poniedziałek, 22 stycznia 2018 r.

Puławy

Miliony od Szwajcarów na Zielony Pierścień

  Edytuj ten wpis
Dodano: 16 września 2013, 16:12

Wnioski mogą składać mieszkańcy i instytucje z gminy Nałęczów (Maciej Kaczanowski )
Wnioski mogą składać mieszkańcy i instytucje z gminy Nałęczów (Maciej Kaczanowski )

Są środki na rozwój działalności turystycznej w trójkącie Kazimierz–Puławy–Nałęczów. Można już składać wnioski o uzyskanie dofinansowania inwestycji

Wnioski przyjmuje Lokalna Grupa Działania "Zielony Pierścień”. – Nabór jest przeznaczony do osób fizycznych lub rolników prowadzących działalność gospodarczą przez ostatnich sześć miesięcy, do instytucji publicznych, kościołów oraz organizacji pozarządowych – wylicza Anna Kąkol z LGD "Zielony Pierścień”.

Organizatorzy konkursu podkreślają, że ma on na celu zwiększenie ruchu turystycznego, rozwój produktów turystycznych oraz budowanie pozytywnego wizerunku trójkąta turystycznego Nałęczów–Puławy–Kazimierz Dolny.

To już trzeci nabór organizowany przez "Zielony Pierścień”. Ostatnio organizatorzy ogłosili, kto zdobył dofinansowanie w poprzednim naborze. Stowarzyszenie "Szansa” z Kębła dostanie 150 tys. zł na rozwój turystyki konnej. Gmina Żyrzyn zdobyła 165 tys. zł na organizację szlaku ornitologicznego w dolinie Wieprza. Za 141 tys. zł właściciel restauracji "Grota Bochotnicka” w Bochotnicy kupi jej wyposażenie. A w Wólce Kątnej (gm. Markuszów) powstanie hotelik na 16 miejsc noclegowych położony przy szlaku rowerowym i konnym.

W tym naborze do rozdysponowania będzie w sumie 3,1 mln zł. Przedsiębiorca będzie mógł uzyskać od 2,5 tys. do 50 tys. franków szwajcarskich (czyli od ok. 8,5 tys. do 170 tys. zł).

Osoby fizyczne mogą liczyć na dofinansowanie w wysokości 60 proc. wartości całego projektu. Jednostki publiczne i kościoły mogą dostać do 85 proc., a organizacje pozarządowe nawet do 90 proc. wartości całej inwestycji.

Pieniądze pochodzą z programu współfinansowanego przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.

Na wnioski organizatorzy naboru czekają do 26 września w biurze LGD "Zielony Pierścień” przy ul. S. Żeromskiego 1 w Nałęczowie.

Kto może składać wnioski

Lokalna Grupa Działania "Zielony Pierścień” obejmuje teren gmin: Baranów, Janowiec, Kazimierz Dolny, Końskowola, Kurów, Markuszów, Nałęczów, Puławy (gmina wiejska), Wąwolnica, Wojciechów i Żyrzyn. Nabór projektów jest skierowany do inwestorów z tych gmin.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!