wtorek, 20 marca 2018 r.

Puławy

Najdłuższy remont przedszkola. Ale dzieci już wreszcie u siebie

Dodano: 16 marca 2017, 14:42

Trwający od wakacji ubiegłego roku remont Miejskiego Przedszkola nr 14 w Puławach dobiegł końca. Przedszkolaki i pracownicy placówki opuścili już Szkołę Podstawową nr 10 i wrócili do siebie. Za opóźnienia wykonawca będzie musiał zapłacić karę.

To był najdłuższy remont przedszkola w historii Puław i wcale nie dlatego, że przedszkole znajdowało się w ruinie. Powodem opóźnień (prace trwały 9 miesięcy) były kłopoty przedsiębiorstwa, które wygrało przetarg i zajęło się remontem. Szybko okazało się, że wykonawca nie posiada odpowiednich sił i środków, by poradzić sobie z zadaniem, którego się podjęła. Jej pracownicy ponadto sami przyznali, że popełnili błędy przy ocenie zakresu prac, jaki należało wykonać.

W związku z kłopotami wykonawcy, placówka znajdująca się przy ul. 6 Sierpnia nie została oddana do użytku tuż po wakacjach, a dopiero w pierwszej połowie marca tego roku. Przez ostatnie miesiące dzieci z MP nr 14 korzystały z gościnności położonej w pobliżu Szkoły Podstawowej nr 10. Teraz są już z powrotem u siebie.

– Długo czekaliśmy na możliwość powrotu i cieszymy się, że ten remont dobiegł końca. Teraz jest tu o wiele ładniej, mamy nowe podłogi, dodatkowe toalety, wszystko jest czyste i świeże. Czekamy jeszcze na część wyposażenia, więc trochę pracy ciągle przed nami – mówi Małgorzata Ciupa, dyrektor Miejskiego Przedszkola nr 14, która na przymusowy pobyt w SP 10 także nie narzeka. – Nie było nam tam źle, ale oczywiście w naszej placówce są znacznie lepsze warunki. Z drugiej strony, dzieci szybko się zaaklimatyzowały, polubiły szkołę i niektórym przykro było wracać z powrotem do przedszkola – dodaje dyrektor.

Tymczasem Urząd Miasta Puławy, w związku ze znacznymi opóźnieniami i niedotrzymaniem terminu oddania prac, obarczyło wykonawcę przewidzianymi w umowie karami finansowymi. – W sumie jest to około 100 tysięcy złotych, którą potrącimy tej firmie – zapowiada Krzysztof Szczepański, kierownik Wydziału Inwestycji w UM.

Przypomnijmy, że wykonawcą remontu przedszkola był Zakład Remontowo Usługowo Konserwacyjny „Henryk Łagowski” z Radomia.

Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(3) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (17 marca 2017 o 00:48) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Podziękujmy dyrektorowi inwestycji miejskich, niezwykle zdolnemu, uczciwemu i kreatywnemu Krzysztofowi Szczepańskiemu. Cześć i chwała tez prezydentowi Januszowi Groblowi za to, że od lat toleruje i zatrudnia takich fachowców.
Rozwiń
Gość
Gość (16 marca 2017 o 19:38) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
"Z drugiej strony, dzieci szybko się zaaklimatyzowały, polubiły szkołę i niektórym przykro było wracać z powrotem do przedszkola "... no moje dziecko zaaklimatyzowało sie w grudniu. Teraz znowu zmiana miejsca i kolejna aklimatyzacja. Jest "pięknie i nie ma co narzekać " ech... brak słow
Rozwiń
Gość
Gość (16 marca 2017 o 18:43) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Kto wybrał firmę która każdy mógł znaleźć w internecie ze jest ścigana przez komornika za długi? Czy ten cały Krzysztof Szczepański z inwestycji odpowie za to za to ze nasze dzieci nie mogły chodzić od września do przedszkola?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (3)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!