czwartek, 22 lutego 2018 r.

Puławy

Muzeum Czartoryskich w Puławach już działa jako samodzielny podmiot

Dodano: 2 lutego 2017, 17:14
Autor: rs

Podpisanie porozumienia o wyłączeniu nowego muzeum ze struktur Muzeum Nadwiślańskiego
Podpisanie porozumienia o wyłączeniu nowego muzeum ze struktur Muzeum Nadwiślańskiego (fot. Łukasz Kołodziej / UM Puławy)

Zgodnie z zapowiedziami, 1 lutego swoją działalność jako samodzielny podmiot, rozpoczęło nowe, miejskie Muzeum Czartoryskich w Puławach. Tym samym funkcjonowanie oddziału Muzeum Nadwiślańskiego w osadzie pałacowo-parkowej, zostało zakończone.

Muzeum znajdujące się w Pałacu Czartoryskich nie jest już filią Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym. W środę przedstawiciele Puław, Muzeum Nadwiślańskiego, nowego Muzeum Czartoryskich w Puławach oraz Instytutu Upraw Nawożenia i Gleboznawstwa, podpisali porozumienie wyłączające puławski oddział kazimierskiej instytucji z jej struktur. Jednocześnie zdecydowano o włączeniu filii do nowego, samorządowego Muzeum Czartoryskich w Puławach. Tym samym nowa jednostka uzyskała niezależność od swoich dotychczasowych organizatorów oraz pełną możliwość prowadzenia działalności pod zwierzchnictwem Urzędu Miasta Puławy.

Przypomnijmy, że dyrektorem miejskiego muzeum została Honorata Mielniczenko. Siedzibą jednostki będzie Pałac Czartoryskich, a pod jej zarządem znalazły się także pozostałe budynki na terenie osady pałacowo-parkowej, m.in. Świątynia Sybilli, Domek Gotycki i Dom Aleksandryjski. Kwota rocznego utrzymanie miejskiego muzeum, według zapewnień radnych, ma nie przekraczać wysokości dotychczasowych dotacji dla Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym, czyli mieścić się w okolicach 550 tys. złotych.

Użytkownik niezarejestrowany
Janusz
ewa
(25) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (6 lutego 2017 o 19:16) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ależ przecież to prawie jak dama z gronostajem.
Rozwiń
Janusz
Janusz (6 lutego 2017 o 16:42) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Pani dyrektor, funkcja i nazwa muzeum zobowiazuje niech Pani zadba o swój dress code. Taki ubiór mógł być dobry w Janowcu.
Rozwiń
ewa
ewa (4 lutego 2017 o 21:39) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Co to za kultura, gdy wsadza się swoich bez konkursu do ......kultury. P. Śliwiński, najkgorszy w kokursie, a na etacie, P. Mielniczenko bez konkursu .... na etacie. To gdzie jest kultura osobista tych ludzi, nie wstydzą się pokazywać w Puławach. Po prostu to jest folwark Pisu, mam nadzieję że P. Grobel odejdzie po decyzjach Pis-u. I to jest...... kultura.
Rozwiń
Gość
Gość (3 lutego 2017 o 18:55) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
To bardzo źle świadczy o radnych że mają suwerena w d.... Ciekawe czy zapiszą to w swoich ulotkach wyborczych?
Rozwiń
Gość
Gość (3 lutego 2017 o 17:24) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Pewnie piszą o komentarzach które sami sobie wpisują anonimowo na dzienniku? A może gdzieś na portalach w Finlandi coś śmiga o ich sponsorowanym wyjeździe ?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (25)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!