niedziela, 21 stycznia 2018 r.

Puławy

Młodzi pielgrzymi grają, śpiewają i chwalą Puławy

Dodano: 21 lipca 2016, 13:37
Autor: rs

W środę młodzież z całego świata brała udział w warsztatach gospel w Domu Chemika (fot. Radosław Szczęch)
W środę młodzież z całego świata brała udział w warsztatach gospel w Domu Chemika (fot. Radosław Szczęch)

Uczestnicy diecezjalnego etapu Światowych Dni Młodzieży przybyli już do Puław. Zakwaterowanie około 300 osób z kilku krajów Europy Zachodniej zapewnią parafie, a za ich wyżywienie zapłaci miasto. W sumie organizacja tego wydarzania pochłonie 31 tys. złotych.

Wizyta młodych pielgrzymów z Francji, Belgii, Niemiec i Włoch to, jak przekonują miejscy urzędnicy, dobra okazja do promocji Puław. Goście otrzymają szereg gadżetów z logo miasta, takich jak koszulki, czapki i smycze, które ci zabiorą ze sobą do Krakowa, a następnie wrócą z nimi do swoich krajów.

Miasto zapewni im także wyżywienie. Posiłki na pielgrzymów będą czekały na szkolnych stołówkach. Z budżetu miasta pokryte zostaną także koszty ochrony niedzielnej biesiady, która zakończy diecezjalny etap tegorocznego ŚDM w Puławach (w imprezie na terenie osady pałacowo-parkowej wystąpi m.in. Ania Dąbrowska).

Pielgrzymi będą mogli liczyć też na darmowy transport do Kazimierza Dolnego i z powrotem, który w ramach zaplanowanej wycieczki zapewni im Miejski Zakład Komunikacji w Puławach. Całkowity koszt organizacji pobytu pielgrzymów, w tym prezentów, posiłków, biletów autobusowych i wyżywienia wyniesie ok. 31 tys. złotych. Pozostałe koszty znajdą się po stronie parafii, które otrzymają wsparcie ze strony Komitetu Organizacyjnego ŚDM. Łączny koszt organizacji Światowych Dni Młodzieży w Polsce, według oficjalnych danych przekazanych przez komitet, powinien wynieść około 50 mln euro, czyli około 220 mln złotych.

Matylda, 17 lat, Francja
 
 W Światowych Dniach Młodzieży uczestniczę dlatego, że wierzę 
 w Boga i w to, że wszyscy zostaną zbawieni. Te wartości są dla 
 mnie ważne, a doświadczenie, które zdobywamy będąc w Polsce, uważam za wyjątkowe. Naprawdę miło jest tutaj być, mili są ludzie. Puław nie zdążyliśmy jeszcze zwiedzić, ale sądzę, że to ładne miasto.
Matylda, 17 lat, Francja W Światowych Dniach Młodzieży uczestniczę dlatego, że wierzę w Boga i w to, że wszyscy zostaną zbawieni. Te wartości są dla mnie ważne, a doświadczenie, które zdobywamy będąc w Polsce, uważam za wyjątkowe. Naprawdę miło jest tutaj być, mili są ludzie. Puław nie zdążyliśmy jeszcze zwiedzić, ale sądzę, że to ładne miasto.
Szymon, 17 lat, Polska
 
 Na co dzień jestem lektorem w parafii św. Rodziny, a wolontariat, także przy ŚDM, jest dla mnie odskocznią od całego świata. Wiem, że mogę pomóc innym osobom i to mnie bardzo satysfakcjonuje. Sam tańczę w zespole i często jeżdżę do innych krajów. Pomagając innym, pokazując naszą gościnność, chciałbym kiedyś, będąc zagranicą, zostać przyjęty w ten sam sposób.
Szymon, 17 lat, Polska Na co dzień jestem lektorem w parafii św. Rodziny, a wolontariat, także przy ŚDM, jest dla mnie odskocznią od całego świata. Wiem, że mogę pomóc innym osobom i to mnie bardzo satysfakcjonuje. Sam tańczę w zespole i często jeżdżę do innych krajów. Pomagając innym, pokazując naszą gościnność, chciałbym kiedyś, będąc zagranicą, zostać przyjęty w ten sam sposób.
Melanie, 16 lat, Belgia
 
 To wspaniałe uczucie poznać tak wielu młodych ludzi tutaj i to, że wszyscy wierzymy w tego samego Boga. W Polsce jestem pierwszy raz, nigdy nie byłam tutaj wcześniej, ale zauważyłam, że wszyscy są tutaj dla nas bardzo mili i uprzejmi. Sama już nie mogę doczekać się spotkania z papieżem w Krakowie. Mam przyjaciółkę, które niedawno wróciła z Rzymu i miała okazję go zobaczyć, to niesamowite przeżycie.
Melanie, 16 lat, Belgia To wspaniałe uczucie poznać tak wielu młodych ludzi tutaj i to, że wszyscy wierzymy w tego samego Boga. W Polsce jestem pierwszy raz, nigdy nie byłam tutaj wcześniej, ale zauważyłam, że wszyscy są tutaj dla nas bardzo mili i uprzejmi. Sama już nie mogę doczekać się spotkania z papieżem w Krakowie. Mam przyjaciółkę, które niedawno wróciła z Rzymu i miała okazję go zobaczyć, to niesamowite przeżycie.
Angela, 16 lat, Włochy 
 
 Bardzo mi się tutaj podoba, bo możemy razem śpiewać, a ja bardzo lubię muzykę. Słyszeliśmy o tym, że Polska to bardzo dobry kraj i dlatego postanowiłyśmy  tutaj przyjechać. Przeżywamy tutaj miłe chwile. Miasto wydaje się spokojne, przynajmniej od kiedy tu jesteśmy i na razie nie zdążyliśmy zobaczyć zbyt wiele.
Angela, 16 lat, Włochy Bardzo mi się tutaj podoba, bo możemy razem śpiewać, a ja bardzo lubię muzykę. Słyszeliśmy o tym, że Polska to bardzo dobry kraj i dlatego postanowiłyśmy tutaj przyjechać. Przeżywamy tutaj miłe chwile. Miasto wydaje się spokojne, przynajmniej od kiedy tu jesteśmy i na razie nie zdążyliśmy zobaczyć zbyt wiele.
Monica, 16 lat, Włochy
 
 Ja też lubię śpiewać tak jak moja koleżanka. Na ŚDM będę po raz pierwszy. Myślę, że to będzie 
 bardzo miłe uczucie, gdy będziemy już tam wszyscy razem stać obok siebie, śpiewać i modlić się. Dla nas to także dobra zabawa.
Monica, 16 lat, Włochy Ja też lubię śpiewać tak jak moja koleżanka. Na ŚDM będę po raz pierwszy. Myślę, że to będzie bardzo miłe uczucie, gdy będziemy już tam wszyscy razem stać obok siebie, śpiewać i modlić się. Dla nas to także dobra zabawa.
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!