak drzewiej bywało
Avatar
gość / 2 stycznia 2018 o 00:20
Według prognoz GUS Puławy w 2030 r. będą liczyć 38 tys. mieszkańców. Już teraz w wielu dużych mieszkaniach mieszkają 1 lub 2 osoby. W ciągu 3 lat rządów koalicji PSPP i PiS podniesiono opłaty za wodę i ścieki o 25%, za śmieci z 9,50 zł na 14 zł czyli o prawie 50%, o OPECu to nawet szkoda gadać. W mieście prawie wszystkie bloki ocieplone (za ciężkie pieniądze mieszkańców), a rachunki do OPECu (pomimo rekordowo ciepłych zim) szybują w kosmos (dodatkowy smaczek to to, że woda ciepłownicza z "Azotów" to ściek przemysłowy). Prezesi spółek miejskich są podlegli prezydentowi. Absolutorium prezydentowi udzielają corocznie radni PiS i PSPP. Jak myślicie, czy coraz droższe w utrzymaniu mieszkania będą w Puławach tanieć czy drożeć? Czy wynajmujący do coraz droższych opłat za media będą chętni na podwyżki za wynajem przy rozpędzającej się inflacji? Co będzie gdy stopy procentowe za kilka miesięcy pójdą w górę? Przy malejącej liczbie mieszkańców i groźbie redukcji na "Azotach" (Prozap z Remzapem, Kolzap - to tylko początek) obroty handlu wzrosną czy zmaleją? Odpowiedzią władz Puław i obecnych radnych jest budowa nowej hali sportowej, remont Domu Chemika. Żal.  
Według prognoz GUS Puławy w 2030 r. będą liczyć 38 tys. mieszkańców. Już teraz w wielu dużych mieszkaniach mieszkają 1 lub 2 osoby. W ciągu 3 lat rządów koalicji PSPP i PiS podniesiono opłaty za wodę i ścieki o 25%, za śmieci z 9,50 zł na 14 zł czyli o prawie 50%, o OPECu to nawet szkoda gadać. W mieście prawie wszystkie bloki ocieplone (za ciężkie pieniądze mieszkańców), a rachunki do OPECu (pomimo rekordowo ciepłych zim) szybują w kosmos (dodatkowy smaczek to to, że woda ciepłownicza z "Azotów" to ściek przemysłowy). Prezesi spół... rozwiń
Avatar
Gość / 1 stycznia 2018 o 23:52
No taka to ta smutna prawda ...
Avatar
Gość / 1 stycznia 2018 o 23:27
Wybory to w końcu święto rządów ludu, a kampania to jego festiwal - ja tam już się nie mogę doczekać wyjścia z cienia kandydatów i otwartych z nimi spotkań
Avatar
Gość / 1 stycznia 2018 o 23:21
Życzą szczęścia i spełnienia marzeń każdej puławskiej rodzinie? Niech najpierw swoimi decyzjami takie szczęście zapewnią. Moim marzeniem i szczęściem nie są coraz większe opłaty i podatki!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
Gość / 1 stycznia 2018 o 23:19
W takim razie zamiast populistycznych życzeń puławskich notabli, chciałem poznać prawdę. Ile znienacka znów w tym roku wprowadzą podwyżek podatków. opłat za śmieci wodę itp? Dlaczego o tym nie powiedzieli?
Avatar
Gość / 1 stycznia 2018 o 22:25
i tak być powinno: walącą po oczach manipulacja za nieznośną manipulację, urywająca *** socjotechnika za mdłą socjotechnikę
Avatar
Gość / 1 stycznia 2018 o 22:10
LPU jak zawsze manipuluje, upraszcza i ma nas a głupców.
Avatar
Gość / 3 stycznia 2018 o 13:42
U mnie na osiedlu sasiedzi tez witali Nowy Rok.do tej pory pelno szkla na ulicy ktorego nie ma komu posprzatac.
Avatar
Puławiak / 2 stycznia 2018 o 21:46
Oj tam oj tam, aby podwyżki, chcecie się bawić to płaćcie
Avatar
Gość / 2 stycznia 2018 o 08:03
Oczywiście podwyżki są bardziej odczuwalne przez ogół nieszkanców niż będzie odczuwalna obecność nowej hali sportowej czy nowego DCH - bo tą odczują głównie ich pracownicy i ew grupka entuzjastów sztuk pięknych i pyłki miotany - ale warto... taka piękna katastrofa - a gdyby te procesy jeszcze tak przyspieszyły i miasto wyludniło się do stanu 18tys mieszkańców - znów byłoby cudnie sielsko i anielsko i...znów szłoby żyć w Puławach jak drzewiej bywało
Avatar
gość / 2 stycznia 2018 o 00:20
Według prognoz GUS Puławy w 2030 r. będą liczyć 38 tys. mieszkańców. Już teraz w wielu dużych mieszkaniach mieszkają 1 lub 2 osoby. W ciągu 3 lat rządów koalicji PSPP i PiS podniesiono opłaty za wodę i ścieki o 25%, za śmieci z 9,50 zł na 14 zł czyli o prawie 50%, o OPECu to nawet szkoda gadać. W mieście prawie wszystkie bloki ocieplone (za ciężkie pieniądze mieszkańców), a rachunki do OPECu (pomimo rekordowo ciepłych zim) szybują w kosmos (dodatkowy smaczek to to, że woda ciepłownicza z "Azotów" to ściek przemysłowy). Prezesi spółek miejskich są podlegli prezydentowi. Absolutorium prezydentowi udzielają corocznie radni PiS i PSPP. Jak myślicie, czy coraz droższe w utrzymaniu mieszkania będą w Puławach tanieć czy drożeć? Czy wynajmujący do coraz droższych opłat za media będą chętni na podwyżki za wynajem przy rozpędzającej się inflacji? Co będzie gdy stopy procentowe za kilka miesięcy pójdą w górę? Przy malejącej liczbie mieszkańców i groźbie redukcji na "Azotach" (Prozap z Remzapem, Kolzap - to tylko początek) obroty handlu wzrosną czy zmaleją? Odpowiedzią władz Puław i obecnych radnych jest budowa nowej hali sportowej, remont Domu Chemika. Żal.  
Według prognoz GUS Puławy w 2030 r. będą liczyć 38 tys. mieszkańców. Już teraz w wielu dużych mieszkaniach mieszkają 1 lub 2 osoby. W ciągu 3 lat rządów koalicji PSPP i PiS podniesiono opłaty za wodę i ścieki o 25%, za śmieci z 9,50 zł na 14 zł czyli o prawie 50%, o OPECu to nawet szkoda gadać. W mieście prawie wszystkie bloki ocieplone (za ciężkie pieniądze mieszkańców), a rachunki do OPECu (pomimo rekordowo ciepłych zim) szybują w kosmos (dodatkowy smaczek to to, że woda ciepłownicza z "Azotów" to ściek przemysłowy). Prezesi spół... rozwiń
Avatar
Gość / 1 stycznia 2018 o 23:52
No taka to ta smutna prawda ...
Avatar
Gość / 1 stycznia 2018 o 23:27
Wybory to w końcu święto rządów ludu, a kampania to jego festiwal - ja tam już się nie mogę doczekać wyjścia z cienia kandydatów i otwartych z nimi spotkań
Avatar
Gość / 1 stycznia 2018 o 23:21
Życzą szczęścia i spełnienia marzeń każdej puławskiej rodzinie? Niech najpierw swoimi decyzjami takie szczęście zapewnią. Moim marzeniem i szczęściem nie są coraz większe opłaty i podatki!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
Gość / 1 stycznia 2018 o 23:19
W takim razie zamiast populistycznych życzeń puławskich notabli, chciałem poznać prawdę. Ile znienacka znów w tym roku wprowadzą podwyżek podatków. opłat za śmieci wodę itp? Dlaczego o tym nie powiedzieli?
Avatar
Gość / 1 stycznia 2018 o 22:25
i tak być powinno: walącą po oczach manipulacja za nieznośną manipulację, urywająca *** socjotechnika za mdłą socjotechnikę
Avatar
Gość / 1 stycznia 2018 o 22:10
LPU jak zawsze manipuluje, upraszcza i ma nas a głupców.
Zobacz wszystkie komentarze 21

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Plac Litewski: Pokazy fontanny multimedialnej w maju [harmonogram]

Plac Litewski: Pokazy fontanny multimedialnej w maju [harmonogram] 0 0

Znany jest już harmonogram pokazów fontanny multimedialnej na placu Litewskim w maju.

Tak Lublin wspiera Alfiego Evansa. "Nie możemy być obojętni..."
zdjęcia
galeria

Tak Lublin wspiera Alfiego Evansa. "Nie możemy być obojętni..." 58 5

Maskotki, baloniki i znicze przed wejściem do konsulatu brytyjskiego w Lublinie – tak mieszkańcy całego regionu manifestują solidarność z dwuletnim Alfie Evansem z Liverpoolu

W tym mieście nie kupisz alkoholu od godz. 23 do 6, nawet na stacji. Tak zdecydowali radni

W tym mieście nie kupisz alkoholu od godz. 23 do 6, nawet na stacji. Tak zdecydowali radni 267 33

Puławscy radni podczas dzisiejszej sesji niemal jednomyślnie przyjęli uchwałę zakazującą sprzedaży alkoholu w całym mieście pomiędzy godz. 23:00 a 6:00 rano. Za jej wprowadzeniem zagłosowało 17, a przeciw było 2 radnych.

Tułajew: Przystępuję do tych wyborów, żeby je wygrać. Będę walczyć o każdy głos

Tułajew: Przystępuję do tych wyborów, żeby je wygrać. Będę walczyć o każdy głos 114 57

Sylwester Tułajew będzie kandydatem PiS na prezydenta Lublina. – Mam nadzieję, że będzie skłonny debatować merytorycznie, nie politycznie – komentuje prezydent Krzysztof Żuk (PO), który zmierzy się z Tułajewem w jesiennych wyborach samorządowych

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem 27-29 kwietnia

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem 27-29 kwietnia 4 0

W weekend znowu nie zabraknie ciekawych wydarzeń sportowych. Już w piątek swój mecz rozegra Speed Car Motor Lublin, który tym razem zmierzy się u siebie z ROW Rybnik

Koncert muzyki cygańskiej w Hades Szerokiej
28 kwietnia 2018, 20:00

Koncert muzyki cygańskiej w Hades Szerokiej 1 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 28 kwietnia o godz. 20 w Hades Szerokiej (ul. Grodzka 21) odbędzie się koncert muzyki cygańskiej.

Korupcja w lubelskim szpitalu? Pieniądze i pobyt w domku letniskowym. Są zarzuty

Korupcja w lubelskim szpitalu? Pieniądze i pobyt w domku letniskowym. Są zarzuty 5 3

Dwie osoby usłyszały prokuratorskie zarzuty w śledztwie dotyczącym korupcji w szpitalu wojskowym w Lublinie. Chodzi o ustawianie przetargów na zakup urządzeń. Łapówką miały być pieniądze i pobyt w domku letniskowym.

Ranking Studiów Inżynierskich: Jakie miejsca zajęły lubelskie uczelnie?

Ranking Studiów Inżynierskich: Jakie miejsca zajęły lubelskie uczelnie? 0 4

Lubelskie uczelnie nie trafiły na czołowe miejsca nowego Rankingu Studiów Inżynierskich przygotowanego przez fundację Perspektywy.

Przed sztangistami Orląt Łuków II runda Drużynowych Mistrzostw Polski

Przed sztangistami Orląt Łuków II runda Drużynowych Mistrzostw Polski 0 0

W Łukowie rozegrana zostanie druga runda drużynowych Mistrzostw Polski. Przeciwnikami gospodarzy miejscowych Orląt w grupie 3 będą CLKS Mazovia Ciechanów i KS Klimat Łapy

WpółDrogi Festival w Kazimierzu Dolnym [program]
28 kwietnia 2018, 20:00

WpółDrogi Festival w Kazimierzu Dolnym [program] 2 0

Co Gdzie Kiedy. Fundacja Rozwoju Kultury ArtBiz zaprasza do Kazimierza Dolnego na drugą edycję festiwalu WpółDrogi Festiva, która odbędzie się w dniach 28 kwietnia - 5 maja w zjawiskowym wnętrzu Dawnej Synagogi w Kazimierzu (ul. Lubelska 4).

Koncert Tribute to Ella Fitzgerald w Akwarela Cafe
28 kwietnia 2018, 20:00

Koncert Tribute to Ella Fitzgerald w Akwarela Cafe 0 0

Co Gdzie Kiedy. Akwarela Cafe (Rynek 6) zaprasza na wyjątkowy koncert Tribute to Ella Fitzgerald w wykonaniu Ani Michałowskiej i Michała Iwanka. Wydarzenie odbędzie się 28 kwietnia o godz. 20.

Zaprojektuj logo festiwalu muzycznego w Białej Podlaskiej

Zaprojektuj logo festiwalu muzycznego w Białej Podlaskiej 0 0

We wrześniu w Białej Podlaskiej odbędzie się Festiwal Dziedzictwa Narodowego im. Bogusława Kaczyńskiego. Bialskie Centrum Kultury ogłosiło właśnie konkurs na logo tego wydarzenia.

10-letnia dziewczynka jechała na rowerze. Uderzył w nią kierowca mazdy
galeria

10-letnia dziewczynka jechała na rowerze. Uderzył w nią kierowca mazdy 54 18

Do wypadku doszło przed godz. 15 na skrzyżowaniu ul. Wyszyńskiego z Niepodległości w Świdniku.

Ancestors Legacy: Edycja Mieszka 1 na premierę (wideo)
film

Ancestors Legacy: Edycja Mieszka 1 na premierę (wideo) 2 0

Polska gra, w której możemy grać Słowianami, doczekała się specjalnej polskiej wersji. Co znajdziemy - i to już 22 maja w Ancestors Legacy: Edycja Mieszka 1?

Stypendia u progu sportowej kariery. Otrzyma je 327 osób [zdjęcia]
galeria

Stypendia u progu sportowej kariery. Otrzyma je 327 osób [zdjęcia] 0 0

327 osobom z regionu przyznano wczoraj stypendia sportowe. Z budżetu województwa lubelskiego otrzymają oni blisko 900 tys. zł.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!