Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

20 grudnia 2014 r.
14:30
Edytuj ten wpis

Nauka pozytywnego myślenia dla bezrobotnych

Autor: Zdjęcie autora rs
0 5 A A

Zajęcia z psychologiem, treningi kompetencji i szkolenia zawodowe czekają na osoby bezrobotne, które korzystają z pomocy społecznej w Puławach. Rekrutacja do ostatniej już edycji projektu Aktywni-Niezależni ruszy w nowym roku.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Nie wszystkie osoby bezrobotne szukają pracy. Wielu z nich zwyczajnie nie czuje takiej potrzeby, nie rozumie korzyści wynikającej z zatrudnienia. Problemem dla nich jest nie tylko brak wyspecjalizowanych kwalifikacji, ale przede wszystkim nieumiejętność dostosowania i usamodzielnienia. Pomocną dłoń już od sześciu lat wyciąga do nich Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Puławach, który realizuje projekt Aktywni-Niezależni. Od 2008 roku skorzystało z niego już ponad 350 osób. Część z nich znalazła stałą pracę.

- Zachęcamy osoby, które chciałyby się usamodzielnić, zdobyć nowy zawód do skorzystania z tej ostatniej edycji projektu - mówi Marlena Turlewicz z puławskiego MOPS-u.

Nowa rekrutacja do ostatniego już naboru ruszy w styczniu 2015 roku. Ci, którzy trafią na listę zakwalifikowanych, wezmą udział w szeregu szkoleń, które mają pomóc postawić ich na nogi. Zdobyć nie tylko potrzebne do podjęcia pracy kwalifikacje, ale także zmienić mentalność. Dlatego oprócz zwyczajnych szkoleń zawodowych, jak kurs fryzjerstwa, czy obsługi kasy fiskalnej, MOPS oferuje im spotkania z psychologiem i treningi kompetencji. Projekt jest finansowany ze środków unijnych.

Komentarze 5

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ja / 22 grudnia 2014 o 09:00

praca jest tylko większości bezrobotnym, podkreślam większości nie wszystkim, nie chce się pójść bo wydziwiają: "taka robota i za najniższą? to nie pójdę robić bo tyle samo to mi dadzą w MOPS-ie" , nie raz słyszałam na własne uszy. widać bida im za słabo zajrzała do d.... że tak gadają

Avatar
olo / 22 grudnia 2014 o 07:14

Co mi z pozytywnego myślenia jak nie mam pracy. Już od tego myślenia głowa mi pęka.

 ha ha.... dobrze napisałeś.

Te cwele z urzędu pracy biorą kasę za szkolenia (mają uzasadnienie swojej"pracy"), a bezrobotni tak naprawdę to trybiki trzymające urzędasów na stanowiskach, uzasadniające potrzebę ich tam siedzenia. Urząd pracy nigdy wam pracy nie załatwi....

Avatar
olo / 22 grudnia 2014 o 07:11

Jak nie ma roboty to po huk komuś takie szkolenia? Myślicie, że jak ktoś jest bezrobotny to od razu, że jest debilem, co to trzeba mu wmawiać co ma zrobić by znalazł pracę? Was trzeba kopnąć w dupę, bo siedzita w tych urzędach pracy nie wiadomo po co? Pracy nie ma, a wy tylko szkolita bezrobotnych i nic z tego nie wynika...

Avatar
Adam77 / 21 grudnia 2014 o 08:38

Robicie sobie jaja z ludzi. Byłem bezrobotny 2 lata w tym chorym kraju. Pomimo że skończyłem studia, zrobiłem dwie podyplomówki, kilkanaście kursów nie mogłem znaleźć pracy w Puławach i okolicy nawet jako przedstawiciel handlowy. Oczywiście nie liczyłem tylko na śmieszną instytucję jaką jest PUP, a sam jeździłem po "kastingach", rozsyłałem dokumenty aplikacyjne ect.. Stawka którą sobie założyłem też była śmieszna. Myślę ze 1500zł na rękę to nie wygórowane pieniądze.W końcu po dwóch latach wyjechałem z tego chorego kraju. Dziś się realizuje, jestem szczęśliwym człowiekiem, a mój pracodawca mnie szanuje.

Dajcie spokój z tymi komicznymi projektami zamydlającymi oczy, że niby coś się robi dla bezrobotnych. Dajcie po prostu ludziom pracę.

Robicie sobie jaja z ludzi. Byłem bezrobotny 2 lata w tym chorym kraju. Pomimo że skończyłem studia, zrobiłem dwie podyplomówki, kilkanaście kursów nie mogłem znaleźć pracy w Puławach i okolicy nawet jako przedstawiciel handlowy. Oczywiście nie liczyłem tylko na śmieszną instytucję jaką jest PUP, a sam jeździłem po "kastingach", rozsyłałem dokumenty aplikacyjne ect.. Stawka którą sobie założyłem też była śmieszna. Myślę ze 1500zł na rękę to nie wygórowane pieniądze.W końcu po dwóch latach wyjechałem z tego chorego kraju. Dziś się realizuj... rozwiń

Avatar
Anka / 20 grudnia 2014 o 22:35

Co mi z pozytywnego myślenia jak nie mam pracy. Już od tego myślenia głowa mi pęka.

Avatar
ja / 22 grudnia 2014 o 09:00

praca jest tylko większości bezrobotnym, podkreślam większości nie wszystkim, nie chce się pójść bo wydziwiają: "taka robota i za najniższą? to nie pójdę robić bo tyle samo to mi dadzą w MOPS-ie" , nie raz słyszałam na własne uszy. widać bida im za słabo zajrzała do d.... że tak gadają

Avatar
olo / 22 grudnia 2014 o 07:14

Co mi z pozytywnego myślenia jak nie mam pracy. Już od tego myślenia głowa mi pęka.

 ha ha.... dobrze napisałeś.

Te cwele z urzędu pracy biorą kasę za szkolenia (mają uzasadnienie swojej"pracy"), a bezrobotni tak naprawdę to trybiki trzymające urzędasów na stanowiskach, uzasadniające potrzebę ich tam siedzenia. Urząd pracy nigdy wam pracy nie załatwi....

Avatar
olo / 22 grudnia 2014 o 07:11

Jak nie ma roboty to po huk komuś takie szkolenia? Myślicie, że jak ktoś jest bezrobotny to od razu, że jest debilem, co to trzeba mu wmawiać co ma zrobić by znalazł pracę? Was trzeba kopnąć w dupę, bo siedzita w tych urzędach pracy nie wiadomo po co? Pracy nie ma, a wy tylko szkolita bezrobotnych i nic z tego nie wynika...

Avatar
Adam77 / 21 grudnia 2014 o 08:38

Robicie sobie jaja z ludzi. Byłem bezrobotny 2 lata w tym chorym kraju. Pomimo że skończyłem studia, zrobiłem dwie podyplomówki, kilkanaście kursów nie mogłem znaleźć pracy w Puławach i okolicy nawet jako przedstawiciel handlowy. Oczywiście nie liczyłem tylko na śmieszną instytucję jaką jest PUP, a sam jeździłem po "kastingach", rozsyłałem dokumenty aplikacyjne ect.. Stawka którą sobie założyłem też była śmieszna. Myślę ze 1500zł na rękę to nie wygórowane pieniądze.W końcu po dwóch latach wyjechałem z tego chorego kraju. Dziś się realizuje, jestem szczęśliwym człowiekiem, a mój pracodawca mnie szanuje.

Dajcie spokój z tymi komicznymi projektami zamydlającymi oczy, że niby coś się robi dla bezrobotnych. Dajcie po prostu ludziom pracę.

Robicie sobie jaja z ludzi. Byłem bezrobotny 2 lata w tym chorym kraju. Pomimo że skończyłem studia, zrobiłem dwie podyplomówki, kilkanaście kursów nie mogłem znaleźć pracy w Puławach i okolicy nawet jako przedstawiciel handlowy. Oczywiście nie liczyłem tylko na śmieszną instytucję jaką jest PUP, a sam jeździłem po "kastingach", rozsyłałem dokumenty aplikacyjne ect.. Stawka którą sobie założyłem też była śmieszna. Myślę ze 1500zł na rękę to nie wygórowane pieniądze.W końcu po dwóch latach wyjechałem z tego chorego kraju. Dziś się realizuj... rozwiń

Avatar
Anka / 20 grudnia 2014 o 22:35

Co mi z pozytywnego myślenia jak nie mam pracy. Już od tego myślenia głowa mi pęka.

Zobacz wszystkie komentarze 5

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Województwo lubelskie kupuje 11 pociągów. Z klimatyzacją, ładowarkami i WiFi

Województwo lubelskie kupuje 11 pociągów. Z klimatyzacją, ładowarkami i WiFi 0 0

11 nowych pociągów elektrycznych zamawia samorząd województwa lubelskiego. To już drugie podejście do tego zakupu - za pierwszym razem przetarg unieważniono, bo oferowane pojazdy były zbyt drogie.

Asian Street Food Festiwal w Radości
23 czerwca 2018, 12:00

Asian Street Food Festiwal w Radości 0 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 23 czerwca o godz. 12 w klubie Radość (ul. Bernardyńska 15) rozpocznie się Asian Street Food Festiwal, czyli impreza dla miłośników azjatyckiej kuchni ulicznej.

Taito w Stars Disco Club
23 czerwca 2018, 21:00

Taito w Stars Disco Club 0 0

W sobotę, 23 czerwca o godz. 21 w klubie Stars Disco (Krakowskie Przedmieście 40) wystąpi popularny Taito.

Eurojackpot 22.06.2018 - wylosowane liczby. Kto wygrał 385 mln zł?

Eurojackpot 22.06.2018 - wylosowane liczby. Kto wygrał 385 mln zł? 1 0

Losowanie Eurojackpot z 22 czerwca 2018 r. Sprawdź wylosowane liczby. Czy ktoś zgarnie dziś główną wygraną w wysokości 385 mln zł?

Jest nowy kandydat na prezydenta Puław. To prezes spółdzielni mieszkaniowej
film

Jest nowy kandydat na prezydenta Puław. To prezes spółdzielni mieszkaniowej 10 0

Podczas piątkowej konferencji w puławskim hotelu "Prima" oficjalnie zaprezentowano kandydata PO, Nowoczesnej, KOD-u, SLD i Komitetu Obywatelskiego na prezydenta Puław. Został nim Mariusz Cytryński, prezes Spółdzielni Mieszkaniowej "Powiśle".

Albo zapłata za bezpłatny podręcznik albo świadectwo szkolne. Ceny zaskoczyły rodziców

Albo zapłata za bezpłatny podręcznik albo świadectwo szkolne. Ceny zaskoczyły rodziców 9 7

Nawet kilkaset złotych w ciągu kilku dni musieli wpłacić do szkół rodzice przerażeni tym, że jeśli tego nie zrobią ich dzieci nie dostaną w piątek świadectw. To opłaty za książki, z których dzieci korzystały przez minione dziesięć miesięcy.

Remonty i utrudnienia w ruchu na drodze krajowej nr 82

Remonty i utrudnienia w ruchu na drodze krajowej nr 82 1 1

Kierowcy mogą spodziewać się utrudnień na drodze krajowej nr 82. Korki są spowodowane letnimi remontami cząstkowymi.

Strażak z Chełma na medal

Strażak z Chełma na medal 5 0

Rafał Bereza z Chełma wraz z drużyną zdobył tytuł mistrzów europy podczas Mistrzostw Europy TFA w niemieckim Mönchengladbach.

Lublin: Ta inicjatywa kosztowała 200 tys. złotych. Ratusz obiecywał, że wdroży pomysły

Lublin: Ta inicjatywa kosztowała 200 tys. złotych. Ratusz obiecywał, że wdroży pomysły 3 7

Około 200 tys. zł wydało miasto na organizację tzw. panelu obywatelskiego, czyli zwołanie losowo wybranej grupy mieszkańców, którzy mieli wybrać metody walki ze smogiem. Ratusz obiecał, że ich propozycje uzna za wiążące, o ile zostaną przyjęte większością 4/5 głosów. Co wynikło z tych zapowiedzi?

MUNDIAL 2018 Nigeria – Islandia 2:0. „Super Orły” wróciły do gry

MUNDIAL 2018 Nigeria – Islandia 2:0. „Super Orły” wróciły do gry 0 0

MUNDIAL 2018 Zespół z Afryki po dwóch golach Ahmeda Musy pokonał Islandię i zachował szanse na awans do dalszego etapu turnieju

Nerwowy koniec roku w Społecznej Szkole Podstawowej im. Klonowica w Lublinie

Nerwowy koniec roku w Społecznej Szkole Podstawowej im. Klonowica w Lublinie 1 2

Rodzice uczniów Społecznej Szkoły Podstawowej im. Sebastiana Klonowica w Lublinie boją się, że konflikt między kadrą odbije się negatywnie na ich dzieciach. Na korytarzach ostatnio niewiele mówiło się o końcu roku, a częściej o mobbingu i możliwym odejściu części nauczycieli.

Ekspresówką z Lublina do Garwolina za rok [zdjęcia i wideo z drona]
galeria
film

Ekspresówką z Lublina do Garwolina za rok [zdjęcia i wideo z drona] 39 2

Trasą ekspresową z Lublina do Garwolina pojedziemy najprawdopobniej za rok – zapowiada Krzysztof Nalewajko z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Manufaktura Smaków w Opolu Lubelskim. Program koncertów i wydarzeń
23 czerwca 2018, 19:00

Manufaktura Smaków w Opolu Lubelskim. Program koncertów i wydarzeń 0 0

W weekend (23 i 24 czerwca) Park Miejski zostanie zarezerwowany dla Manufaktury Smaków i jej gości Manufaktura Smaków to jedna z największych tego typu imprez w regionie, rokrocznie przyciągająca do Opola kilka tysięcy osób z całego powiatu, województwa i kraju.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!