Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

4 grudnia 2015 r.
13:48

Mikołajki w Puławach. Strefa Radości w PPN-T i inne imprezy

Autor: Zdjęcie autora rs
0 4 A A

W sobotę spotkania z nauką, techniką oraz zabawa w Puławskim Parku Naukowo-Technologicznym. W niedzielę zawody sportowe, iluzjonista i uroczyste uruchomienie iluminacji na placu Chopina.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Program tegorocznych Mikołajek rozpoczyna się już w sobotę. Dzieci i młodzież na Mikołajkową Stefę Radości od godz. 10 zaprasza Puławski Park Naukowo-Technologiczny. Będą pokazy chemiczne, fizyczne, zabawy z Mikołajem, warsztaty kosmetyczne, kulinarne, eksperymenty w rozszerzonej rzeczywistości, masa zabawek, nauka robienia bombek i pierników, a wszystko w oprawie muzycznej, którą firmuje Lasio Companija.

– Zapraszamy wszystkich, małych i dużych, wstęp jest wolny, a autobusy co godzinę będą odjeżdżać spod Urzędu Miasta. Ostatni kurs powrotny o godzinie 16 – zachęca Joanna Dziewięcka-Oroń z PPN-T.

Niedziela rozpocznie się sportowo. Na Mikołajki zaprasza Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Dzieciaki, które wezmą ze sobą sportowe obuwie będą mogły wziąć udział w grach i zabawach w hali przy al. Partyzantow. Początek o godz. 10.

Godzinę później na Marinie wystartuje Bieg Mikołajów, na który zaprasza Fundacja BezMiar i Schronisko Brata Alberta. Żeby wziąć udział w biegu na 10 kilometrów (wzdłuż Wisły) należy zapłacić 10 zł (20 w dniu imprezy) oraz przynieść puszkę dla podopiecznych schroniska. Na zawodników czekają nagrody, prezenty, a także ognisko. Ostatnim sportowym akcentem Mikołajek będzie zaplanowany na godz. 12 Mikołajkowy Turniej Tenisowy dla dzieci, który odbędzie się na krytych kortach.

O dzieciach nie zapomnieli także instruktorzy Puławskiego Ośrodka Kultury „Dom Chemika”. Zapraszają wszystkich na Plac Chopina, gdzie o godz. 16 uruchomiona zostania nowa, świąteczna iluminacja (w tym nowe projektory). Dalsza część imprezy odbędzie się już pod dachem. Na dzieci czekają zajęcia z animatorami kultury, pokazy iluzjonisty oraz foto-budka.

Komentarze 4

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 7 grudnia 2015 o 15:59
Stopien zapelnienia parku firmami to teraz ok 70 procent. W tej chwili dziala 28 firm. Rozumiem ze park nalezaloby zaorac? A moze idac za pomyslem jednego z radnych zrobic tam miejska droge krzyzowa? Dajcie parkowi szanse. Ma dopiero 3,5 roku a stopen zapelnienia podobny do Lubelskiego PNT. Ale grunt to hejt.
Avatar
Gość / 7 grudnia 2015 o 11:14

Hejt na PPNT za 3.. 2... 1...

Autor posta czuje pismo nosem. He he he.  Nie raz pisałem. Frekwencja nabijana imprezami dziecięcymi. Gdy pomine się  przymusowe lekcje dla dzieci w PPNT to wychodzi naga prawda a wykorzystaniu potencjału parku. Kilka konferencji a później  wiatr dalej hula po PPNT. Zaraz odezwie się propagandowa tuba UM uświadamiając nas jakie to mamy wielkie szczęście, że istnieje PPN. A ja się pytam. Jaki jest koszt utrzymania PPNT. Czy park zarabia na swoje utrzymanie, czy trzeba do niego dokładać z budrzetu miasta?

Autor posta czuje pismo nosem. He he he.  Nie raz pisałem. Frekwencja nabijana imprezami dziecięcymi. Gdy pomine się  przymusowe lekcje dla dzieci w PPNT to wychodzi naga prawda a wykorzystaniu potencjału parku. Kilka konferencji a później  wiatr dalej hula po PPNT. Zaraz odezwie się propagandowa tuba UM uświadamiając nas jakie to mamy wielkie szczęście, że istnieje PPN. A ja się pytam. Jaki jest koszt utrzymania PPNT. Czy park zarabia na swoje utrzymanie, czy trzeba do niego dokładać z budrzetu miasta?

rozwiń
Avatar
Gość / 5 grudnia 2015 o 22:33
Byłem, Dupy nie urywało, ale ujdzie. Zapisy do tych warsztatów to pomyłka. Powinno być kto pierwszy ten lepszy.
Avatar
Gość / 4 grudnia 2015 o 13:55
Hejt na PPNT za 3.. 2... 1...
Avatar
Gość / 7 grudnia 2015 o 15:59
Stopien zapelnienia parku firmami to teraz ok 70 procent. W tej chwili dziala 28 firm. Rozumiem ze park nalezaloby zaorac? A moze idac za pomyslem jednego z radnych zrobic tam miejska droge krzyzowa? Dajcie parkowi szanse. Ma dopiero 3,5 roku a stopen zapelnienia podobny do Lubelskiego PNT. Ale grunt to hejt.
Avatar
Gość / 7 grudnia 2015 o 11:14

Hejt na PPNT za 3.. 2... 1...

Autor posta czuje pismo nosem. He he he.  Nie raz pisałem. Frekwencja nabijana imprezami dziecięcymi. Gdy pomine się  przymusowe lekcje dla dzieci w PPNT to wychodzi naga prawda a wykorzystaniu potencjału parku. Kilka konferencji a później  wiatr dalej hula po PPNT. Zaraz odezwie się propagandowa tuba UM uświadamiając nas jakie to mamy wielkie szczęście, że istnieje PPN. A ja się pytam. Jaki jest koszt utrzymania PPNT. Czy park zarabia na swoje utrzymanie, czy trzeba do niego dokładać z budrzetu miasta?

Autor posta czuje pismo nosem. He he he.  Nie raz pisałem. Frekwencja nabijana imprezami dziecięcymi. Gdy pomine się  przymusowe lekcje dla dzieci w PPNT to wychodzi naga prawda a wykorzystaniu potencjału parku. Kilka konferencji a później  wiatr dalej hula po PPNT. Zaraz odezwie się propagandowa tuba UM uświadamiając nas jakie to mamy wielkie szczęście, że istnieje PPN. A ja się pytam. Jaki jest koszt utrzymania PPNT. Czy park zarabia na swoje utrzymanie, czy trzeba do niego dokładać z budrzetu miasta?

rozwiń
Avatar
Gość / 5 grudnia 2015 o 22:33
Byłem, Dupy nie urywało, ale ujdzie. Zapisy do tych warsztatów to pomyłka. Powinno być kto pierwszy ten lepszy.
Avatar
Gość / 4 grudnia 2015 o 13:55
Hejt na PPNT za 3.. 2... 1...
Zobacz wszystkie komentarze 4

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Tragiczny wypadek w Biłgoraju. Przyjaciele proszą o wsparcie dla rodziny Pawła
galeria

Tragiczny wypadek w Biłgoraju. Przyjaciele proszą o wsparcie dla rodziny Pawła 0 2

Przyjaciele Pawła, który kilka dni temu zginął w tragicznym wypadku w Biłgoraju, proszą o wsparcie dla jego rodziny, dwóch synów: Kuby i Bartka.

MUNDIAL 2018. Polska gra z Senegalem. Gdzie oglądać? Transmisja TV i w internecie

MUNDIAL 2018. Polska gra z Senegalem. Gdzie oglądać? Transmisja TV i w internecie 0 0

MUNDIAL 2018 Finałowe odliczanie zakończone! Już dziś o godzinie 17 na stadionie Spartaka w Moskwie reprezentacja Polski zmierzy się z Senegalem

Bunt rolników przeciwko niskim cenom malin - tłumy na spotkaniu w Bobach. A politycy się kłócą
tylko u nas

Bunt rolników przeciwko niskim cenom malin - tłumy na spotkaniu w Bobach. A politycy się kłócą 0 4

W centrum malinowego zagłębia, podkraśnickich Bobach było wczoraj kilkuset rolników. Przejechał też wiceminister rolnictwa. Były zarzuty, postulaty i obietnice. Nie było zaś jednomyślności, co do tego czy w proteście przeciwko niskim cenom na skupie, powstrzymanie się od zbioru malin ma jakikolwiek sens.

Wstrząsająca napaść w Lubelskiem. Gwałcili chłopaka kijem baseballowym i kluczem do kół
film

Wstrząsająca napaść w Lubelskiem. Gwałcili chłopaka kijem baseballowym i kluczem do kół 0 11

Pobili, wywieźli do lasu i znów katowali. Prokuratura mówi o „szczególnym udręczeniu”. Sprawcy zostali już aresztowani

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 czerwca 2018 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 czerwca 2018 roku 0 0

Mundial 2018: Tunezja – Anglia 1:2. Wielkie męczarnie faworyta

Mundial 2018: Tunezja – Anglia 1:2. Wielkie męczarnie faworyta 1 0

Świetna pierwsza połowa, ale z fatalną skutecznością. A w drugiej wielkie męczarnie. Anglia ostatecznie wygrała jednak z Tunezją 2:1 po dwóch golach Harry’ego Kane’a. Ta druga padła w doliczonym czasie gry,

To kino dostało wyróżnienie. Może się pochwalić frekwencją

To kino dostało wyróżnienie. Może się pochwalić frekwencją 1 0

Centrum Kultury Filmowej Stylowy zostało wyróżnione za najlepsze wyniki frekwencyjne w rozpowszechnianiu filmów europejskich i światowych. Nie pierwszy raz CKF ma się czym chwalić

Wkrótce marszałek zarobi mniej. "Będę dodatkowo przekazywał ok. 1 tys. zł na cele charytatywne"

Wkrótce marszałek zarobi mniej. "Będę dodatkowo przekazywał ok. 1 tys. zł na cele charytatywne" 3 12

O 545 zł brutto mniej będzie zarabiał od 1 lipca marszałek województwa lubelskiego. To efekt rządowego rozporządzenia, którego celem było zmniejszenie zarobków samorządowców o 20 proc. Ale obniżka w przypadku naszego marszałka będzie niższa niż zakładał PiS

Kto może dostać mieszkanie od miasta? Wkrótce zasady mogą się zmienić

Kto może dostać mieszkanie od miasta? Wkrótce zasady mogą się zmienić 13 5

Zmienione mają być zasady przyznawania mieszkań od miasta. Ratusz chce wpuścić do kolejki po lokal osoby o nieco wyższych dochodach. Sama kolejka rządziłaby się nieco innymi prawami niż obecnie. Osoby, które samowolnie zajęły inny lokal, trafiałyby na dalsze miejsca, przez co dłużej czekałyby na klucze

MKS Perła musi powalczyć o Ligę Mistrzyń w kwalifikacjach

MKS Perła musi powalczyć o Ligę Mistrzyń w kwalifikacjach 1 2

MKS Perła Lublin nie zagra w fazie grupowej. Podopieczne Roberta Lisa do elity będą musiały przebijać się przez turniej kwalifikacyjny. Losowanie eliminacji jest zaplanowane na 27 czerwca.

Skręcała w lewo, ale ją wyprzedzał. Jedna osoba ranna

Skręcała w lewo, ale ją wyprzedzał. Jedna osoba ranna 1 2

Jedna osoba trafiła do szpitala po wypadku w Czemiernikach (pow. radzyński).

MUNDIAL 2018. Belgia – Panama 3:0. Opór tylko do przerwy

MUNDIAL 2018. Belgia – Panama 3:0. Opór tylko do przerwy 1 0

MUNDIAL 2018 W pierwszym meczu grupy G Belgia nie bez problemów pokonała na stadionie w Soczi Panamę 3:0

Ekspresówka z Lublina do Rzeszowa coraz bliżej. Podpisali umowy na kolejny odcinek S19

Ekspresówka z Lublina do Rzeszowa coraz bliżej. Podpisali umowy na kolejny odcinek S19 111 12

W poniedziałek podpisano trzy umowy na prawie 25-kilometrowy odcinek S19 Lasy Janowskie – Nisko Południe. Tym samym ekspresowe połączenie Lublina z Rzeszowem nabiera coraz bardziej realnych kształtów

Miasto movie w Warsztatach Kultury: "Ucieczka z Nowego Jorku"
20 czerwca 2018, 21:00

Miasto movie w Warsztatach Kultury: "Ucieczka z Nowego Jorku" 1 0

Co Gdzie Kiedy. W środę, 20 czerwca o godz. 21 w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a) w ramach cyklu Miasto movie analogowo zobaczymy film Ucieczka z Nowego Jorku.

Trudna sytuacja plantatorów. Wojewoda obwinia PSL, a PSL partię rządzącą

Trudna sytuacja plantatorów. Wojewoda obwinia PSL, a PSL partię rządzącą 0 15

Będzie więcej kontroli owoców miękkich, w tym malin wjeżdżających do Polski zza wschodniej granicy – zapowiedział podczas dzisiejszej konferencji prasowej wojewoda lubelski Przemysław Czarnek. To reakcja na fatalną dla producentów malin sytuację na rynku i niskie ceny skupu tych owoców, które są zdecydowanie poniżej kosztów produkcji.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!