sobota, 17 marca 2018 r.

Puławy

Nie chcą cyrku ze zwierzętami w Puławach. Zbierają podpisy

Dodano: 5 lutego 2016, 09:56

Obrońcy praw zwierząt zwracają uwagę, że podczas tresury zwierzęta mogą być dręczone
Obrońcy praw zwierząt zwracają uwagę, że podczas tresury zwierzęta mogą być dręczone

W Puławach trwa akcja zbierania podpisów pod petycją o zakazie wynajmowania terenów pod organizację cyrków ze zwierzętami

Jak dotąd przez Internet poparło ją ponad 550 osób. Zakazy tego typu wprowadziły już m.in. Warszawa, Trójmiasto i Łódź. O podobnych regulacjach myśli również Lublin.

Cyrk to widowisko, w którym główną rolę najczęściej odgrywają tresowane, dzikie zwierzęta. Obrońcy ich praw od lat apelują do władz samorządowych, by te nie pozwalały na organizację tego typu przedstawień. Dysponują materiałami wideo i fotografiami, na których widać okaleczone konie, czy chore z powodu długotrwałego zamknięta w ciasnych klatkach tygrysy. Ich sprzeciw wzbudza sposób tresury oraz podejrzenia, że zwierzęta padają ofiarą przemocy.

„Nie” dla cyrku ze zwierzętami powiedziało już wiele polskich miast, m.in. Warszawa, Trójmiasto, Łódź, Wrocław, Bielsko-Biała, Ciechanów, Dębica, czy Kołobrzeg. Bardzo blisko do wprowadzenia takich regulacji jest także Lublin. Do akcji coraz chętniej dołączają inne samorządy. Czy Puławy będą następne? O to, by u nas również zakazano kontrowersyjnych widowisk, zabiega Fundacja „Przyjazna Łapa” w Puławach.

– Tego typu występy cyrkowe uczą przedmiotowego traktowania zwierząt. Pamiętajmy o tym, że one są oderwane od stada i wystraszone. Na zdjęciach z cyrków, które były organizowane w Puławach, widać okaleczone konie i słonie, czy chorujące na stereotypię (ciągłe powtarzanie bezcelowych lub rytualnych ruchów – red.) tygrysy. Nam zależy na tym, żeby nasze miasto dołączyło do innych i wprowadziło zakaz wynajmowania powierzchni pod tego typu widowiska – wyjaśnia Agnieszka Śniegocka, prezes fundacji.

Każdy, kto zechce wesprzeć tę akcję, powinien wejść na facebookowy profil Fundacji Po Ludzku Do Zwierząt – Przyjazna Łapa, odnaleźć informację „Nie dla cyrków ze zwierzętami”. Wystarczy wpisać swoje dane i adres mailowy. Zbiórka podpisów trwa do 1 marca. Po jej zakończeniu dokument trafi na biurko prezydenta Puław, Janusza Grobla.

– Niezależnie od tego ile podpisów zostanie zebranych, na pewno pochylimy się na tą petycją – zapewnia Magdalena Woźniakowska, kierownik Wydziału Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Puławy.

Czytaj więcej o: Puławy
Gość
Gość
Gość
(18) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (11 lutego 2016 o 07:53) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Wygląda na to że Biedroń ma w Puławach 550 chłopaków.
Rozwiń
Gość
Gość (10 lutego 2016 o 12:18) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

To od razu podpisz żeby i zoo zamknęli bo zwierzęta w klatkach żyją. Nie we wszystkich cyrkach znęcają się nad zwierzętami. 

Pani Iwo ,a jak można wytresować lwa czy tygrysa ,aby stanął na tylnych łapach i czuł respekt do tresera żeby go nie zjadł?

Rozwiń
Gość
Gość (8 lutego 2016 o 16:03) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A co z ludźmi??? Wprowadźmy zakaz zatrudniania ludzi! Przecież byliby szczęśliwsi gdyby nie musieli codziennie rano wstawać do pracy i męczyć się w niej przez cały dzień. Warunki bytowania ludzi są niejednokrotnie gorsze od tych co mają zwierzęta w ZOO. OPROTESTUJMY ZATRUDNIANIE LUDZI!
Rozwiń
Gość
Gość (8 lutego 2016 o 06:33) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Precz z tresowaniem dzikich zwierząt na potrzeby kasy...! Dzikie zwierzę jest szczęśliwe - na wolności!
Rozwiń
Gość
Gość (6 lutego 2016 o 07:46) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Mam wpisać swoje dane i pocztę?! I jeszcze co może numer konta i hasło dostępu?! A za dwa dni skrzynkę mailową zapchają mi reklamami albo zapuka do mnie jakiś oszust i naciągacz?!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (18)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!