poniedziałek, 22 stycznia 2018 r.

Puławy

Nałęczów: Uzdrowisko sprzedaje zabytkowe wille i pałac

Dodano: 24 listopada 2016, 07:40

Pałac Małachowskich jest jedną z nieruchomości wystawionych na sprzedaż. Jeśli kwota uzyskana za wille i pałac nie będzie wystarczająca możliwe, że będą kolejne propozycje dla nabywców. Fot. Maciej Kaczanowski/archiwum<br />
Pałac Małachowskich jest jedną z nieruchomości wystawionych na sprzedaż. Jeśli kwota uzyskana za wille i pałac nie będzie wystarczająca możliwe, że będą kolejne propozycje dla nabywców. Fot. Maciej Kaczanowski/archiwum

Willa Uciecha, Domek Fiński, Monicówka i Pałac Małachowskich to nieruchomości, które na sprzedaż wystawił zarząd Uzdrowiska Nałęczów. Pieniądze mają zostać zainwestowane w pozostałe obiekty, ściśle związane z leczniczą działalnością uzdrowiska. Chętnych na zabytki nie brakuje

Stuletnia, Willa Uciecha przy ul. 1 Maja o charakterystycznej, różowej elewacji do jeden z symboli miasta. Odnowiony budynek przyciągał turystów i kuracjuszy. Pałac Małachowskich to natomiast jeden z najcenniejszych zabytków Nałęczowa. Powstały w latach 70-tych XVIII wieku obiekt dzisiaj jest siedzibą Muzeum Bolesława Prusa. Mieści się w nim także pałacowa kawiarnia, której specjalnością jest m.in. gorąca czekolada.

Już niebawem działki z tymi budynkami zmienią właściciela. O ich sprzedaży zdecydowały władze spółki „Uzdrowisko Nałęczów”. Mariusz Szmit, członek zarządu firmy, odpowiadający za marketing przedsiębiorstwa tłumaczy powody tej decyzji.

- Obiekty, które wystawiliśmy na sprzedaż nie są związane z naszą działalnością podstawową. Jesteśmy uzdrowiskiem i potrzebujemy pieniędzy na remonty budynków służących działalności leczniczej. Pieniądze otrzymane w wyniku sprzedaży zamierzamy zainwestować w ich odnowienie. Remontów wymagają także pozostałe budynki, co wymaga znacznych nakładów finansowych - mówi Szmit.

Jak przyznaje przedstawiciel władz Uzdrowiska Nałęczów, firma kontaktowała się już z potencjalnymi kupcami, którzy wyrazili swoje zainteresowanie nabyciem wyżej wymienionych zabytków. Umowa sprzedaży może zostać podpisana jeszcze w tym roku.

Żadne ceny nie padają, choć od nich będzie zależało to, czy uzdrowisko będzie się chciało pozbyć kolejnych obiektów.

- To możliwe, ale decyzja w tej sprawie jeszcze nie zapadła - podkreśla szef marketingu Uzdrowiska Nałęczów.

Na razie nie wiadomo jakie są plany potencjalnych nabywców wystawionych na sprzedaż budynków, ani to, w jakim terminie przystąpią oni do ewentualnych prac remontowych.

Czytaj więcej o: Nałęczów
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(14) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (16 grudnia 2016 o 23:24) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Sprzedaż willi zabytkowych kuracjuszy z Kuwetu,Zjednoczonych Emiratów Arabskich To raczej prognozuje powstanie. HAREMÓW w Nałęczowskich zabytkach Kogoś zadbał i o to Extra pakiet leczniczy z dodatkiem rozkoszy
Rozwiń
Gość
Gość (25 listopada 2016 o 19:30) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Sprzedają nie budynki a Nałęczów, Małachowscy przekręcają się w grobie, jak można pisać ze te obiekty szczególnie pałac nie maja nic wspólnego z działalnością uzdrowiska.
Rozwiń
Gość
Gość (25 listopada 2016 o 19:20) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Prezes złodziej Wojciech Gucma do ruiny Uzdrowisko Nałęczów doprowadził, siedzieć już dawno powinien. Jego zasługa i jego przydupasów Tak dobre uzdrowisko zniszczyć i rozkraść ile tylko się dało.
Rozwiń
gość 23
gość 23 (24 listopada 2016 o 21:46) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Uzdrowisko Nałęczów jest wydmuszką. Proszę napisać jakie kredyty są zabezpieczone hipoteką na tych nieruchomościach i na co poszły pieniądze. Kilka lat temu było głośno o powiązaniach kilku osób z zarządu uzdrowiska i ich ciemnych interesach w innych uzdrowiskach. Czy dziennikarze nie pamiuętają?
Rozwiń
Gość
Gość (24 listopada 2016 o 20:54) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
brakuje willi w Warszawie pora na kąski z Polsce
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (14)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!