Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

8 marca 2011 r.
18:54
Edytuj ten wpis

Nałęczów planuje remonty na Euro 2012

0 10 A A
Wizualizacja nowego skweru przy ul. 1 Maja i Armatnia Góra. (materiały inwestora)
Wizualizacja nowego skweru przy ul. 1 Maja i Armatnia Góra. (materiały inwestora)

Władze Nałęczowa szykują rewolucję w centrum miasteczka. Uporządkowany ma zostać m.in. skwer między ul. Armatnia Góra i 1 Maja, ogrodzeniem parku i posesją zajmowaną przez restaurację "Przepióreczka”.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Kolejne zadanie to rewitalizacja ul. 1 Maja. Chodzi o wymianę chodników, urządzenie terenów zielonych, przebudowę barierek na moście i gruntowną modernizację oświetlenia. Betonowe słupy i stare lampy mają być wymienione na stylowe latarnie. Samorząd chce też wstawić nowe bramy w ogrodzeniu parkowym, wyłożyć kostką granitową ul. Szopena i al. Lipową (przy bramie głównej do parku uzdrowiskowego) oraz urządzić teren wokół "Ochronki” Stefana Żeromskiego.

W planach jest również założenie monitoringu w centrum, postawienie budynku administracyjno-socjalnego przy targowisku oraz montaż tzw. małej architektury, czyli ławek, koszy, elementów ozdobnych i tablic informacyjnych w mieście.

– Inwestycje będą realizowane, jeśli otrzymamy dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego. Nasz wniosek przeszedł już pozytywnie ocenę formalną i teraz jest weryfikowany pod względem merytorycznym – tłumaczy Artur Rumiński, zastępca burmistrza Nałęczowa.
W sumie, cały projekt ma kosztować ponad 13, 2 mln zł. Prawie 9 mln zł ma pochodzić z Unii. Wśród inwestycji już wykonanych w jego ramach są m.in.: modernizacja ul. Głębocznica, pierwszy etap rewitalizacji "Ochronki”, budowa szaletu miejskiego, budowa targowiska i drogi powiatowej Nałęczów–Wojciechów na odcinku od al. Lipowej do ul. Kościuszki.

– Czy dostaniemy pieniądze, okaże się na przełomie kwietnia i maja. Jesteśmy dobrej myśli. Ze swej strony uzgadniamy teraz szczegóły inwestycji. Prace miałby ruszyć w lipcu tego roku i zakończyć się w czerwcu 2012 – mówi Rumiński.

Wszystko robione jest pod kątem zorganizowania w Kazimierzu, Nałęczowie i Puławach centrum pobytowego reprezentacji piłkarskiej w trakcie Euro 2012.

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Goguś / 23 kwietnia 2011 o 10:24
[quote name='grzesiek' timestamp='1303386862' post='468211']
~stop rowerzystom~ - ograniczają Burmistrza? a tego co słyszę to przejrzeli na oczy i myślą sami a nie Burmistrz za nich. Z tego co słyszę dyskusja z Burmistrzem to monolog. W tej radzie większość chce sama decydować i wyrażac swoje opinie. A przeszkadzają w pomysłach raczej kretyńskich
[/quote]
Piłeś coś? A może paliłeś? Ale o co kaman...?
Avatar
grzesiek / 21 kwietnia 2011 o 13:54
~stop rowerzystom~ - ograniczają Burmistrza? a tego co słyszę to przejrzeli na oczy i myślą sami a nie Burmistrz za nich. Z tego co słyszę dyskusja z Burmistrzem to monolog. W tej radzie większość chce sama decydować i wyrażac swoje opinie. A przeszkadzają w pomysłach raczej kretyńskich
Avatar
grzesiek / 21 kwietnia 2011 o 13:48
A ja uważam że w parku i na terenie całej gminy powinien być dozwolona jazda rowerzystów po chodnikach. Oczywiście z zachowaniem bezpiecznej szybkości. Robić oddzielne ścieżki rowerowe w mieście gdzie idąc po Lipowej o 12 w południe prawie nie ma ludzi - bez sensu, rowerzystów też nie ma zbyt wielu.
Avatar
stop rowerzystom / 19 marca 2011 o 17:08
Ludzie, opamiętajcie się. Poco komu w parku nałęczowskim rowerzyści i ścieżki rowerowe. Park jest głównie dla kuracjuszy i turystów, którzy mało kiedy korzystają z tego środka lokomocji. Jeśli już to wytyczyć ścieżki poza parkiem, np po ulicy Harcerskiej, po nieużywanym przez nikogo chodniku od strony parku na armatniej górze, po ul. Granicznej. Jest tyle ciekawych miejsc, a wy jak idioci ciągle ciągniecie do parku z tymi rowerami.
A co do skweru przy przepióreczce i ul 1 maja... czy ktokolwiek zauważył że należało by tam podnieść grunt? Niedawno zrobiony chodnik zarasta glonami, gdyby nie korkowe podłoże (o ile jeszcze tam jest) to dzieci na placu zabaw taplały by się w błocie. Ta sytuacja jest nawet w ciągu upalnego lata i ciągnie się od wielu lat.
Nie wiem na jakiej podstawie inwestor opracował te wizualizacje ale nie mają najmniejszych szans zaistnienia póki rada miasta nie będzie ograniczać burmistrza tylko dbać o własne interesy.
Ludzie, opamiętajcie się. Poco komu w parku nałęczowskim rowerzyści i ścieżki rowerowe. Park jest głównie dla kuracjuszy i turystów, którzy mało kiedy korzystają z tego środka lokomocji. Jeśli już to wytyczyć ścieżki poza parkiem, np po ulicy Harcerskiej, po nieużywanym przez nikogo chodniku od strony parku na armatniej górze, po ul. Granicznej. Jest tyle ciekawych miejsc, a wy jak idioci ciągle ciągniecie do parku z tymi rowerami.
A co do skweru przy przepióreczce i ul 1 maja... czy ktokolwiek zauważył że nale... rozwiń
Avatar
lokalny patriota / 13 marca 2011 o 17:25
Jak już modernizować to również jezdnie.Podjazd na Armatnią Górę od strony Wąwolnicy pełno dziur w asfalcie resory można uszkodzić.Do roboty.
Avatar
kuba / 11 marca 2011 o 13:14
Pisałem o odrębnej ŚCIEŻCE ROWEROWEJ przebiegającej przez park, WYŁĄCZNIE dla rowerów, na której nie byłoby kolizji z pieszymi. TO warto zrobić!
Avatar
osemka9 / 10 marca 2011 o 14:39
[quote name='kuba' timestamp='1299763103' post='448811']
Wraz z nowymi chodnika mi powinny powstawać w mieście nowe ścieżki rowerowe! To wstyd dla władz uzdrowiska, przedstawiających się wszem i wobec przyjaciółmi cyklistów, że na bramach parkowych wiszą znaki "zakaz ruchu rowerów"!
[/quote]
Co do parku- to zakaz powinien być utrzymany. To jest park uzdrowiskowy i spaceruja tam często starsi kuracjusze. Uważasz, że powinni jak kozice uskakiwać przed rowerzystą czy rolkarzem? Inna sprawa, że ścieżki rowerowe powinny byc. Tyle, że nie w parku.
[quote name='kuba' timestamp='1299763103' post='448811']
Wraz z nowymi chodnika mi powinny powstawać w mieście nowe ścieżki rowerowe! To wstyd dla władz uzdrowiska, przedstawiających się wszem i wobec przyjaciółmi cyklistów, że na bramach parkowych wiszą znaki "zakaz ruchu rowerów"!
[/quote]
Co do parku- to zakaz powinien być utrzymany. To jest park uzdrowiskowy i spaceruja tam często starsi kuracjusze. Uważasz, że powinni jak kozice uskakiwać przed rowerzystą czy rolkarzem? Inna sp... rozwiń
Avatar
kuba / 10 marca 2011 o 14:18
Wraz z nowymi chodnika mi powinny powstawać w mieście nowe ścieżki rowerowe! To wstyd dla władz uzdrowiska, przedstawiających się wszem i wobec przyjaciółmi cyklistów, że na bramach parkowych wiszą znaki "zakaz ruchu rowerów"!
Avatar
Gość / 9 marca 2011 o 11:06
Niby w tym roku mają robić drogę z Markuszowa do Nalęczowa bo jest lekko mówiąc lipna jak na wizytówkę i dojazd z warszawskiej trasy.
Avatar
wielkopolanin / 9 marca 2011 o 10:22
Brawo Nałeczow .Puławy Kazimierz Naleczow zasługuje na pobyt druzyn EURO 2012 to jest szansa 1x na 50 lat albo i więcej .Kochani drogi dojazdowe x10 to jest b. wazne,poza SPA.
Avatar
Goguś / 23 kwietnia 2011 o 10:24
[quote name='grzesiek' timestamp='1303386862' post='468211']
~stop rowerzystom~ - ograniczają Burmistrza? a tego co słyszę to przejrzeli na oczy i myślą sami a nie Burmistrz za nich. Z tego co słyszę dyskusja z Burmistrzem to monolog. W tej radzie większość chce sama decydować i wyrażac swoje opinie. A przeszkadzają w pomysłach raczej kretyńskich
[/quote]
Piłeś coś? A może paliłeś? Ale o co kaman...?
Avatar
grzesiek / 21 kwietnia 2011 o 13:54
~stop rowerzystom~ - ograniczają Burmistrza? a tego co słyszę to przejrzeli na oczy i myślą sami a nie Burmistrz za nich. Z tego co słyszę dyskusja z Burmistrzem to monolog. W tej radzie większość chce sama decydować i wyrażac swoje opinie. A przeszkadzają w pomysłach raczej kretyńskich
Avatar
grzesiek / 21 kwietnia 2011 o 13:48
A ja uważam że w parku i na terenie całej gminy powinien być dozwolona jazda rowerzystów po chodnikach. Oczywiście z zachowaniem bezpiecznej szybkości. Robić oddzielne ścieżki rowerowe w mieście gdzie idąc po Lipowej o 12 w południe prawie nie ma ludzi - bez sensu, rowerzystów też nie ma zbyt wielu.
Avatar
stop rowerzystom / 19 marca 2011 o 17:08
Ludzie, opamiętajcie się. Poco komu w parku nałęczowskim rowerzyści i ścieżki rowerowe. Park jest głównie dla kuracjuszy i turystów, którzy mało kiedy korzystają z tego środka lokomocji. Jeśli już to wytyczyć ścieżki poza parkiem, np po ulicy Harcerskiej, po nieużywanym przez nikogo chodniku od strony parku na armatniej górze, po ul. Granicznej. Jest tyle ciekawych miejsc, a wy jak idioci ciągle ciągniecie do parku z tymi rowerami.
A co do skweru przy przepióreczce i ul 1 maja... czy ktokolwiek zauważył że należało by tam podnieść grunt? Niedawno zrobiony chodnik zarasta glonami, gdyby nie korkowe podłoże (o ile jeszcze tam jest) to dzieci na placu zabaw taplały by się w błocie. Ta sytuacja jest nawet w ciągu upalnego lata i ciągnie się od wielu lat.
Nie wiem na jakiej podstawie inwestor opracował te wizualizacje ale nie mają najmniejszych szans zaistnienia póki rada miasta nie będzie ograniczać burmistrza tylko dbać o własne interesy.
Ludzie, opamiętajcie się. Poco komu w parku nałęczowskim rowerzyści i ścieżki rowerowe. Park jest głównie dla kuracjuszy i turystów, którzy mało kiedy korzystają z tego środka lokomocji. Jeśli już to wytyczyć ścieżki poza parkiem, np po ulicy Harcerskiej, po nieużywanym przez nikogo chodniku od strony parku na armatniej górze, po ul. Granicznej. Jest tyle ciekawych miejsc, a wy jak idioci ciągle ciągniecie do parku z tymi rowerami.
A co do skweru przy przepióreczce i ul 1 maja... czy ktokolwiek zauważył że nale... rozwiń
Avatar
lokalny patriota / 13 marca 2011 o 17:25
Jak już modernizować to również jezdnie.Podjazd na Armatnią Górę od strony Wąwolnicy pełno dziur w asfalcie resory można uszkodzić.Do roboty.
Avatar
kuba / 11 marca 2011 o 13:14
Pisałem o odrębnej ŚCIEŻCE ROWEROWEJ przebiegającej przez park, WYŁĄCZNIE dla rowerów, na której nie byłoby kolizji z pieszymi. TO warto zrobić!
Avatar
osemka9 / 10 marca 2011 o 14:39
[quote name='kuba' timestamp='1299763103' post='448811']
Wraz z nowymi chodnika mi powinny powstawać w mieście nowe ścieżki rowerowe! To wstyd dla władz uzdrowiska, przedstawiających się wszem i wobec przyjaciółmi cyklistów, że na bramach parkowych wiszą znaki "zakaz ruchu rowerów"!
[/quote]
Co do parku- to zakaz powinien być utrzymany. To jest park uzdrowiskowy i spaceruja tam często starsi kuracjusze. Uważasz, że powinni jak kozice uskakiwać przed rowerzystą czy rolkarzem? Inna sprawa, że ścieżki rowerowe powinny byc. Tyle, że nie w parku.
[quote name='kuba' timestamp='1299763103' post='448811']
Wraz z nowymi chodnika mi powinny powstawać w mieście nowe ścieżki rowerowe! To wstyd dla władz uzdrowiska, przedstawiających się wszem i wobec przyjaciółmi cyklistów, że na bramach parkowych wiszą znaki "zakaz ruchu rowerów"!
[/quote]
Co do parku- to zakaz powinien być utrzymany. To jest park uzdrowiskowy i spaceruja tam często starsi kuracjusze. Uważasz, że powinni jak kozice uskakiwać przed rowerzystą czy rolkarzem? Inna sp... rozwiń
Avatar
kuba / 10 marca 2011 o 14:18
Wraz z nowymi chodnika mi powinny powstawać w mieście nowe ścieżki rowerowe! To wstyd dla władz uzdrowiska, przedstawiających się wszem i wobec przyjaciółmi cyklistów, że na bramach parkowych wiszą znaki "zakaz ruchu rowerów"!
Avatar
Gość / 9 marca 2011 o 11:06
Niby w tym roku mają robić drogę z Markuszowa do Nalęczowa bo jest lekko mówiąc lipna jak na wizytówkę i dojazd z warszawskiej trasy.
Avatar
wielkopolanin / 9 marca 2011 o 10:22
Brawo Nałeczow .Puławy Kazimierz Naleczow zasługuje na pobyt druzyn EURO 2012 to jest szansa 1x na 50 lat albo i więcej .Kochani drogi dojazdowe x10 to jest b. wazne,poza SPA.