poniedziałek, 19 marca 2018 r.

Puławy

Nałęczów: Plastyk doczekał się remontu

  Edytuj ten wpis
Dodano: 10 czerwca 2014, 14:00
Autor: Kmo

W Liceum Plastycznym im. J. Chełmońskiego trwa remont. Przez wiele lat praca i nauka w tej artystycznej szkole nie należała do komfortowych - od 1966 roku budynek nie był remontowany. W lutym dyrektor placówki podpisał umowę z lubelską firmą LUBREN, która wygrała przetarg.

- Chcę podkreślić, że to dzięki pomocy i współpracy wielu ludzi mogliśmy ostatecznie zebrać dokumentację, która była zdekompletowana i w trybie bardzo szybkim opracować wniosek - wyjaśnia Jarosław Ćwiek, dyrektor szkoły.

- Szczególnie zawdzięczamy to Annie Broniewskiej i Dorocie Klępce, które perfekcyjnie przygotowały aplikację. Szkoła była już w bardzo złym stanie i bez pomocy z zewnątrz nie stać by nas było na generalny remont i termomodernizację.

Zakres robót remontowych jest bardzo duży. Trzeba wymienić wszystkie okna, ocieplić budynek od fundamentów, również sali gimnastycznej i internatu. Wymianie ulegnie co, instalacja wodna, zmodernizowana będzie kotłownia. W pracowni snycerskiej założona zostanie instalacje odpylającą.

Nadal jest do zrobienia bardzo dużo. Szacunkowy koszt remontu łącznie z willą Marianówka znajdującą się na terenie szkolnym to ok. 10mln zł. Remont wymaga wciąż dobrej koordynacji i sprawnej logistyki, ale nadchodzą wakacje i prowadzone prace nie będą przeszkadzać uczniom i nauczycielom.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o: Nałęczów edukacja
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!