Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

24 listopada 2016 r.
7:40

Nałęczów: Uzdrowisko sprzedaje zabytkowe wille i pałac

28 15 A A
Pałac Małachowskich jest jedną z nieruchomości wystawionych na sprzedaż. Jeśli kwota uzyskana za wille i pałac nie będzie wystarczająca możliwe, że będą kolejne propozycje dla nabywców. Fot. Maciej Kaczanowski/archiwum<br />
Pałac Małachowskich jest jedną z nieruchomości wystawionych na sprzedaż. Jeśli kwota uzyskana za wille i pałac nie będzie wystarczająca możliwe, że będą kolejne propozycje dla nabywców. Fot. Maciej Kaczanowski/archiwum

Willa Uciecha, Domek Fiński, Monicówka i Pałac Małachowskich to nieruchomości, które na sprzedaż wystawił zarząd Uzdrowiska Nałęczów. Pieniądze mają zostać zainwestowane w pozostałe obiekty, ściśle związane z leczniczą działalnością uzdrowiska. Chętnych na zabytki nie brakuje

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Stuletnia, Willa Uciecha przy ul. 1 Maja o charakterystycznej, różowej elewacji do jeden z symboli miasta. Odnowiony budynek przyciągał turystów i kuracjuszy. Pałac Małachowskich to natomiast jeden z najcenniejszych zabytków Nałęczowa. Powstały w latach 70-tych XVIII wieku obiekt dzisiaj jest siedzibą Muzeum Bolesława Prusa. Mieści się w nim także pałacowa kawiarnia, której specjalnością jest m.in. gorąca czekolada.

Już niebawem działki z tymi budynkami zmienią właściciela. O ich sprzedaży zdecydowały władze spółki „Uzdrowisko Nałęczów”. Mariusz Szmit, członek zarządu firmy, odpowiadający za marketing przedsiębiorstwa tłumaczy powody tej decyzji.

- Obiekty, które wystawiliśmy na sprzedaż nie są związane z naszą działalnością podstawową. Jesteśmy uzdrowiskiem i potrzebujemy pieniędzy na remonty budynków służących działalności leczniczej. Pieniądze otrzymane w wyniku sprzedaży zamierzamy zainwestować w ich odnowienie. Remontów wymagają także pozostałe budynki, co wymaga znacznych nakładów finansowych - mówi Szmit.

Jak przyznaje przedstawiciel władz Uzdrowiska Nałęczów, firma kontaktowała się już z potencjalnymi kupcami, którzy wyrazili swoje zainteresowanie nabyciem wyżej wymienionych zabytków. Umowa sprzedaży może zostać podpisana jeszcze w tym roku.

Żadne ceny nie padają, choć od nich będzie zależało to, czy uzdrowisko będzie się chciało pozbyć kolejnych obiektów.

- To możliwe, ale decyzja w tej sprawie jeszcze nie zapadła - podkreśla szef marketingu Uzdrowiska Nałęczów.

Na razie nie wiadomo jakie są plany potencjalnych nabywców wystawionych na sprzedaż budynków, ani to, w jakim terminie przystąpią oni do ewentualnych prac remontowych.

Czytaj więcej o:

Komentarze 15

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 18 lutego 2018 o 15:07
Nałęczów to zadoopie dla kręcących lody. Miejsce do napychania kieszeni. Tak było za komuny tak jest i dzisiaj. Ludzie nie związani żadnymi korzeniami z Nałęczowem zainteresowani są tylko zyskami a nie rzeczywistym rozwojem Nałęczowa. To co zrobiono z parkiem zakrawa na skandal a b. dyr. Monic w grobie się przewraca widząc z góry ten jarmark cudów.
Avatar
Gość / 16 grudnia 2016 o 23:24
Sprzedaż willi zabytkowych kuracjuszy z Kuwetu,Zjednoczonych Emiratów Arabskich To raczej prognozuje powstanie. HAREMÓW w Nałęczowskich zabytkach Kogoś zadbał i o to Extra pakiet leczniczy z dodatkiem rozkoszy
Avatar
Gość / 25 listopada 2016 o 19:30
Sprzedają nie budynki a Nałęczów, Małachowscy przekręcają się w grobie, jak można pisać ze te obiekty szczególnie pałac nie maja nic wspólnego z działalnością uzdrowiska.
Avatar
Gość / 25 listopada 2016 o 19:20
Prezes złodziej Wojciech Gucma do ruiny Uzdrowisko Nałęczów doprowadził, siedzieć już dawno powinien. Jego zasługa i jego przydupasów Tak dobre uzdrowisko zniszczyć i rozkraść ile tylko się dało.
Avatar
gość 23 / 24 listopada 2016 o 21:46
Uzdrowisko Nałęczów jest wydmuszką. Proszę napisać jakie kredyty są zabezpieczone hipoteką na tych nieruchomościach i na co poszły pieniądze. Kilka lat temu było głośno o powiązaniach kilku osób z zarządu uzdrowiska i ich ciemnych interesach w innych uzdrowiskach. Czy dziennikarze nie pamiuętają?
Avatar
Gość / 24 listopada 2016 o 20:54
brakuje willi w Warszawie pora na kąski z Polsce
Avatar
nieewiem / 24 listopada 2016 o 19:28
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Pytam, bo nie wiem: czy te budynki przed wojną należały do prywatnych właścicieli i zostały sprzedane, czy im zagrabione przez komuchów? Jeśli to drugie, to mamy do czynienia z paserstwem...
Avatar
jarek / 24 listopada 2016 o 14:35
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Czy w tej Polsce juz wszystkim Pan Bug rozum odjął . Takie zabytki sprzedawać?  Masaaaaaaaaasakra!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Nooo, to jest okazja, kup sobie jak uważasz, że to taki lodzio miodzio. 
Avatar
Gość / 24 listopada 2016 o 13:54
Czy w tej Polsce juz wszystkim Pan Bug rozum odjął . Takie zabytki sprzedawać? Masaaaaaaaaasakra!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
Gość / 24 listopada 2016 o 10:08
"Kurierku wstyd ..." - patrzę na te głupie komentarze i nie wie, czy się śmiać czy płakać. Krytykuje taki "inteligent" autora tekstu, a nawet się nie zorientował, że czyta "Dziennik Wschodni".
Avatar
Gość / 18 lutego 2018 o 15:07
Nałęczów to zadoopie dla kręcących lody. Miejsce do napychania kieszeni. Tak było za komuny tak jest i dzisiaj. Ludzie nie związani żadnymi korzeniami z Nałęczowem zainteresowani są tylko zyskami a nie rzeczywistym rozwojem Nałęczowa. To co zrobiono z parkiem zakrawa na skandal a b. dyr. Monic w grobie się przewraca widząc z góry ten jarmark cudów.
Avatar
Gość / 16 grudnia 2016 o 23:24
Sprzedaż willi zabytkowych kuracjuszy z Kuwetu,Zjednoczonych Emiratów Arabskich To raczej prognozuje powstanie. HAREMÓW w Nałęczowskich zabytkach Kogoś zadbał i o to Extra pakiet leczniczy z dodatkiem rozkoszy
Avatar
Gość / 25 listopada 2016 o 19:30
Sprzedają nie budynki a Nałęczów, Małachowscy przekręcają się w grobie, jak można pisać ze te obiekty szczególnie pałac nie maja nic wspólnego z działalnością uzdrowiska.
Avatar
Gość / 25 listopada 2016 o 19:20
Prezes złodziej Wojciech Gucma do ruiny Uzdrowisko Nałęczów doprowadził, siedzieć już dawno powinien. Jego zasługa i jego przydupasów Tak dobre uzdrowisko zniszczyć i rozkraść ile tylko się dało.
Avatar
gość 23 / 24 listopada 2016 o 21:46
Uzdrowisko Nałęczów jest wydmuszką. Proszę napisać jakie kredyty są zabezpieczone hipoteką na tych nieruchomościach i na co poszły pieniądze. Kilka lat temu było głośno o powiązaniach kilku osób z zarządu uzdrowiska i ich ciemnych interesach w innych uzdrowiskach. Czy dziennikarze nie pamiuętają?
Avatar
Gość / 24 listopada 2016 o 20:54
brakuje willi w Warszawie pora na kąski z Polsce
Avatar
nieewiem / 24 listopada 2016 o 19:28
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Pytam, bo nie wiem: czy te budynki przed wojną należały do prywatnych właścicieli i zostały sprzedane, czy im zagrabione przez komuchów? Jeśli to drugie, to mamy do czynienia z paserstwem...
Avatar
jarek / 24 listopada 2016 o 14:35
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Czy w tej Polsce juz wszystkim Pan Bug rozum odjął . Takie zabytki sprzedawać?  Masaaaaaaaaasakra!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Nooo, to jest okazja, kup sobie jak uważasz, że to taki lodzio miodzio. 
Avatar
Gość / 24 listopada 2016 o 13:54
Czy w tej Polsce juz wszystkim Pan Bug rozum odjął . Takie zabytki sprzedawać? Masaaaaaaaaasakra!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
Gość / 24 listopada 2016 o 10:08
"Kurierku wstyd ..." - patrzę na te głupie komentarze i nie wie, czy się śmiać czy płakać. Krytykuje taki "inteligent" autora tekstu, a nawet się nie zorientował, że czyta "Dziennik Wschodni".
Zobacz wszystkie komentarze 15

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Najtańsze finansowanie dla MŚP z branży turystycznej

Najtańsze finansowanie dla MŚP z branży turystycznej 0

11 mln zł trafi do przedsiębiorców z województwa lubelskiego w formie pożyczek na rozwój usług turystycznych. Zgodnie z podpisaną umową z Bankiem Gospodarstwa Krajowego, Fundusz Pożyczkowy Lubelskiej Fundacji Rozwoju (LFR) w dalszym ciągu przyjmuje od przedsiębiorców wnioski o pożyczki preferencyjne.

DK 19: Samochód zderzył się z łosiem. Jedna osoba nie żyje

DK 19: Samochód zderzył się z łosiem. Jedna osoba nie żyje 39 0

Śmiertelny wypadek w Modliborzycach (pow. janowski) na drodze krajowej nr 19.

Inwestują w kajaki. Z myślą o turystach

Inwestują w kajaki. Z myślą o turystach 1 0

Organizacja spływów kajakowych graniczną rzeką Bug staje się włodawską specjalnością. Tym bardziej, że ta forma turystyki cieszy się coraz większym zainteresowaniem ze strony gości, którzy odwiedzają to miasto.

Klub Obywatelski: Były prezydent spotka się z mieszkańcami regionu

Klub Obywatelski: Były prezydent spotka się z mieszkańcami regionu 18 17

Lech Wałęsa odwiedzi Puławy i Zamość. Spotka się z mieszkańcami w ramach Klubu Obywatelskiego.

Koziołki rządzą na zapleczu Ekstraligi. Wanda zdemolowana w Lublinie

Koziołki rządzą na zapleczu Ekstraligi. Wanda zdemolowana w Lublinie 0 1

Żużlowcy Speed Car Motoru Lublin zgodnie z przewidywaniami wygrali po raz piąty w sezonie i umocnili się na pozycji lidera Nice Pierwszej Ligi Żużlowej.

Wykład: o czym myśli pies
26 maja 2018, 16:00

Wykład: o czym myśli pies 5 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maja o godz. 16 w Centrum Kultury (ul. Peowiaków 12) odbędzie się wykład O czym myśli pies. Przeprowadzona zostanie także zbiórka na rzecz schroniska.

Polonista wydał nową książkę. "Podróż do XVI-wiecznego Lublina"
Magazyn

Polonista wydał nową książkę. "Podróż do XVI-wiecznego Lublina" 1 0

Ze Sławomirem Błażewiczem, nauczycielem języka polskiego i autorem wydanej właśnie książki „Tajemnice XI gimnazjum. Unia” rozmawiamy o magicznej podróży w czasy renesansu

Puławy dostarczą bąbelki dla znanej firmy

Puławy dostarczą bąbelki dla znanej firmy 10 5

Zakłady Azotowe „Puławy” otrzymały akredytację na dostarczanie dwutlenku węgla dla amerykańskiej korporacji PepsiCo. To kolejny, po Coca Coli, gigant spożywczy, który będzie korzystał produkowanych nad Wisłą bąbelków.

Speed Car Motor - Wanda Kraków 69:21 [WYNIK KOŃCOWY]

Speed Car Motor - Wanda Kraków 69:21 [WYNIK KOŃCOWY] 29 1

O godzinie 19:30 lubelscy żużlowcy podejmą na swoim torze outsidera Nice 1 Ligi Żużlowej - drużynę Wandy Kraków. Fani zgromadzeni na stadionie liczą więc na kolejne zwycięstwo ekipy trenera Dariusza Śledzia

Orion - Olimpiakos 1:1. Pozostałe wyniki zamojskiej klasy okręgowej

Orion - Olimpiakos 1:1. Pozostałe wyniki zamojskiej klasy okręgowej 2 2

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA Orion Dereźnia po nieudanej jesieni wiosną zdecydowanie poprawił grę i wciąż liczy się w walce o utrzymanie. Tym razem zespół trenera Artura Czerwa urwał na własnym boisku punkt Olimpiakosowi Tarnogród strzelając gola w 94 minucie

Skatepark w Łęcznej zostanie odnowiony. Za 230 tysięcy złotych

Skatepark w Łęcznej zostanie odnowiony. Za 230 tysięcy złotych 1 2

Skatepark w Łęcznej czeka duża modernizacja. Rozebrane zostaną żelbetonowe fundamenty, wykonana nowa konstrukcja nawierzchni w postaci nowej płyty. Nowy bieg będą miały schody łączące jej dwie części.

Puszcza - Górnik 2:0. Wrócili do strefy spadkowej

Puszcza - Górnik 2:0. Wrócili do strefy spadkowej 0 7

PIŁKARSKA NICE I LIGA Górnik Łęczna uległ na wyjeździe drużynie Puszczy Niepołomice 0:2 i na dwie kolejki przed zakończeniem sezonu mocno skomplikował sobie szansę na zachowanie miejsca na zapleczu Lotto Ekstraklasy

Igros – Victoria 0:2. Grali tylko 55 minut

Igros – Victoria 0:2. Grali tylko 55 minut 7 0

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA Victoria Łukowa Chmielek prowadziła po niespełna na wyjeździe 2:0 po niespełna godzinie gry z Igrosem Krasnobród, ale więcej bramek w tym meczu nie padło bo jeden z zawodników gospodarzy naruszył nietykalność arbitra