Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

21 grudnia 2007 r.
15:55
Edytuj ten wpis

Nie chcemy nowej hali!

0 6 A A

Około 400 podpisów zebrali handlowcy z targu przy Piaskowej przeciwko budowie nowej hali.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Boją się, że po przebudowie targowiska nie będzie tu dla nich miejsca. A na odległą ulicę Składową nie chcą się przenosić.

Kilkunastu przedstawicieli handlujących przyszło do prezydenta z petycją, w której proszą o umożliwienie dalszego prowadzenia przez nich działalności gospodarczej na targu przy ul. Piaskowej. Nie zgadzają się na przebudowę targu i zbudowanie tu nowoczesnej hali. Obawiają się, że przez to ich drobna działalność będzie musiała stąd zniknąć. Pod petycją podpisali się nie tylko handlujący, ale także mieszkańcy, którzy robią tu zakupy. - Jesteśmy za modernizacją targu, ale nie w taki sposób. Wystarczyłaby budowa zadaszenia nad stoiskami i remont chodników - uważa Zdzisław Urbanek, jeden z protestujących.

Tymczasem władze miasta planują tu budowę dwukondygnacyjnej hali z prawdziwego zdarzenia.

Obok ma powstać także parking. W nowym obiekcie miejsce do handlu znajdą przede wszystkim ci, którzy mają w tej chwili stałe umowy z miejską spółką Targowiska Puławskie. Pozostali, którzy handlują od czasu do czasu, najprawdopodobniej będą musieli się przenieść na targ przy ul. Składowej. I to właśnie najbardziej nie podoba się protestującym. - To jest na końcu świata. Tam nikt nie dojeżdża, poza tym targ działa tylko raz w tygodniu - uważa Bożena Kisiel, jedna z handlarek.

- W żadnym mieście nie organizuje się już targów w centrum miasta, tylko na obrzeżach. Poza tym, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby targ zaczął działać codziennie - odpierał podczas spotkania z protestującymi Adam Gębal, wiceprezydent Puław.
Prezydent Janusz Grobel twierdził z kolei, że odbierał również sygnały mieszkańców osiedla Kołłątaja przeciwko obecnemu zaniedbanemu wyglądowi targowiska.
W spotkaniu wziął udział także radny Teodor Powszedniak (PiS), który twierdził że władze miasta wybierając koncepcję nowej hali, popełniły błąd. - Sprawa wyboru miała stanąć na jednej z komisji. Tymczasem tak się nie stało i radni nie mieli możliwości wyrażenia opinii - mówił Powszedniak, który zapowiedział, że złoży wniosek w sprawie wykreślenia budowy hali z przyszłorocznego budżetu.
- Pan się chyba urwał z choinki - odpowiedział mu Janusz Grobel. - Dyskusja na temat koncepcji targowiska trwa już od sześciu lat. A pan chce teraz populistycznie zaistnieć.

Komentarze 6

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Bolek / 14 stycznia 2008 o 07:05
Nowa hala jest bezwględnie potrzebna. W tej nowej hali też będzie mozna kupić zdrową polską żywność.
Avatar
puławiak28 / 13 stycznia 2008 o 12:48
ZOSTAWIĆ TARGOWISKO PRZY UL.PIASKOWEJ NIE CHCEMY ŻADNEJ HALI JUŻ DOŚĆ MAMY MARKETÓW W PUŁAWACH CHCEMY KUPOWAĆ ZDROWĄ ŻYWNOŚĆ PROSTO OD PRODUCENTÓW w CAŁEJ EUROPIE SĄ TAKIE TARGI I NIKOMU TO NIE PRZESZKADZA-WRĘCZ POWRACA SIĘ DO TAKIEJ FORMY HANDLU ŻYWNOŚCIĄ
Avatar
pulawiak / 12 stycznia 2008 o 21:42
Jestem stałym klientem targowiska przy ulicy Piaskowej. Gdy powstanie tu hala, to na pewno rolnicy i kupcy nie beda mieli tu miejsca dla siebie, a ja własnie od nich codziennie robie zakupy. nie stać mnie i nie chce kupować w wielkich molochach (supermarketach) gdzie towar jest marnej jakosci. Kupcy handlujacy na tagowisku przy ulicy Piaskowej dają mi ta gwarancje iz towaru maja mało i jest on zawsze świeży, a nie tak jak w supermarketach wszystko jest przedatowane i pozatykane szczelnie w hermetyczne torebki kilka razy przetwozone. Jakos tyle lat istnieje to targowisko i nigdy żadnemu człowiekowi nie przytrafiło sie zachorowac od tych produktów, a inni piszą że to jest targowisko jak wysypisko. Ja wiem ze wielu stać jezdzic nawert do Warszawy po codzienne zakupy, ale nas zwykłych miedzkanców nie stac na takie wygody, a targ na ulicy Składowej jest zdecydowanie za daleko i ja nie mam samochodu żeby zrobic duze zakupy na caly tydzien, tu mam blisko i kupuje to co chce na jeden dwa dni i mam wszystko swieze, takze ZDECYDOWANIE PROTESTUJE ZA BUDOWANIEM I WYRZUCENIEM KUPCóW Z ULICY PIASKOWEJ.
Jestem stałym klientem targowiska przy ulicy Piaskowej. Gdy powstanie tu hala, to na pewno rolnicy i kupcy nie beda mieli tu miejsca dla siebie, a ja własnie od nich codziennie robie zakupy. nie stać mnie i nie chce kupować w wielkich molochach (supermarketach) gdzie towar jest marnej jakosci. Kupcy handlujacy na tagowisku przy ulicy Piaskowej dają mi ta gwarancje iz towaru maja mało i jest on zawsze świeży, a nie tak jak w supermarketach wszystko jest przedatowane i pozatykane szczelnie w hermetyczne torebki kilka razy przetwozone. Jakos ty... rozwiń
Avatar
abyniepis / 27 grudnia 2007 o 10:32
Panie Prezydencie brawo tak trzymać! Jeszcze prosimy o porządek z MANHATANEM. Druga paskuda.
Avatar
xXx / 23 grudnia 2007 o 00:33
Hala powinna powstać!!
Avatar
Bolek / 22 grudnia 2007 o 09:26
Ja jestem mieszkańcem oś. Kołłątaja i zdecydowanie jestem za budową nowej hali wg koncepcji Urzędu Miasta. Obecny stan tego targowiska uwłaszcza godności ludzkiej.
Avatar
Bolek / 14 stycznia 2008 o 07:05
Nowa hala jest bezwględnie potrzebna. W tej nowej hali też będzie mozna kupić zdrową polską żywność.
Avatar
puławiak28 / 13 stycznia 2008 o 12:48
ZOSTAWIĆ TARGOWISKO PRZY UL.PIASKOWEJ NIE CHCEMY ŻADNEJ HALI JUŻ DOŚĆ MAMY MARKETÓW W PUŁAWACH CHCEMY KUPOWAĆ ZDROWĄ ŻYWNOŚĆ PROSTO OD PRODUCENTÓW w CAŁEJ EUROPIE SĄ TAKIE TARGI I NIKOMU TO NIE PRZESZKADZA-WRĘCZ POWRACA SIĘ DO TAKIEJ FORMY HANDLU ŻYWNOŚCIĄ
Avatar
pulawiak / 12 stycznia 2008 o 21:42
Jestem stałym klientem targowiska przy ulicy Piaskowej. Gdy powstanie tu hala, to na pewno rolnicy i kupcy nie beda mieli tu miejsca dla siebie, a ja własnie od nich codziennie robie zakupy. nie stać mnie i nie chce kupować w wielkich molochach (supermarketach) gdzie towar jest marnej jakosci. Kupcy handlujacy na tagowisku przy ulicy Piaskowej dają mi ta gwarancje iz towaru maja mało i jest on zawsze świeży, a nie tak jak w supermarketach wszystko jest przedatowane i pozatykane szczelnie w hermetyczne torebki kilka razy przetwozone. Jakos tyle lat istnieje to targowisko i nigdy żadnemu człowiekowi nie przytrafiło sie zachorowac od tych produktów, a inni piszą że to jest targowisko jak wysypisko. Ja wiem ze wielu stać jezdzic nawert do Warszawy po codzienne zakupy, ale nas zwykłych miedzkanców nie stac na takie wygody, a targ na ulicy Składowej jest zdecydowanie za daleko i ja nie mam samochodu żeby zrobic duze zakupy na caly tydzien, tu mam blisko i kupuje to co chce na jeden dwa dni i mam wszystko swieze, takze ZDECYDOWANIE PROTESTUJE ZA BUDOWANIEM I WYRZUCENIEM KUPCóW Z ULICY PIASKOWEJ.
Jestem stałym klientem targowiska przy ulicy Piaskowej. Gdy powstanie tu hala, to na pewno rolnicy i kupcy nie beda mieli tu miejsca dla siebie, a ja własnie od nich codziennie robie zakupy. nie stać mnie i nie chce kupować w wielkich molochach (supermarketach) gdzie towar jest marnej jakosci. Kupcy handlujacy na tagowisku przy ulicy Piaskowej dają mi ta gwarancje iz towaru maja mało i jest on zawsze świeży, a nie tak jak w supermarketach wszystko jest przedatowane i pozatykane szczelnie w hermetyczne torebki kilka razy przetwozone. Jakos ty... rozwiń
Avatar
abyniepis / 27 grudnia 2007 o 10:32
Panie Prezydencie brawo tak trzymać! Jeszcze prosimy o porządek z MANHATANEM. Druga paskuda.
Avatar
xXx / 23 grudnia 2007 o 00:33
Hala powinna powstać!!
Avatar
Bolek / 22 grudnia 2007 o 09:26
Ja jestem mieszkańcem oś. Kołłątaja i zdecydowanie jestem za budową nowej hali wg koncepcji Urzędu Miasta. Obecny stan tego targowiska uwłaszcza godności ludzkiej.

Skomentuj

Komentujesz jako Gość
Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kolejna polska zimowa wyprawa na K2 odłożona w czasie
galeria
film

Kolejna polska zimowa wyprawa na K2 odłożona w czasie 4 0

Po analizie sytuacji oraz ustaleniach Komitetu Organizacyjnego i członków wyprawy podjęto decyzję, iż kolejna zimowa wyprawa na K2 w ramach Programu Polski Himalaizm Zimowy, planowana będzie na zimę 2019/2020 - poinformował Polski Himalaizm Zimowy 2016-2020 im. Artura Hajzera

Opiekunkę zatrudnię. Zarobić można nawet 1700 euro na rękę

Opiekunkę zatrudnię. Zarobić można nawet 1700 euro na rękę 0 3

Nawet 1700 euro „na rękę” może zarobić w Niemczech opiekunka osób starszych. Zarobki zależą od kwalifikacji i znajomości języka

Pierwsze miasto z prohibicją w woj. lubelskim? Wieczorem mieszkańcy nie kupią alkoholu nawet na stacji paliw
film

Pierwsze miasto z prohibicją w woj. lubelskim? Wieczorem mieszkańcy nie kupią alkoholu nawet na stacji paliw 313 45

Między godz. 23 a 6 rano alkohol kupisz tylko w barze. Ograniczenia mają obowiązywać w sklepach monopolowych, hipermarketach i na stacjach paliw. Puławy to jedno z pierwszych miast, które chce skorzystać z nowych uprawnień ustawowych

Tak powstają niezwykłe prace, które zobaczymy w centrum Lublina [zdjęcia]
galeria

Tak powstają niezwykłe prace, które zobaczymy w centrum Lublina [zdjęcia] 8 1

Prace będzie można za kilka dni oglądać na placu Teatralnym w Lublinie

Arcybiskup konsekrował kościół w Lublinie. Po 22 latach istnienia parafii [zdjęcia]
galeria

Arcybiskup konsekrował kościół w Lublinie. Po 22 latach istnienia parafii [zdjęcia] 20 3

W poniedziałek arcybiskup Stanisław Budzik konsekrował kościół św. Wojciecha Biskupa i Męczennika na ul. Kaczeńcowej, w 22 roku istnienia parafii. Metropolita lubelski poświęcił również pamiątkową tablicę umieszczoną przy wejściu do świątyni.

Pokazy młodych tancerzy z Lublina

Pokazy młodych tancerzy z Lublina 2 0

Co Gdzie Kiedy. Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) zaprasza na pokaz młodych tancerzy z Lublina i regionu, który odbędzie się 28 kwietnia o godz. 17.

Cztery monodramy teatralne w DDK Węglin
25 kwietnia 2018, 18:00

Cztery monodramy teatralne w DDK Węglin 0 0

Co Gdzie Kiedy. W ramach cyklu T1A Dzielnicowego Domu Kultury Węglin (ul. Judyma 2a) w kwietniu zobaczymy aż cztery monodramy w wykonaniu różnych artystów. Poszczególne spektakl odbędą się 25 kwietnia o godz. 18 i 19 oraz 26 kwietnia o godz. 18 i 19.15.

S17: Konstrukcja mostu już gotowa

S17: Konstrukcja mostu już gotowa 18 0

6 belek, każda o masie 66 ton, leży na swoim miejscu. Tak wygląda gotowa konstrukcja nowego mostu na Wieprzu, w ciągu S17 w miejscowości Kośmin (gmina Żyrzyn)

Laury konserwatorskie 2018: Zobacz najlepiej odrestaurowane zabytki w Lubelskiem
galeria

Laury konserwatorskie 2018: Zobacz najlepiej odrestaurowane zabytki w Lubelskiem 12 3

W poniedziałek wręczono doroczne „Laury konserwatorskie” – nagrody za najlepiej odrestaurowane zabytki.

Ciało kobiety znaleziono w rzece

Ciało kobiety znaleziono w rzece 9 2

Nie żyje 46-latka z gm. Bełżyce. Jej ciało wyłowiono w poniedziałek rano z rzeki, w miejscowości Chmielnik. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kobieta utonęła

Rowerzystka przejeżdżała przez przejście. Potrącił ją samochód

Rowerzystka przejeżdżała przez przejście. Potrącił ją samochód 3 13

72-letnia rowerzystka trafiła do szpitala po tym, jak w Puławach potrącił ją samochód.

Miasto movie: "Manifesto" w Warsztatach Kultury
25 kwietnia 2018, 19:00

Miasto movie: "Manifesto" w Warsztatach Kultury 1 0

Co Gdzie Kiedy. Artystyczną produkcję filmową Manifesto z udziałem Cate Blanchett zobaczą goście Warsztatów Kultury w ramach cyklu Miasto movie w środę, 25 kwietnia o godz. 19.

Lubelskie "Dziki" konczą sezon przegraną z liderem

Lubelskie "Dziki" konczą sezon przegraną z liderem 1 0

Zawodnicy AZS UMCS Lublin w ostatnim meczu w tym sezonie przegrali z liderem tabeli KS Acaną Orzeł-Jelcz Laskowice 0:5. „Dziki” zakończyły sezon na ósmym miejscu, a zespół z Laskowic może cieszyć się z awansu do Ekstraklasy

Student KUL będzie reprezentował Polskę na najstarszym męskim konkursie piękności [zdjęcia]
galeria

Student KUL będzie reprezentował Polskę na najstarszym męskim konkursie piękności [zdjęcia] 111 4

Ma 186 cm wzrostu, studiował prawo kanoniczne, jest modelem i pasjonatem motoryzacji. 26-letni Patryk Tomaszewski, student KUL będzie reprezentował Polskę na Manhunt International, najstarszym międzynarodowym męskim konkursie piękności.

Czy zdasz egzamin teoretyczny na operatora drona? QUIZ

Czy zdasz egzamin teoretyczny na operatora drona? QUIZ 37 0

Drony stały się bardzo popularnym prezentem. Niewielu jednak zdaje sobie sprawę, że loty tymi statkami powietrznymi podlegają prawu. Sprawdź, czy znasz pytania i zdał(a)byś egzamin teoretyczny na operatora drona

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!