poniedziałek, 19 marca 2018 r.

Puławy

Nie będzie unijnych pieniędzy na turystykę

  Edytuj ten wpis
Dodano: 3 sierpnia 2008, 18:24

To miała być tylko formalność. Okazało się jednak, że nie będzie unijnych pieniędzy na dwie inwestycje turystyczne z powiatu puławskiego.

Ministerstwo Rozwoju Regionalnego ogłosiło właśnie listę projektów przeznaczonych do dofinansowania przez Unię Europejską.

Zarówno pomysł budowy portu oraz przystani rzecznych w Puławach, Kazimierzu i Janowcu, jak i park wodny Eurospa w Nałęczowie spadły na listę rezerwową. I to, mimo że były już na wstępnej liście najlepszych projektów. Nie pomogły setki maili z poparciem przysłane w ramach konsultacji społecznych.

- Jest nam przykro. Nasz projekt został oceniony przez ekspertów na tyle wysoko, że znalazł się w pierwszej wersji listy - mówi Michał Gil, rzecznik prezydenta Puław. - Na razie nie znamy przesłanek, którymi kierowało się ministerstwo, bo lista nie zawiera uzasadnienia.

Puławy razem z Kazimierzem i Janowcem chciały zbudować wszystko to, co jest potrzebne do rozruszania żeglugi rzecznej na Wiśle. - W tej sytuacji musimy się zastanowić, co dalej z projektem, czy istnieje jeszcze możliwość jego zrealizowania - dodaje Gil.

Minorowe nastroje zapanowały także w Nałęczowie. Projekt Parku Wodnego "Termy Nałęczowskie - EUROSPA 2012” również znalazł się na liście rezerwowej, a zgodnie z praktyką przeznacza się na nią tylko pięć procent kwoty przewidzianej dla listy podstawowej, czyli niewiele ponad milion złotych. - Wciąż traktujemy nasz projekt jako temat do załatwienia. Nadal szukamy partnerów, nadal mamy nadzieję na jakieś dofinansowanie. A jeśli nie będzie na to szansy, to być może popracujemy jeszcze nad projektem i zgłosimy go ponownie - komentuje Andrzej Ćwiek, burmistrz Nałęczowa.

Zdaniem ministerstwa inwestycje znajdujące się na liście rezerwowej mają jeszcze szansę na dofinansowanie. Część funduszy może zostać uwolniona, w przypadku zmiany wysokości dofinansowania. Powstała w ten sposób kwota może trafić na realizację projektów z listy rezerwowej - tłumaczą w MRR.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
wyborca
puławianka
mieszkaniec
(4) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

wyborca
wyborca (8 sierpnia 2008 o 15:23) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Przecież włodarze miejscy mają powód do dumy! Mamy bulwar nad Wisłą! Przystosowany do cumowania statków a nawet jak piszą w folderze promującym Puławy, przystosowany do zaokrętowania ludzi niepełnosprawnych! A jak wyglądają fakty? Barka z barem piwnym i dyskoteką zakłócającą spokój okolicznym mieszkańcom! TAK WYGLĄDA OTWARCIE NA WISŁĘ WEDŁUG WŁADZ MIASTA! Widocznie ten interes komuś się opłaca!
Rozwiń
puławianka
puławianka (5 sierpnia 2008 o 12:12) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
jakos mnie to specjalnie nie zmartwilo ... dlaczego nikt się nie stara o pieniądze na rozwój turystyki rowerowej w naszym regionie !!! ile osób skorzystałoby ze ścieżek rowerowych a ile z żeglugi ?! czy nikt nie widzi ilu turystów przyjeżdża do Kazimierza z rowerami, którzy może dzięki ścieżce rowerowej zwróciliby uwagę na Puławy i je ODWIEDZILI ! ilu rowerzystów jest w Pulawach ! dlaczego nie ma działań aby dokończyć istniejącą ścieżkę rowerową nad wisłą do Kazimierza?! nie wspominając już o tym jak obecnie jest zaniedbana - dwa rowery mogą mieć problemy żeby się minąć bo na ścieżkę "wdzierają" się chwasty !!!
Rozwiń
mieszkaniec
mieszkaniec (4 sierpnia 2008 o 20:46) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
a posłanka sadurska cos zrobila??
Rozwiń
pytający
pytający (4 sierpnia 2008 o 08:38) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Pośle Karpiński, pośle partii rządzącej. Czy pan choć palcem kiwnął w tej sprawie? Myślę, że nie. A w takich sprawach decydujące jest zaangażowanie posła z dnaego terenu, którego partia rządzi. Nic pan nie robi dobrego dla Puław.W następnych wyborach nie ma pan mojego głosu.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (4)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!