piątek, 23 lutego 2018 r.

Puławy

Nici z modelowej rewitalizacji osiedli w Puławach

Dodano: 28 marca 2016, 15:20

fot. Radosław Szczęch
fot. Radosław Szczęch

Projekt złożony przez miasto zajął dopiero 30. miejsce w konkursie na Modelową Rewitalizację Miast, który ogłosiło Ministerstwo Rozwoju. Zabrakło punktów, by otrzymać dofinansowanie. Władze liczyły na ponad milion złotych.

„Aktywność, innowacyjność, partycypacja - wspólnie zmieniamy Puławy” to nazwa projektu, który walczył o ministerialne środki na rewitalizację os. Romów i os. Wólki Profeckiej. Miasto wnioskowało o dotację wysokości ponad 1 mln złotych. Za te pieniądze planowano m.in. powstanie Centrum Aktywności, przeprowadzenie badań i analiz społeczno-gospodarczych wskazanych osiedli, zajęcia diagnostyczno-obserwacyjne dla dzieci, czy stworzenie dokumentacji dla zagospodarowania wytypowanych terenów.

– No cóż, raz się wygrywa, a raz przegrywa. To był trudny konkurs, który wymagał od nas wiele pracy, ale przy okazji wiele się nauczyliśmy. Mieliśmy okazję brać udział w szkoleniach z zakresu absorbowania środków zewnętrznych, co z pewnością będzie procentować. Myślę, że łatwiej będzie nam teraz tworzyć wnioski, więc jako urzędnicy, na pewno zyskaliśmy – mówi Robert Domański, kierownik Wydziału Rozwoju Miasta w UM Puławy.

Urzędnicy podkreślają, że 30 miejsce w kraju, na 240 wniosków, jakie zostały złożone w pierwszej fazie konkursu można uznać za dobry wynik. Ministerstwo na razie nie przesłało jeszcze uzasadnienia do punktacji, trudno więc powiedzieć, czego zabrakło, by Puławy mogły zostać sklasyfikowane wyżej. Brak dofinansowania nie oznacza jednak zupełnej rezygnacji z inwestycji na terenie Wólki Profeckiej, czy osiedla Romów. Urzędniy zapewniają, że poza konkursem ministerialnym, miasto stara się o znacznie większe środki na rewitalizację Puław w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego.

Gość
Gość
Gość
(4) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (29 marca 2016 o 09:03) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A według mnie ten artykuł jest obiektywny, czepiacie się... przecież ten dziennikarz nie dodał nic od siebie, pisze tylko jak skomentowali to inni
Rozwiń
Gość
Gość (29 marca 2016 o 07:01) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Niedługo w naszym kraju będziemy mieli - osiedle Romów, tam osiedle Islamistów, tam osiedle Buddystów, a tam wyznawców Jehowy..... kiedyś tego nie było. Komuno wróć.
Rozwiń
Gość
Gość (28 marca 2016 o 17:29) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Zawsze temu dziennikarzynie bylo daleko do obiektywizmu.
Rozwiń
Gość
Gość (28 marca 2016 o 16:58) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
PANIE SZCZĘCH ZAMIAST WŁAZIĆ W DU__ PUŁAWSKIM URZĘDASOM NIECH PAN PISZE PRAWDĘ - CZY JEST PAN IDIOTĄ PISZĄC, ŻE PRZEGRANA JEST WSPANIAŁYM OSIĄGNIĘCIEM. W PAŃSKICH WYPOCINACH NIE ZNALAZŁEM WZMIANKI ILE ROMOWIE DADZĄ OD SIEBIE - PIENIĄDZE, ROBOCIZNA. ILU Z NICH PRACUJE A ILU UTRZYMUJE SIĘ Z POPEŁNIANYCH PRZESTĘPSTW.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (4)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!