Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

3 listopada 2016 r.
11:43

Młodzi mundurowi z Puław na posterunku. Pomagali przy cmentarzach

43 14 A A

Na drogach powiatu puławskiego w ostatni weekend i święta doszło do jednego wypadku i 22 kolizji. Ranna została jedna osoba. Zdarzeń było mniej, niż przed rokiem. Kierowcom przy cmentarzach pomagali kadeci z klas mundurowych.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Dość spokojnie przebiegł najbardziej newralgiczny pod względem ilości samochodów na ulicach, dzień Wszystkich Świętych. Tego dnia policja odnotowała pięć kolizji.

Na ul. Dęblińskiej w Puławach auto wypadło z drogi i przewróciło się na dach. Z utrzymaniem się na drodze problemy miał także jeden z kierowców poruszających się krajową 12-tką. W Baranowie jeden z kierujących nie zdążył w porę się zatrzymać i najechał na tył samochodu jadącego przed nim. Do niegroźnych kolizji doszło także w Karczmiskach oraz na ul. Piaskowej w Puławach.

Do najpoważniejszego zdarzenia doszło w poniedziałek w Janowcu. Tam kierujący seatem nie zatrzymał się przez znakiem „stop” i uderzył w daewoo. Pasażer z seata trafił do szpitala.

W tym roku bezpieczniej było także pod względem ilości przestępstw i wykroczeń.

– Ostatni weekend i święta przebiegły bardzo spokojnie. Nie zanotowaliśmy w tym czasie żadnych zdarzeń kryminalnych, ani zwiększonej ilości kolizji – mówi kom. Marcin Koper, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Puławach.

Funkcjonariusze, oprócz patrolowania okolic cmentarzy i kierowania ruchem przeprowadzali również szereg kontroli trzeźwości wśród kierowców w ramach akcji „Znicz”. Na kilkanaście godzin przed jej zakończeniem, odnotowano jedynie trzy przypadki jazdy na podwójnym gazie.

Kadeci pomagali policjantom

Tak, jak w poprzednich latach, policjantom w sprawnym kierowaniu ruchem przy puławskich cmentarzach pomagali uczniowie z klas mundurowych. Zespół Szkół nr 3 do tych zadań oddelegował 46 kadetów. Młodzież w zielonych i granatowych mundurach można było spotkać w pobliżu nekropolii przy ul. Piaskowej, Włostowickiej i Budowlanych.

– Kierowcy na kadetów reagują pozytywnie. Zazwyczaj chętnie stosują się do wydawanych poleceń, szczególnie, gdy wydają je dziewczyny w ładnych mundurach. Dzięki temu ruch przy cmentarzach odbywa się płynniej, a nasi uczniowie nabywają praktyczne umiejętności – mówi Mariusz Marek, nauczyciel z ZS nr 3.

Z pracy kadetów zadowoleni są zarówno policjanci, jak i kierowcy. Policjanci mogą skupić się na innych zadaniach, a kierowcy nie muszą błądzić w poszukiwaniu wolnych miejsc do zaparkowania.

Jak mówi Mariusz Marek, najtrudniejsza sytuacja jest przy cmentarzu komunalnym, do którego prowadzi jedna droga, a ilość miejsc parkingowych jest niewielka. W tym roku dało się zauważyć także większą ilość aut, niż w latach ubiegłych, mimo tego, że miasto zaoferowało darmową komunikację publiczną.

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
felek / 6 listopada 2016 o 10:47
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
He he dobre. Fajnie że pomagali ale dlaczego w kamizelkach Zakładów Azotowych Puławy? Służb mundurowych nie stać na własne?
oczywiście, budżetówka to najbiedniesi jak tylko moga byc, tak płaca to jalmużna, 8 lat nie ieli podwyżek, rząd im zamroził, pomimo ustawy nakazujące co roku podwyżkę o tzw. inflację, gdzie do tej pory nie dostali wyrównania za te 8 lat, do tego przejdz się do policji itp. tych instyyucji, tak brauje na papier toaletowy i ręczniki nie wspominając o innym wyposażeniu stanowisk pracy np.  komputery, biurka, krzesła, antyki, wstyd.
oczywiście, budżetówka to najbiedniesi jak tylko moga byc, tak płaca to jalmużna, 8 lat nie ieli podwyżek, rząd im zamroził, pomimo ustawy nakazujące co roku podwyżkę o tzw. inflację, gdzie do tej pory nie dostali wyrównania za te 8 lat, do tego przejdz się do policji itp. tych instyyucji, tak brauje na papier toaletowy i ręczniki nie wspominając o innym wyposażeniu stanowisk pracy np.  komputery, biurka, krzesła, antyki, wstyd. rozwiń
Avatar
Lpu / 5 listopada 2016 o 11:31
,,muzgowych" hehe,która kasa gimnazjum? Do słownika sio a nie się pocisz przed monitorem
Avatar
Gość / 5 listopada 2016 o 08:26
Jakie uprawnienia baranie. Dobrze że pomagali
Avatar
ech / 4 listopada 2016 o 15:11
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Kadeci Kierowali Ruchem ! - POMYSŁOWE Kto odpowiadałby za wypadek z KADETEM ? Te osoby >KADECI< nie maja uprawnień do wykonywania takich czynności na drodze Proponuję poszukać komórek muzgowych !
a skąd wiesz, że nie mają uprawnień? co to za problem zrobić kurs kierowania ruchem? "muzgowych" - proponuję poszukać słownika...
Avatar
Gość / 4 listopada 2016 o 11:23
Bo azoty rozdają wszystkim w mieście te kamizelki, a jak dali pracownikom to jeszcze kazali im podatek odprowadzić.
Avatar
Gość / 4 listopada 2016 o 10:20
He he dobre. Fajnie że pomagali ale dlaczego w kamizelkach Zakładów Azotowych Puławy? Służb mundurowych nie stać na własne?
Avatar
Gość / 4 listopada 2016 o 10:10
Jak widzę robotnika kierującego ruchem to zawsze widzę też jego dumę z posiadanej władzy. Jak to w życiu niewiele potrzeba, wystarczy pomachać lizakiem.
Avatar
Gość / 4 listopada 2016 o 08:28
A przeszkadza Ci jak robotnik podczas budowy drogi kieruje ruchem? Jakoś nie słyszę by ktoś pytał go o uprawnienia. Myślę, że jeśli zaangażowano kadetów do kierowania ruchem to pomyślano również o konsekwencjach ewentualnych wypadków. @Lpu Z tym gimnazjum to ..... trochę Ci nie wyszło :/
Avatar
Gość / 4 listopada 2016 o 06:40
Kadeci Kierowali Ruchem ! - POMYSŁOWE Kto odpowiadałby za wypadek z KADETEM ? Te osoby >KADECI< nie maja uprawnień do wykonywania takich czynności na drodze Proponuję poszukać komórek muzgowych !
Avatar
Lpu / 3 listopada 2016 o 19:47
Ale macie nawalone pod kopułami. A ,,ty" hhhhh szykuj sie do spania,bo jutro rano do gimnazjum.
Avatar
felek / 6 listopada 2016 o 10:47
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
He he dobre. Fajnie że pomagali ale dlaczego w kamizelkach Zakładów Azotowych Puławy? Służb mundurowych nie stać na własne?
oczywiście, budżetówka to najbiedniesi jak tylko moga byc, tak płaca to jalmużna, 8 lat nie ieli podwyżek, rząd im zamroził, pomimo ustawy nakazujące co roku podwyżkę o tzw. inflację, gdzie do tej pory nie dostali wyrównania za te 8 lat, do tego przejdz się do policji itp. tych instyyucji, tak brauje na papier toaletowy i ręczniki nie wspominając o innym wyposażeniu stanowisk pracy np.  komputery, biurka, krzesła, antyki, wstyd.
oczywiście, budżetówka to najbiedniesi jak tylko moga byc, tak płaca to jalmużna, 8 lat nie ieli podwyżek, rząd im zamroził, pomimo ustawy nakazujące co roku podwyżkę o tzw. inflację, gdzie do tej pory nie dostali wyrównania za te 8 lat, do tego przejdz się do policji itp. tych instyyucji, tak brauje na papier toaletowy i ręczniki nie wspominając o innym wyposażeniu stanowisk pracy np.  komputery, biurka, krzesła, antyki, wstyd. rozwiń
Avatar
Lpu / 5 listopada 2016 o 11:31
,,muzgowych" hehe,która kasa gimnazjum? Do słownika sio a nie się pocisz przed monitorem
Avatar
Gość / 5 listopada 2016 o 08:26
Jakie uprawnienia baranie. Dobrze że pomagali
Avatar
ech / 4 listopada 2016 o 15:11
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Kadeci Kierowali Ruchem ! - POMYSŁOWE Kto odpowiadałby za wypadek z KADETEM ? Te osoby &gt;KADECI&lt; nie maja uprawnień do wykonywania takich czynności na drodze Proponuję poszukać komórek muzgowych !
a skąd wiesz, że nie mają uprawnień? co to za problem zrobić kurs kierowania ruchem? "muzgowych" - proponuję poszukać słownika...
Avatar
Gość / 4 listopada 2016 o 11:23
Bo azoty rozdają wszystkim w mieście te kamizelki, a jak dali pracownikom to jeszcze kazali im podatek odprowadzić.
Avatar
Gość / 4 listopada 2016 o 10:20
He he dobre. Fajnie że pomagali ale dlaczego w kamizelkach Zakładów Azotowych Puławy? Służb mundurowych nie stać na własne?
Avatar
Gość / 4 listopada 2016 o 10:10
Jak widzę robotnika kierującego ruchem to zawsze widzę też jego dumę z posiadanej władzy. Jak to w życiu niewiele potrzeba, wystarczy pomachać lizakiem.
Avatar
Gość / 4 listopada 2016 o 08:28
A przeszkadza Ci jak robotnik podczas budowy drogi kieruje ruchem? Jakoś nie słyszę by ktoś pytał go o uprawnienia. Myślę, że jeśli zaangażowano kadetów do kierowania ruchem to pomyślano również o konsekwencjach ewentualnych wypadków. @Lpu Z tym gimnazjum to ..... trochę Ci nie wyszło :/
Avatar
Gość / 4 listopada 2016 o 06:40
Kadeci Kierowali Ruchem ! - POMYSŁOWE Kto odpowiadałby za wypadek z KADETEM ? Te osoby >KADECI< nie maja uprawnień do wykonywania takich czynności na drodze Proponuję poszukać komórek muzgowych !
Avatar
Lpu / 3 listopada 2016 o 19:47
Ale macie nawalone pod kopułami. A ,,ty" hhhhh szykuj sie do spania,bo jutro rano do gimnazjum.
Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

W szczerym polu uprawiał konopie. Był zaskoczony wizytą policji

W szczerym polu uprawiał konopie. Był zaskoczony wizytą policji 3 1

Kryminalni z Parczewa zlikwidowali uprawę konopii indyjskich w gminie Siemień. Na jednym z pól znaleźli ponad 30 krzaków tej rośliny.

Premiera Teatru ITP - "Niebieski Ptak"
24 maja 2018, 21:00

Premiera Teatru ITP - "Niebieski Ptak" 1 0

Co Gdzie Kiedy. W czwartek, 24 maja o godz. 21 na dziedzińcu KUL (al. Racławickie 14) odbędzie się premiera spektaklu Niebieski Ptak, będącego nową odsłoną widowiska plenerowego z 2005 roku.

Sokół – Polesie 0:3. Nikomu nie życzą degradacji

Sokół – Polesie 0:3. Nikomu nie życzą degradacji 2 0

Lubelska klasa okręgowa Polesie Kock również przygotowuje się do niedzielnej konfrontacji z POM Iskra Piotowice. W meczu z Sokołem Konopnica Zbigniew Wójcik oszczędzał graczy, którzy byli zagrożeni żółtymi kartkami

Taneczna wariacja na temat "Wesela" Wyspiańskiego. Nowy spektakl w CK
23 maja 2018, 18:00

Taneczna wariacja na temat "Wesela" Wyspiańskiego. Nowy spektakl w CK 1 0

Co Gdzie Kiedy. W środę, 23 maja o godz. 18 w Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) odbędzie się pokaz spektaklu z cyklu work in progress - We_selle.

Mieszkańcy tego osiedla nie czują się bezpiecznie. Rzecznik policji: badania nie są wiarygodne

Mieszkańcy tego osiedla nie czują się bezpiecznie. Rzecznik policji: badania nie są wiarygodne 2 6

Większość mieszkańców nie zna swojego dzielnicowego, a połowa rzadko widuje w okolicy patrole mundurowych. To pierwsze wyniki ankiety, prowadzonej na os. Błonie. Policjanci dowodzą, że w dzielnicy jest coraz bezpieczniej

Szczytny cel, ale też dobra zabawa. Tak było na Rodzinnym Pikniku Motoryzacyjnym
ZDJĘCIA
galeria

Szczytny cel, ale też dobra zabawa. Tak było na Rodzinnym Pikniku Motoryzacyjnym 7 1

Wystawa nowych aut, motocykli, wykłady, pokazy, prezentacje i dobra zabawa. Za nami Rodzinny Piknik Motoryzacyjny w Lublinie. Dochód zostanie przekazany na lubelski dom dziecka, a za zebrane pieniądze dzieci pojadą na wycieczkę.

Rok temu usunęli prawie 30 ton azbestu. Czas na kolejną akcję

Rok temu usunęli prawie 30 ton azbestu. Czas na kolejną akcję 1 0

Od poniedziałku (21 maja) mieszkańcy Kraśnika będą mogli składać wnioski o dofinansowanie do usuwania wyrobów zawierających azbest. Nabór potrwa do 8 czerwca.

Spotkanie literackie w Puławach
22 maja 2018, 12:00

Spotkanie literackie w Puławach 2 0

Powiatowa Biblioteka Publiczna w Puławach (ul. 6 Sierpnia 5) zaprasza na kolejne spotkanie w ramach Powiatowego Klubu Książki, które odbędzie się 22 maja o godz. 12.

Pierwsza Komunia Święta w Kościele Garnizonowym (zdjęcia)
galeria

Pierwsza Komunia Święta w Kościele Garnizonowym (zdjęcia) 10 1

Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Lublinie i ze Szkoły Podstawowej nr 27 w Lublinie przystąpiły dziś do I Komunii Świętej. Uroczystość odbyła się w Kościele Garnizonowym.

"Opaski życia" działają. Będzie ich więcej. Kolejne samorządy są zainteresowane

"Opaski życia" działają. Będzie ich więcej. Kolejne samorządy są zainteresowane 10 0

Opaska - dzięki której seniorzy są pod stałą opieką medyczną, i  telefon – przez który mogą kontaktować się ze swoimi opiekunami. Z takiej pomocy korzysta już ponad 130 osób z terenu powiatu kraśnickiego. Inne samorządy też są tym urządzeniem zainteresowane

Giełda Minerałów i Biżuterii w Lublinie
26 maja 2018, 10:00

Giełda Minerałów i Biżuterii w Lublinie 1 0

Co Gdzie Kiedy. W dniach 26-27 maja w Lublinie przy ulicy Akademickiej 15 odbędzie się 49 edycja Giełdy Minerałów i Biżuterii Skarby Ziemi. Start w sobotę o godz. 10.

Pijany 14-latek na rowerze wjechał w samochód. Pisał SMS-a

Pijany 14-latek na rowerze wjechał w samochód. Pisał SMS-a 35 5

14-latek na rowerze wjechał w samochód. Tłumaczył, że nie zauważył auta bo pisał SMS-a. Miał promil alkoholu w organizmie.

Wjechał w ciężarówkę, która cofała. 19-latek w szpitalu

Wjechał w ciężarówkę, która cofała. 19-latek w szpitalu 3 2

Do groźnie wyglądającego wypadku doszło na trasie Chełm - Rejowiec. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący pojazdem marki Ford Focus uderzył w cofający na drodze samochód ciężarowy marki Daf.

Noc Muzeów w Puławach: Gwardziści zatańczyli na dziedzińcu [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Noc Muzeów w Puławach: Gwardziści zatańczyli na dziedzińcu [zdjęcia, wideo] 21 3

W sobotę do północy, za darmo można było zwiedzać sale wystawowe Pałacu Czartoryskich, Świątynię Sybilli, czy Domek Aleksandryjski. Z tej możliwości skorzystały setki mieszkańców miasta i regionu. Na dziedzińcu cztery spektakle pokazała wrocławska Gwardia Gryfa.

Sezon na młode ziemniaki. Które wybrać? Co ugotować? [przepisy]
galeria

Sezon na młode ziemniaki. Które wybrać? Co ugotować? [przepisy] 3 3

Nie ma lepszej rzeczy niż młode ziemniaki z masłem, koperkiem i kwaśnym mlekiem. Czy na pewno? Młode ziemniaki można zapiec w ziołach na patelni. Albo zasmażyć z młodymi listkami szpinaku. W dodatku wcale nie trzeba ich obierać. Z młodych ziemniaków udają się także świetne zapiekanki.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!