piątek, 23 lutego 2018 r.

Puławy

Na sesji Rady Gminy

  Edytuj ten wpis
Dodano: 22 września 2005, 16:08

16 września na sesji radni głosowali między innymi nad zmianami w budżecie gminy. Po długiej i burzliwej dyskusji wprowadzili wnioski, które zgłosił wiceprzewodniczący Rady Gminy Maciej Kowalik, na budowę dwóch dróg przy ul. Wąwozowej i Leśnej w Górze Puławskiej.

– Koszt całości budowy tych dróg według naszych obliczeń wyniósłby 450 tys. zł – mówi Kowalik. – Ale przecież można wykonać tam na razie samą podbudowę za łączną kwotę 370 tys. zł. Fakt ten uprawnia nas do ogłoszenia tzw. małego przetargu na wykonanie prac, co pozwoli rozpocząć je już w tym roku.
W dużym przetargu trzeba by czekać prawie dwa miesiące, budowa – ze względu na zimę – zaczęłaby się więc dopiero w następnym roku. – Warto wstrzymać się z pracami do 2006 roku – twierdzi Marek Muszyński, zastępca wójta. – Pieniądze z tegorocznego budżetu przejdą na następny i będziemy mogli się ubiegać o dofinansowanie całej inwestycji ze środków unijnych. W ten sposób możliwe bedzie wykonanie całości budowy dróg przy ul. Wąwozowej i Leśnej, łącznie z położeniem asfaltu.
Marek Muszyński uważa ponadto, że ogłoszenie przetargu w takiej formie, czyli na wykonanie tylko podbudowy drogi, bez jej wykończenia, jest niezgodne z prawem. Powołuje się na artykuł 32 ustawy z 29.01.2004 „Prawo zamówień publicznych”, który w punkcie 2 mówi: „Zamawiający nie może w celu uniknięcia stosowania przepisów ustawy dzielić zamówienia na części lub zaniżać jego wartości”. – Czekamy jeszcze na decyzję radcy prawnego, który zdecyduje, czy przetarg w ustalonej formie może się odbyć, czy nie – dodaje Muszyński.
Na sesji podjęto także uchwałę o zwiększeniu wydatków na doświetlenie przystanków autobusowych w Bronowicach i Pachnowoli. Na prośbę powiatu zmianie ulegnie również status drogi w Opatkowicach długości ponad 3 km, od torów do końca miejscowości. Od 1 stycznia przyszłego roku będzie ona drogą gminną. Podjęto też uchwałę o przekazaniu darowizny w postaci dróg gminnych na cele publiczne na rzecz Skarbu Państwa. Przekazane drogi o łącznej powierzchni ponad 1,7 ha w obrębie Bronowic, Kajetanowa i Kolonii Kajetanów oraz Leokadiowa, Janowa, Sosnowa i Zarzecza zostaną przeznaczone pod budowę obwodnicy Puław. (żak)
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!