niedziela, 18 marca 2018 r.

Puławy

Molo, remont na błoniach i skatepark czyli 123 pomysły na Puławy

Dodano: 11 lipca 2016, 07:46

Molo na Wiśle, wesołe miasteczko, zagospodarowanie błoni, remont skateparku, usunięcie ptaków ze skweru, place zabaw dla młodzieży – to część propozycji zgłoszonych przez puławian do nowego budżetu obywatelskiego.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty

1 lipca zakończyło się przyjmowanie wniosków w sprawie przyszłorocznego budżetu obywatelskiego w Puławach. Mieszkańcy miasta zasypali urzędników pomysłami na inwestycje składając 123 projekty. Takiej ilości zgłoszeń nie spodziewali się nawet najwięksi optymiści, szczególnie po tym, jak z puławskiego budżetu obywatelskiego wypadła oświata i służba zdrowia. Samych projektów ogólnomiejskich zgłoszono w tym roku 57. Wśród nich, oprócz tych, które pojawiają się regularnie, jak zagospodarowanie błoni, czy remont skateparku znalazło się wiele nowych.

Mieszkańcy oczekują m.in.: • wakacyjnego wesołego miasteczka, • nowych placów zabaw dla młodzieży z boiskami do koszykówki i ściankami wspinaczkowymi, • miejsc na grilla w pobliżu wieży widokowej na Marinie, • bezpłatnego internetu 4G na terenie całego miasta, • wypłoszenia ptaków wronowatych ze Skweru Niepodległości, • miejskich dystrybutorów wody pitnej w miejscach publicznych (boiska szkolne, plac Chopina, stadion), • nowych traktów pieszo-jezdnych, • remontu otoczenia Domu Chemika oraz • 2 tysięcy nowych leżaków, których mieszkańcy mogliby odpocząć np. na terenie Parku Czartoryskich, Skweru Niepodległości, czy Marinie.

Wśród propozycji można znaleźć także wiele projektów miękkich, jak np. • warsztaty fotograficzne, • dziennikarskie, • organizację imprez plenerowych (filmowych, muzycznych itp.).

Pomysłów w tym roku nie brakowało także na projekty rejonowe, gdzie pojawiły się takie propozycje jak: • zadaszenie placów zabaw na os. Niwa i Skwerze Niepodległości, • budowa nowego parku w okolicy ul. Orlika, • budowa nowego skweru przy ul. Wróblewskiego, • nowe ławki i kosze w okolicach Świątyni Sybilli, • odbudowa muru oporowego przy ul. Głębokiej i ścieżki do biblioteki, • kurtyna wodna i monitoring w Parku Solidarności, czy • toaleta na terenie byłego dworca PKS.

Jedną z ciekawszych propozycji jest akcja „biegaj z nauczycielem” wymienionym z imienia i nazwiska, którą zgłosił sam zainteresowany, proponując mieszkańcom wspólne „zaspokajanie potrzeb fizjologicznych na wysiłek fizyczny” oczywiście za odpowiednim wynagrodzeniem trenera.

Po przeanalizowaniu wszystkich nadesłanych projektów, odseparowane zostaną te, które nie spełniają wymogów formalnych, np. nie zgadzają się z miejscowym planem zagospodarowania lub dotyczą terenów nie należących do miasta. Listę propozycji, na które jesienią będzie można oddać głos mamy poznać na początku września. Do podziału czeka 2 mln złotych, na wydanie których autorzy najlepszych koncepcji będą musieli poczekać do przyszłego roku.

Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(8) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (14 lipca 2016 o 07:02) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Najbardziej zastanawia mnie "usunięcie ptaków ze skwewru". Znaczy co? Poproszą ptaki by nie siadały na drzewach?
Rozwiń
Gość
Gość (11 lipca 2016 o 20:37) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Taaa dokładnie.te wszystkie komentarze pokazują prawdę o tym calym budzeciku.A tegoroczne niektore wnioski ciekawe kto zglaszal. Tak jakby jakos sztucznie namnozone.
Rozwiń
Gość
Gość (11 lipca 2016 o 16:27) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Niszczenie budżetu obywatelskiego prezydent i rada miasta rozpoczęli od zmiany przeznaczenia środków na rok w ramach wygranego projektu ogólnomiejskiego.
Rozwiń
Gość
Gość (11 lipca 2016 o 12:40) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Dla nich wszystko jest zabawne. Dziwnie ze o próbie likwidacji projektów ogólnomiejskich i reszcie ekstatycznych pomysłów na marginalizacje naszych projektów, nie napisał nikt. Ale to normalnie. Elyty muszą być przedstawione nieskazitelnie. Byle by nie było widać jak bawią się nami nami i naszymi pieniędzmi. Gdyby się udało panu prezydentowi z budżetu obywatelskiego zrobić nędzny okrojony kadłubek to na co by poszły zabrane nam pieniądze? Proponuje jeszcze w Parku Technologicznym zatrudnić jeszcze kilku prezesów i dyrektorów. Tych co tam jest jeszcze za mało panie prezydencie.
Rozwiń
elfi
elfi (11 lipca 2016 o 12:26) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Te demagogiczne komentarze są naprawdę zabawne. Ktoś postanowił robić propagandę i czarny PR pod każdym artykułem, ale wzorce czerpie chyba z podręcznika z lat 50-tych :)
A to nie prawda że projekt przedstawiony przez prezydenta Grobla przewidywał likwidację projektów ogólnomiejskich i ograniczenie o połowę kasy na poszczególne projekty lokalne? Prawdę nazywasz zabawną demagogią?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (8)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!