sobota, 17 marca 2018 r.

Puławy

Muzeum Regionalne PTTK musi się wynieść z budynku

  Edytuj ten wpis
Dodano: 11 maja 2009, 14:27

Urząd Miasta

A to oznacza, że Muzeum Regionalne PTTK musi się stamtąd wynieść.

Spór o własność budynku toczy się od dłuższego czasu. - Podejmowane przez Miasto Puławy próby regulacji stanu prawnego w stosunku do PTTK nie przyniosły oczekiwanego efektu - tłumaczą urzędnicy.

Jak wyjaśnia rzecznik prezydenta Magdalena Zarychta, nieruchomość należy do miasta Puławy. - To wynika z wpisów ujawnionych w księgach wieczystych w Sądzie Rejonowym - mówi Zarychta.

- Zgodnie z obowiązującymi w 1975 r. przepisami, decyzja o przekazaniu w użytkowanie wieczyste była dokumentem rozpoczynającym procedurę - prowadzącym do podpisania umowy notarialnej, a następnie ujawnienia wieczystego użytkownika w księdze wieczystej.

PTTK - Oddział Puławski co prawda użytkowało tę nieruchomość, ale nigdy nie stało się wieczystym użytkownikiem i przez ponad 30 lat nie poniosło żadnych opłat z tytułu jej użytkowania.

Dlatego teraz, żeby unormować sytuację prawną urząd oferował sprzedaż budynku z bonifikatą. Do podpisania umowy notarialnej jednak nie doszło, bo u notariusza nie stawił się nikt z PTTK.

- Po pierwsze Urząd Miasta wytyczył termin podpisania aktu notarialnego bez podpisania protokołu porozumienia stron w tej sprawie. Poza tym podmiotem prawnym wobec którego powinien występować urząd jest Zarząd Główny PTTK.

W związku z tym całe postępowanie jest nieważne - uważa Artur Kwapiński, wiceprezes PTTK Puławy.


Co zrobi PTTK - czytaj więcej na www.mmpulawy.pl
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!