piątek, 19 stycznia 2018 r.

Puławy

Nałęczów: Wyślij film na Festiwal Filmów Komórkowych

  Edytuj ten wpis
Dodano: 20 kwietnia 2011, 18:42

Filmy do konkursu mogą zgłaszać gimnazjaliści i uczniowie szkół średnich z całego województwa lubels
Filmy do konkursu mogą zgłaszać gimnazjaliści i uczniowie szkół średnich z całego województwa lubels

Kazimierz Dolny ma "Dwa Brzegi”, swoją filmową imprezę będzie mieć również Nałęczów. W sierpniu odbędzie się tu I Festiwal Filmów Komórkowych. Już teraz można zgłosić swoją propozycję.

Dlaczego filmy z telefonów komórkowych? – Warto pokazywać niezależną twórczość filmową. Planowaliśmy taką imprezę od dłuższego czasu. Wśród młodzieży kręcenie filmów telefonem jest niezwykle popularne. To sposób na opowiadanie rzeczywistości i wyrażanie własnych emocji – mówi Jadwiga Sawa-Bednarczyk, dyrektor Nałęczowskiego Ośrodka Kultury.

Motywem przewodnim i hasłem I Nałęczowskiego Festiwalu Filmów Komórkowych jest "Czwarty Kolor – Twój Kolor”, który nawiązuje do słynnego tryptyku Krzysztofa Kieślowskiego. Poziom artystyczny filmów i ich zawartość merytoryczną będzie oceniać profesjonalne jury, w którego składzie będzie m.in. aktor Artur Barciś. Autorzy najlepszych produkcji mogą liczyć na atrakcyjne nagrody: notebook, aparat fotograficzny czy telefon komórkowy.

Pomysłodawcy festiwalu chcą, aby uczestnicy konkursu zaprezentowali w swoich filmach ludzi, kulturę, historię, krajobraz albo przyrodę przynajmniej jednej z 11 gmin należących do Lokalnej Grupy Działania "Zielony Pierścień”. Są to: Baranów, Janowiec, Kazimierz Dolny, Końskowola, Kurów, Markuszów, Nałęczów, Puławy, Wąwolnica, Wojciechów i Żyrzyn.

Ale filmy mogą zgłaszać gimnazjaliści i uczniowie szkół średnich nie tylko z tego terenu, ale z całego województwa lubelskiego. – Zdecydowaliśmy się akurat na taką formułę, bo nie wiemy, czego możemy się spodziewać. Jeśli nowy festiwal będzie cieszył się popularnością, będziemy go rozbudowywać – tłumaczy Sawa-Bednarczyk.

– Bardzo często nagrywamy filmiki telefonem, później wymieniamy się nimi w Internecie. Myślę, że razem z grupą znajomych wezmę udział w festiwalu. Co zaproponujemy? Na pewno będzie to coś spontanicznego, ale nie banalnego – mówi Bartek Kowalik z Nałęczowa.

I Festiwal Filmów Komórkowych, który odbędzie się 2 i 3 sierpnia, będzie współfinansowany z unijnego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Środki na ten cel ośrodek kultury w Nałęczowie pozyskał za pośrednictwem LGD "Zielony Pierścień”.

Warunkiem udziału w konkursie jest przesłanie filmu na płycie CD/DVD wraz z kartą zgłoszeniową na adres: Nałęczowski Ośrodek Kultury, ul. Lipowa 6, 24-150 Nałęczów. Termin nadsyłania propozycji upływa 30 czerwca. Regulamin i formularz zgłoszeniowy są dostępne na stronie internetowej: www.noknaleczow.pl.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!